PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian 20 cm ocieplenie domu z zewnątrz



PawełRa
31-01-2020, 15:23
Cześć,

W projekcie mam styropian 15 cm, natomiast zależy mi na tym, żeby zrobić 20 cm. Czy można się tego podjąć nie ponosząc przy tym ryzyka ewentualnego nieodebrania domu lub nakazu rozbiórki styropianu ze strony nadzoru budowlanego z racji tego, że jest on niezgodny z projektem ?
Czy lepiej zrobić jak w projekcie 15 cm ? Mieliście takie przypadki ?

LDP05
31-01-2020, 16:10
Realnie to nikt tego nie sprawdzi, jedyne w przypadku nie życzliwego sąsiada ze znajomościami w NB, gdy nie zostanie zachowana odległość ściany od granicy, to może robić przykrości.
Jak masz zapas (odległość od granicy) to nic ci nie grozi, ponadto jak bardzo chcesz to można zmianę zgłosić na końcu jako nieistotną - twój kierownikbudowy powinien to wiedzieć jak się zachować.

Jednak przeczytaj to:
https://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/zmiany-w-projekcie-aa-BDME-2zKt-f1bc.html

Jeremies
07-02-2020, 08:47
W projekcie mam przewidziane 20cm styropianu na elewację. Dom budowany w standardzie energooszczędnym. Firma budująca zasugerowała użycie lambda <= 0,040 bo tyle wystarczy żeby osiągnąć wymagania dla tego typu budynku przy takiej grubości styropianu. Ja optuję za grafitowym, nawet lambda 0,033. Co będzie lepsze (ekonomicznie) w tej sytuacji?