PDA

Zobacz pełną wersję : Dom parterowy. Ocena projektu



N3utral
18-01-2020, 12:50
Witam,
Planujemy budowę domu i bierzemy pod uwagę dom parterowy. Działka 37x25.5. Rodzina (planowo :no: ) 2 + 2. Co myślicie o tym projekcie? Planuje zamienić sypialnie w miejsce 6 i 7 (strona północna) oraz zamienić pokój 9 z 8 miejscami. Planuje też zwiększyć długość domu o ~~2m.

- to jest 1m na 6 i 7 dzięki czemu każdy pokój będzie miał około ~13m^2 i zwiększy się też powierzchnia sypialni z garderobą i łazienką rodziców. Drugi metr planuję dodać do salonu z kuchnią. Wymiary kuchni z salonem to 4.41m na 10.23m po dodaniu metra byłoby 5.41m na 10.23m Zrezygnowałbym również ze spiżarni i kominka.

I oczywiście garaż dwustanowiskowy około 34m^2

Zastanawiam się nad akustyką. Czy np. z tego względu, że sypialnia leży naprzeciw pokoi to czy w nowoczesnym budownictwie ściany są w stanie tłumić dźwięki? Myślę nawet czy nie zrezygnować z połączenia ścianą tych pokoi kosztem powiększenia hallu.
Co w ogóle myślicie o idei domów parterowych? Nigdy nie miałem okazji w takim mieszkać, a nawet być, ale idea wydaje się być bardzo fajna. Jeśli macie jakieś doświadczenie czy opinie chętnie poczytam.

Proszę o opinie odnośnie tego projektu :) Wjazd od strony południowej.

439552
439553
garaż byłby tak jak na rysunku poniżej z bramą od strony wejścia do domu.
439554

Elfir
18-01-2020, 13:08
jak na dom z wjazdem od południa to słabo wykorzystuje południowe światło

N3utral
18-01-2020, 14:49
Wjazd od północy! Przepraszam za pomyłkę ;)!

Elfir
18-01-2020, 15:31
dobudowa garażu,poszerzenia, to są dość daleko idące zmiany. Nie lepiej projekt indywidualny?

Tu mi brakuje np. pralni. Pranie będzie wisiało w łazience dziecięco-gościnnej?