PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie regipsów



aadri92
31-01-2020, 16:59
Witam. Przymierzam się do pomalowania pomieszczenia. Na scianach przyklejone szare regipsy. Łączenia itp wyszpachlowane na równo bez zgrubień. Wszystko odpylone. Wykorzystana farba to dekoral szary gołębi.
Jak dalej przygotować powierzchnię żeby farba ładnie pokryła tj. brak widocznych łączeń plyt i miejsc gdzie była gładź. Czytałem, że niektorzy przy pierwszym malowaniu dodają do farby gruntu a inni rozcieńczają farbę 50:50. Nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś ma sprawdzony sposób jak wyrównać chłonność podłoża żeby nie przebijało i wydajność farby była taka jaką podaje producent. Zamierzam malowac 2 razy a nie do skótku bo widac łączenia.
Pozdrawiam

Pytajnick
31-01-2020, 18:07
Ja maluję regipsy najpierw farbą guntującą na biało a później kolor.

aadri92
31-01-2020, 18:58
Ja maluję regipsy najpierw farbą guntującą na biało a później kolor.

Chodzi o farbe typu snieżka grunt ?

Pytajnick
31-01-2020, 20:13
Chodzi o farbe typu snieżka grunt ?

Tak, ja farbę gruntującąśnieżki maluję pod wszystkie farby oprócz duluxa, pod który daję gruntującą takiej samej firmy. Niektórym ten grunt śnieżki śmierdzi sikami, mnie się nie trafiło :) Może to tylko na tynkach występuje ale jak się na śnieżkę zdecydujesz, to zrób próbę na kawałku regipsu :)

cristoteles
02-02-2020, 15:17
Ja ze swojej strony polecilbym Ci farbę gruntującą knaufa. Świetnie się nią maluje, dobrze kryje i dużo tańsza od śnieżki.

E-Rzecznik Śnieżka
25-02-2020, 21:53
Szanowny Panie,
O ile producent nie zaleca inaczej, rozcieńczanie farby w ten sposób może osłabić jej właściwości. Dolewanie do farby gruntu również powoduje zmianę jej składu. Optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dobrej jakości farby podkładowej, która ujednolici podłoże, zmniejszy chłonność oraz zużycie farby nawierzchniowej.. Łączenia płyt warto również przed malowaniem sprawdzić stosując boczne światło.