PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cementowo-wapienne czy nowoczesne ?



Małgorzata555
19-01-2020, 14:36
Proszę o radę jakie tynki położyć w starym domu z kamienia i cegły. Starsi budowlańcy mówią że takie jak były kiedyś czyli cementowo-wapienne. Natomiast młodzi tynkarze proponują nam tynki twarde diamant i jakieś z włóknem szklanym. Ktoś podpowie ?

jnow1
20-01-2020, 05:31
Cementowo-wapienne

brencik
20-01-2020, 06:14
kanuf diamant

cuuube
20-01-2020, 07:22
Cementowo wapienne

marzar2
20-01-2020, 09:00
to trochę pytanie czy kupić samochód kombi czy sedan.... zależy co kto potrzebuje i co komu się podoba.
Cementowo wapienne to klasyk z ziarnem. Mineralne to zbliżone do gładzi (prawie...)
Teraz już w domach raczej nie robi się CW, chyba ze ktoś robi mocny saving lub w takim klimacie dom. Jedne i drugie są ok. Jedynie w pomieszczeniach typu łazienka lub bez wentylacji zdecydowanie powinny być CW.

Kaizen
20-01-2020, 09:20
CW ręczne z ostatnią warstwą na białym cemencie i piasku kwarcowym.

Janekk1234
20-01-2020, 09:25
Jak zawsze problem tynku. Nie dziwię się bo ludzie płacą kupę forsy za tynk a potem jeszcze więcej za gładź.
Musi być jakiś lepszy sposób niż ten archaiczny system.
Mój spec od gładzi chyba ze 2 miesiące tarł te ściany cały w pyle.

kemot_p
20-01-2020, 11:00
Ja też wybrałem CW. Robione ręcznie.

Kaizen
20-01-2020, 11:13
Mój spec od gładzi chyba ze 2 miesiące tarł te ściany cały w pyle.

Mój spec od tynku CW powiedział, że się obrazi jak go zapaskudzę gładzią. I nie dziwię się mu.

Janekk1234
20-01-2020, 11:28
Mój spec od tynku CW powiedział, że się obrazi jak go zapaskudzę gładzią. I nie dziwię się mu.

To miałeś szczęście trafiłeś na tynkarza aptekarza, zwykle w 95% gadka jest taka że tynk to tynk i trzeba Gładź. Jak szukałem tynkarzy jeden trafił się taki co twierdził że robi na trzy warstwy z kwarcem na końcu, ale był najdroższy i mu podziękował em. Jakbym wiedział ile zachodu i kosztów jest z gładzią to bym teraz wolał takiego co robi od razu ładnie. Podobno tacy są.

pawnook
20-01-2020, 12:24
Ta. Tylko co jak bedzie trzeba zrobic wyprawke na tym tynku cw? Przyjedzie majster i zrobi tak ze nie bedzie roznicy? Bo wyprawke z gladzi pewnie bedzie widac.

brencik
20-01-2020, 13:00
Tylnki cementowo wapienne to moze i było dobre 30 lat temu aby przykryć nierówności ścian. teraz odchyłka 1mm więc wystarczy knauf diamant i nie trzeba już stosować gładzi. Ale kto bogatemu zabroni

Kaizen
20-01-2020, 14:07
Tylnki cementowo wapienne to moze i było dobre 30 lat temu aby przykryć nierówności ścian. teraz odchyłka 1mm więc wystarczy knauf diamant i nie trzeba już stosować gładzi. Ale kto bogatemu zabroni

I potem kable przebijają. Albo wcześniej trzeba kuć przy czym nikt nie zachowuje zasad sztuki i przepisów.

Pytajnick
20-01-2020, 18:09
Proszę o radę jakie tynki położyć w starym domu z kamienia i cegły. Starsi budowlańcy mówią że takie jak były kiedyś czyli cementowo-wapienne. Natomiast młodzi tynkarze proponują nam tynki twarde diamant i jakieś z włóknem szklanym. Ktoś podpowie ?

Start dom, więc podstawa - czy ma problem z podwyższonym poziomem wilgoci czy słabą wentylację. Jeśli tak, rób tynki CW. Jeśli wszystko jest OK, mogą być gipsowe itp.

Małgorzata555
20-01-2020, 18:20
Dziękuję za Wasze rady.

ag2a
20-01-2020, 18:28
Czyli wg Ciebie kable przebijają bo jest tynk gipsowy?

pawnook
20-01-2020, 18:43
Kable przebijaja jak ktos stosuje tanie badziewie. I to nie same kable, a tluszcz ktore chinskie badziewie zawiera.

Kaizen
20-01-2020, 20:11
Czyli wg Ciebie kable przebijają bo jest tynk gipsowy?

Kable przebijają jak tynk jest za cienki. A rozumiem, że do cienkich tynków brencik pił pisząc, jak to równe dzisiaj są ściany.

brencik
21-01-2020, 10:32
Nie kable a przewody panie Kaizer. I kładzie się nie na scianie tylko w bruzdach. Ale skad ty masz sie znac na elektryce? Wystarczy spojrzec na twoją rozdzielnicę w innym wątku :jawdrop::)

Kaizen
21-01-2020, 10:56
Nie kable a przewody

Chcesz podyskutować o różnicach między kablem i przewodem? Ja nie mam ochoty.


panie Kaizer.

To ma być złośliwość?


I kładzie się nie na scianie tylko w bruzdach.

O bruzdowaniu (http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,wykonywan ie_bruzd_i_wnek_pod_instalacje_w_murowanych_sciana ch,9135) W skrócie - nie możesz bruzdować bez obliczeń. Tako stanowi prawo. Na FM było też o tym kilka razy.


Ale skad ty masz sie znac na elektryce? Wystarczy spojrzec na twoją rozdzielnicę w innym wątku :jawdrop::)

Piszesz o wątku z żenadą w nazwie? To właśnie było (niedokończone) dzieło elektryka.

brencik
21-01-2020, 13:48
O bruzdowaniu (http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,wykonywan ie_bruzd_i_wnek_pod_instalacje_w_murowanych_sciana ch,9135) W skrócie - nie możesz bruzdować bez obliczeń. Tako stanowi prawo. Na FM było też o tym kilka razy.





Tabelę 1 czytał? To widocznie nie zrozumiał

Kaizen
21-01-2020, 14:44
Tabelę 1 czytał? To widocznie nie zrozumiał

Piszesz o sobie? Uwagę pierwszą pod tabelka przeczytałeś? Czy może nie masz puszek po środku czy na końcu bruzdy?
I nie zapomnij o tabeli 2 - bo u mnie zdecydowanie więcej jest odcinków, gdzie kable idą poziomo, niż pionowo.

kemot_p
21-01-2020, 16:16
Autor wątku pisze o starym domu z kamienia i cegły, pytanie czy ściany są na tyle proste że tynk cienkowarstwowy będzie wystarczający.

boorys
21-01-2020, 16:31
O co takie halo z tym bruzdowaniem? Na prawdę kabel na bloczku lepszy niż peszel z drutami w bruździe? A co to za problem podjechać do wyłącznika czy gniazda? Reszta idzie pod posadzką.

brencik
23-01-2020, 22:20
Nie wiem ale nikt oprocz kaizera nie ma problemów z bruzdowaniem.

Kaizen
23-01-2020, 23:01
nikt oprocz kaizera





panie Kaizer.
To ma być złośliwość?

Niezależnie od tego, czy to analfabetyzm, czy złośliwość - PLONK za stopień tego natężenia. Szkoda czasu na próbę dyskusji z betonem.