PDA

Zobacz pełną wersję : rynny Bryza



18-05-2005, 11:55
Czy ktos z Was slyszal cos o rynnach Bryza????

Pytam, bo wlasnie polecil mi je pan z Dachlux'u

Lawy
18-05-2005, 12:15
Rynny jak rynny, z prawidłowo zamontowanymi nie będziesz mieć kłopotów. Pewnie za 10 lat zauważysz że kolor nie ten, ale nie przesadzałbym. Rynny to naprawdę łatwa rzecz do wymiany, a teraz może zostać kilka tysięcy w kieszeni. Rzecz gustu i strategii budowania.

18-05-2005, 20:23
Nikt nie slyszal o tych rynnach???

pattaya
18-05-2005, 20:31
Właśnie mi je zakładają.Wyglądają jak każde rynny.Szkoda forsy na droższe.

18-05-2005, 22:30
Pattaya czy to prawda, ze daja 10 letnia gwarancje na uszkodzenia i kolor?

Whisper
18-05-2005, 22:33
Nikt nie slyszal o tych rynnach???

Prezes słyszał :wink: Zamontowali mi wczoraj/dzisiaj. Ładne takie... białe :wink: A na serio to obaj nasi forumowi dachowcy - Michał Dąbrowicz (DachLux) i Statek (Zapolscy) wyrażali się o nich pochlebnie.

18-05-2005, 22:35
Nikt nie slyszal o tych rynnach???

Prezes słyszał :wink: Zamontowali mi wczoraj/dzisiaj. Ładne takie... białe :wink: A na serio to obaj nasi forumowi dachowcy - Michał Dąbrowicz (DachLux) i Statek (Zapolscy) wyrażali się o nich pochlebnie.

Prezesie i nic Prezes wczesniej nie powiedzial..... :wink:
Skoro Prezes zaklada, to i ja chyba tez sie skusze :D

pattaya
18-05-2005, 22:37
Pattaya czy to prawda, ze daja 10 letnia gwarancje na uszkodzenia i kolor?
Szczerze mówiąc-nie wiem.
Ja uważam,że rynnę można uszkodzić tylko mechanicznie np.drabiną czy skacząc po niej :wink: .
A tego pewnie żadna nie przetrzyma czy to plastik czy to stal czy to miedź.
A takiej reklamacji nikt nie uzna.
Więc szkoda w to inwestować więcej pieniędzy niż to konieczne.

18-05-2005, 22:40
Pattaya czy to prawda, ze daja 10 letnia gwarancje na uszkodzenia i kolor?
Szczerze mówiąc-nie wiem.
Ja uważam,że rynnę można uszkodzić tylko mechanicznie np.drabiną czy skacząc po niej :wink: .
A tego pewnie żadna nie przetrzyma czy to plastik czy to stal czy to miedź.
A takiej reklamacji nikt nie uzna.
Więc szkoda w to inwestować więcej pieniędzy niż to konieczne.

Co racja, to racja... :)

I bardzio dziekuje za namiary na tartak :D

kolorado
01-10-2008, 13:10
Odświeżam, bo interesuje mnie jak te rynny zachowują się po kilku latach?
Miał/ma ktoś z nimi problemy?
Właśnie stoję przed wyborem rynien i byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi na temat tych rynien...

mario1976
01-10-2008, 13:43
Odświeżam, bo interesuje mnie jak te rynny zachowują się po kilku latach?
Miał/ma ktoś z nimi problemy?
Właśnie stoję przed wyborem rynien i byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi na temat tych rynien...

U mnie wiszą dopiero 1,5 roku chyba. Białe. Rynna jak rynna. Nie pożółkła, nie odpadła, wisi sobie. Były tanie i spełniają swoej zadanie.

kolorado
01-10-2008, 13:49
Właśnie o to mi chodzi - czy się nie odbarwiają, czy nie pękają, itp.
Jeszcze jedna sprawa: mam wykusz w którym będę potrzebował narożniki o indywidualnie dobranym kącie. Czy ma ktoś coś takiego (także w innym systemie) i czy to nie pęka na zgrzewie? Dekarz mówił, że nie warto brać, bo właśnie te narożniki pękają... Poleca jedną rynnę w drugą wsadzić (jedna nieco wyżej) albo z blachy założyć takie mini rynny. Ma rację?

bst
01-10-2008, 14:19
Ja mam te rynny rok, zakladane przez brygade 'Statka'
Sa ok, kolor pozostal bez zmian.

misiaczekm
17-05-2012, 17:43
Minęło parę lat... jak tam Wasze rynny?

