PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Vitodens 200W i sterownik Vitotrol 200 -konfiguracja



Adaxis
31-01-2020, 07:44
Panowie z Viessmann. Instalator namówił nas parę lat temu na Vitotrol 200, pokazując, że oprócz sterowania oszczedzanie/grzanie/ ustawienie temperatury, będziemy mogli też selektywnie sterować: 1-wyłącz kotła, 2-praca tylko CWU, 3-praca CWU i Ogrzewanie.
Posiadamy 2 obiegi CO podłogówkę i grzejniki + CWU.

Niestety nie jesteśmy z tego zadowoleni bo rzeczywistość jest taka, że :WYŁĄCZ" jest tylko dla 1 obiegu (podłogówka) a nie dla całego kotła, u nas wyłącza tylko podłogówkę, a grzejniki na piętrze i cwu hula dalej :( -da się to jakoś inaczej skonfigurować bo wyświetlacz sugeruje że opcji wyboru jest więcej a rzeczywistość jest UBOGA! Ew. jak to podrasować? Kotłownię mamy poza bud. mieszkalnym i sterownik miał nam załatwić sprawę, a Instalator teraz mówi nam, że wybraliśmy najsłabszy, choć sam na tego "Trola" zaproponował.... :(

Konsultant Viessmann
03-02-2020, 07:31
Vitotrol 200 jest zdalnym sterownikiem do jednego obiegu grzewczego zatem nie posiada on funkcjonalności wyłączającej całą instalację obsługiwaną przez kocioł. Zdalnym sterownikiem pozwalajacym obsużyć więcej niż jeden obie grzewczy jest Vitotrol 300.

Adaxis
03-02-2020, 17:00
Konsultant Viessmann - dziękuję bardzo . Pragmatyczne pytania: czy ten sam "kabelek" pociągnie zamiennie również tego "300"? Na co wg Pana wydać kasę -na sterownik 300 czy moduł Wi|Fi i sterowanie przez internet?

Konsultant Viessmann
05-02-2020, 07:20
Konsultant Viessmann - dziękuję bardzo . Pragmatyczne pytania: czy ten sam "kabelek" pociągnie zamiennie również tego "300"? Na co wg Pana wydać kasę -na sterownik 300 czy moduł Wi|Fi i sterowanie przez internet?

jeżeli jest sterownik Vitotrol 200 to dokładnie w jego miejsce można podłączyć sterownik Vitotrol 300. Sterownanie przez internet można mieć niezależnie od podłączonego sterownika w pomieszczeniu. Za pomocą aplikacji będzie możliwość kontroli wszystkich obiegów grzewczych i ciepłej wody. Aplkacja nazywa się Vicare znajduje się zarówno w sklepie apple jak i play po pobraniu jest tam opcja demo więc można sobie wszystko przetestować przed zakupem modułu internetowego.

Adaxis
12-02-2020, 06:05
Konsultant Viessmann -b. dziękuję, czyli kabelek pasuje 1:1. Mam możliwość zakupu "300" przywiezionego z Niemiec -czy może być jakiś problem z kompatybilnością? Będzie tam j. polski?
I czy "300" ma ekran dotykowy jak ekran kotła 200W i odwzorowuje wszystke operacje jak na ekranie kotła?

Konsultant Viessmann
12-02-2020, 13:14
jeżeli masz Vitotrola 200A to możesz go zamienić na Vitotrola 300A. Ekran w VT300A jest podświetlany ale nie dotykowy. Proszę uważać na rynku są obecnie nowe Vitotrole Vitototrol 200E i Vitotrol 300E pasują one tylko do najnowszych kotłów Vitodens serii 2xx B2xE (x - dowolny znak)

Adam_1980
04-11-2020, 02:02
Jaki sterownik pokojowy zastosować do Vitodens 200W ( produkcja 2009 r ), w miarę tani, może być przewodowy.

Konsultant Viessmann
04-11-2020, 07:53
dla kotłów Vitodens 200 wyprodukowanych przed 04.2019

w przypadku gdy kocioł jest wyposażony w regulator stałotemperaturowy można podłączyć sterowniki Vitotrol 100 z aktualnego cennika (z wyjątkiem sterowników Vitotrol 100 UTDB-RF2 i Vitotrol 100OT). Można też zastosować dowolny regulator ze stykiem beznapieciowym mogącym pracować na napieciu ~230V

w przypadku automatyki pogodowej (skoro był Vitorol 200 to taki przypadek tu mamy) można zastosować TYLKO regulatory Viessmann:
- Vitotrol 200A(przewodowy) i Vitotrol 200RF(bezprzewodowy) - sterowanie jednym obiegiem grzewczym
- Vitotrol 300A)przewodowy) i Vitotrol 300RF(bezprzewodowy) - sterowanie do 3 obiegów grzewczych, sterowanie c.w.u

Regulatory 200RF i 300RF wymagały zastosowania dodatkowo bazy radiowej. Elementów tych niema już w naszej ofercie.

Polecałbym jednak zastosowanie modułu komunikacji internetowej Vitoconnect 100 OPTO2 będzie wtedy możliwość sterowania każdego obiegu oddzielnie, temepratury cwu i wszystko z poziomu alikacji na smartfon. Dodatkowo system ten można rozbudować o system SingleRoomControl co pozwoli na sterowanie temperaturami i czasami pracy każdego z pomieszczeń oddzielnie (niezalężnie czy to są grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe)

Jareckigd
05-01-2021, 19:47
Witam mam pytanie czy do opisanego w tytule kotła Vitodens 200 B2KV da się podłączyć sterownik vitotrol 200 RF sam kocioł posiada wbudowana bazę rf oraz low power radio.Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz

andrzejgrochocki
06-01-2021, 18:36
Mnie też instalator namówił na to (za przeproszeniem) drogie g...no. Jestem wściekły jak pomyślę że kosztowało mnie to 8 stów. To jest kompletnie bezużyteczna rzecz, szczególnie że sterowanie wszystkimi podstawowymi funkcjami kotła robię w aplikacji Vicare na smartfonie, leżąc nas kanapie. Jedyna rzecz z jakiej korzystam to sprawdzenie temperatury zewn i pomieszczenia gdy na to spojrzę. "Stacja pogodowa" za 800zł

Konsultant Viessmann
07-01-2021, 09:26
są ludzie którzy muszą mieć wszystko w telefonie, sa tacy ktorym zdalny sterownik na ścianie jest jak najbardziej wystarczający.

Jareckigd
09-01-2021, 08:47
Przepraszam mój błąd kocioł to oczywiście B2KF ale pytanie dalej aktualne czy da się do niego podłączyć sterownik vitotrol 200 rf.Pytanie jest odrobine bezsensowne ale poprostu dostałem taki sterownik od znajomego jest on fabrycznie nowy i zastanawiam się po przeczytaniu wielu postów czy będzie on pasował do mojego kotla

Jareckigd
09-01-2021, 10:11
https://forum.muratordom.pl/member.php?274779-Jareckigd