PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana 2 -warstwowa Porotherm Profi 19 + styropian 15



deska5
27-01-2020, 17:02
Dzień dobry,

mam kilka pytan odnośnie projektu domu szeregowego (kupno od dewelopera, zewnętrzny/pierwszy szeregowiec ) :

- Czy ściany zewnętrzne z Porothermu 19 (szlifowany) i styropian 15 cm to dobra opcją pod względem ciepła / wytrzymałości?
- Jakie są standardy dotyczące ścian w tego typu domach?
- Czy ściana wewnętrzna na 8 cm grubości z pustaka gipsowego to dobry pomysł pod względem wytrzymałości/akustyki?
- Czy dylatacja pomiędzy budynkami 2 cm jest OK (ze styropianem), i czy akstycznie jest ok, jeśli chodzi o sąsiadów?

Być może macie jakieś doświadczenia o szeregówkach, chętnie posłucham jesli ma ktoś coś do powiedzenia.

Pozdrawiam!

boconek03
27-01-2020, 17:31
Teraz standard to raczej ściana 25cm i 20cm ocieplenia. 8cm w środku pod względem akustyki to kiepsko trochę chociaż 11,5cm też nie zapewnia akustyki. Do dobrej akustyki są inne rzeczy.

deska5
27-01-2020, 18:09
Dziękuję za odpowiedź.

Słyszałem, że styropian styropianowi nierówny, podobno grafitowy jest OK, ale wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie może być zaszyta w parametrach technicznych. Sama grubość ścian nośnych też mi się wydaje dziwnie mała, ale z drugiej strony ponoć na ciepło wpływa znacznie bardziej ocieplenie, no i oczywiście jakość wykonania.

Co do ścianek działowych to właśnie trochę tez mi się cienkie wydają, byłoby dobrze aby mieć też w miarę ciche pomieszczenia - możesz podpowiedzieć jakie "inne rzeczy" masz na myśli?

boconek03
27-01-2020, 18:37
Prawda. Liczy się lambda, im mniejsza wartosc W/m*K tym lepiej. Trzeba by sprawdzić jaki masz styropian i przeliczyć U ściany chociaż wg mnie cienko będzie i tak.
Jak ktoś chce mieć ciche pomieszczenia to trzeba się bawić w wyciszanie ścian wełną, pływające podłogi z styropianem akustycznym itp.

deska5
29-01-2020, 18:28
Ok, okazuje się, że użyty styropian bedzie miał lambdę 0.035 lub 0.038 co daje U na poziomie 0.2103 czyli jak na dziś OK, ale od stycznia 2021 to już będzie poniżej normy. Pytanie tylko jakie są średnie różnice czy przy ogrzewaniu gazowym, zakładając standardowe temperatury miesięczne. Zna ktoś może takie "kalkulatory" swoją drogą?

piotrecki
31-01-2020, 17:49
Teraz standard to raczej ściana 25cm i 20cm ocieplenia. 8cm w środku pod względem akustyki to kiepsko trochę chociaż 11,5cm też nie zapewnia akustyki. Do dobrej akustyki są inne rzeczy.

Różnica w parametrach izolacyjności akustycznej między Porothermem 8 a 11,5 jest wbrew pozorom niewielka. A czy to nie wystarczy? Zależy jakie masz ambicje :) Jest to raczej dobry poziom - porównywalny przecież z silikatami i dużo lepszy od betonów komórkowych. Mieszkam w domu ze ścianami działowymi Porotherm 11,5 cm i jestem raczej zadowolony z aku...

boconek03
31-01-2020, 19:35
W stosunku do Betonu komórkowego powinno być duuzo lepiej na ceramice 11,5.

deska5
21-04-2020, 22:55
Różnica w parametrach izolacyjności akustycznej między Porothermem 8 a 11,5 jest wbrew pozorom niewielka. A czy to nie wystarczy? Zależy jakie masz ambicje :) Jest to raczej dobry poziom - porównywalny przecież z silikatami i dużo lepszy od betonów komórkowych. Mieszkam w domu ze ścianami działowymi Porotherm 11,5 cm i jestem raczej zadowolony z aku...

Szczerze mówiąc nie chodzi o ambicje, tylko o to czy nie będzie za zimno w domu, w sensie nie będzie ciepło uciekało przez tak cienką ścianę :)

nankatsu
30-04-2020, 20:28
Jak za zimno? Przecież Porothermu 11,5 cm nie można zastosować jako ściany zewnętrznej. To tylko ściana działowa. Najcieńszy Porotherm to konstrukcji nośnej ma 18,8 cm. I tak, bez docieplenia byłoby w nim raczej zimno :P