Jacek Kulik
18-05-2012, 06:19
Bryza na Warszawie pojawiła się pod koniec 2004 roku , jak widzę takie dachy wykonywane ok 2006 , 2007 to jednak mogę stwierdzić że ten produkt bleknie szybciej niż inne z tego segmentu. Najbardziej kolor wiśniowy , ale brąz nie jest dużo lepszy. Wielu dystrybutorów odwraca się od tego produktu na Warszawie . Lepiej dołożyć do Galeco lub Kaczmareka - sprawdzone i pewne.

homecactus
18-05-2012, 07:09
Też się zastanawiałem nad Bryzą, bo cena jest atrakcyjna. Ale widziałem takie rynny po kilku latach na dachu i generalnie o ile rury są ok, to elementy dodatkowe (kolanka, wypusty, uchwyty) straciły kolor, szczególnie na południowej elewacji. Dla porównania w domu w którym mieszkam obecnie (teściów) wiszą Marleya już kilkanaście lat i kolor jest ok. No ale wiadomo, Marley to nie ta półka cenowa.
Ja zdecydowałem się na stalowe - Flamingo od budmatu. To właściwie kopia Planjowskiej SIBY (jedno i drugie to rynna płytka), niby niektórzy to krytykują (że przy ulewie będzie się przelewać - ale moim zdaniem przy ulewie to każda się przeleje). Flamingo za to wychodzi sensownie cenowo, drożej niż Bryza, to oczywiście, ale taniej niż "renomowane" stalowe czy Marley. A masz gwarancję 30 lat, bo są w najnowszej powłoce SSAB.

Jacek Kulik
18-05-2012, 14:34
Też się zastanawiałem nad Bryzą, bo cena jest atrakcyjna. Ale widziałem takie rynny po kilku latach na dachu i generalnie o ile rury są ok, to elementy dodatkowe (kolanka, wypusty, uchwyty) straciły kolor, szczególnie na południowej elewacji. Dla porównania w domu w którym mieszkam obecnie (teściów) wiszą Marleya już kilkanaście lat i kolor jest ok. No ale wiadomo, Marley to nie ta półka cenowa.
Ja zdecydowałem się na stalowe - Flamingo od budmatu. To właściwie kopia Planjowskiej SIBY (jedno i drugie to rynna płytka), niby niektórzy to krytykują (że przy ulewie będzie się przelewać - ale moim zdaniem przy ulewie to każda się przeleje). Flamingo za to wychodzi sensownie cenowo, drożej niż Bryza, to oczywiście, ale taniej niż "renomowane" stalowe czy Marley. A masz gwarancję 30 lat, bo są w najnowszej powłoce SSAB.


Co do Flamingo to się zupełnie nie zgadzam. Nie znam dekarza , który po kontakcie z tym produktem nie miał by zastrzeżeń .
Ale jeśli porównywać Flamingo do Bryzy to oczywiście...
Jedna i druga należą do najtańszych w swoich segmentach , a to co najtańsze zazwyczaj odbiega jakościowo od reszty

homecactus
23-05-2012, 11:19
Co do Flamingo to się zupełnie nie zgadzam. Nie znam dekarza , który po kontakcie z tym produktem nie miał by zastrzeżeń .


A możesz powiedzieć jakich zastrzeżeń?
Konsultowałem wcześniej ze swoim, mówił, że jego zdaniem są ok.

awieuro
23-05-2012, 18:55
Może ulepszyli już produkt, nie wiem, raz miałem kontakt z tą blaszką i ostatni:) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?139071-Opinie-na-temat-rynien-Budmatu-Flamingo&p=4610237#post4610237
Pozdrawiam

Jacek Kulik
23-05-2012, 19:35
awieuro przytoczył dobry temat , tam jest to szerzej opisane

bodeek
27-05-2012, 10:54
Podobno Flamingo poprawili, a Bryza wcale nie wychodzi dużo taniej niż dużo lepszy Kaczmarek. Ostatnio robiłem wycenę na około 40 mb rynny i akcesorii i wyszło mniej jak 500 zł różnicy.

Wodi
03-09-2013, 09:27
Rynny Bryza to dobra inwestycja. Kilku znajomych je ma i ja też się zdecydowałem. Kupiłem i teraz montuje. Znalazłem też fajny artykuł jak to zrobić. Może ktoś będzie potrzebował ; http://www.rynny-bryza.pl/jak-zamontowac-rynny-bryza/#more-1464. Przystępny opis i do tego filmik na deser.

Wodi
13-11-2013, 09:19
Szukałem jakiś porad, co do konserwacji rynien Bryza na ich blogu. Znalazłem coś takiego: http://www.rynny-bryza.pl/pomoc-doradcy/ Może komuś się przyda. To chyba nowa rzecz, bo jak ja kupowałem Bryzę nie było takich cudów. Wydaje mi się, że to wygodna forma zamówienia. A z doświadczenia wiem, że doradca zajmujący się rynnami to kompetentny gość. Chętnie doradzi i pomoże i nie wpycha na siłę produktów. Polecam.