PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana rozmiarów domu..



02-02-2020, 09:07
Witam wszystkich. Czekamy z żoną na odbiór pozwolenia, a w maju planujemy rozpocząć budowe. Niedawno byliśmy u znajomych w nowym domu i po oględzinach i pomiarach stwierdziliśmy że nasz przyszły dom może być nieco wąski. Jak wygląda zmiana rozmiarów zewnętrznych domu? Czy jest wgl taka możliwość. Architekt niestety jest na urlopie dlatego prosimy tutaj o pomoc i z góry dziękujemy

marzar2
02-02-2020, 10:32
zmiana projektu, przeliczenie konstrukcji budynku i złożenie papierów na nowe pozwolenie.

Janekk1234
02-02-2020, 14:41
Wszystko od nowa musisz robić. Nowy projekt nowe pozwolenie.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-02-2020, 16:10
Projekt Zamienny ( z nowym PnB )

boconek03
02-02-2020, 16:13
Odpuść sobie lepiej.

Elfir
02-02-2020, 16:20
skoro ma budować dopiero w maju, to spokojnie zdąży, jeśli architekt ma wolny termin.

Bertha
02-02-2020, 17:23
Ludzie! Co wy macie pod owłosieniem? Oczywiście na głowie.
Złożyłeś dokumenty, uzyskałeś PnB, to na zmiany jest za późno. Porównania do domów znajomych, kolegów i kogo tam jeszcze należało robić na etapie projektowania.
Qrna !
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!
Stary jestem, ale słabią mię takie pomysły inwestorów. Podobnie jak roboty ziemne bez dokumentacji, bez projektów, bez jakiejkolwiek mapy. Zgrozzzzza!
Małoletnie wnuki nauczyłem konsekwencji. Właściwie nauczyli rodzice a ja tylko utrwalałem. Mają tylko 5 lat.

d7d
02-02-2020, 17:34
Witam wszystkich. Czekamy z żoną na odbiór pozwolenia, a w maju planujemy rozpocząć budowe. Niedawno byliśmy u znajomych w nowym domu i po oględzinach i pomiarach stwierdziliśmy że nasz przyszły dom może być nieco wąski.y

Ten Wasz "nieco wąski" to ile ma szerokości?

marzar2
02-02-2020, 18:36
Ludzie! Co wy macie pod owłosieniem? Oczywiście na głowie.
Złożyłeś dokumenty, uzyskałeś PnB, to na zmiany jest za późno. Porównania do domów znajomych, kolegów i kogo tam jeszcze należało robić na etapie projektowania.
Qrna !
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!
Stary jestem, ale słabią mię takie pomysły inwestorów. Podobnie jak roboty ziemne bez dokumentacji, bez projektów, bez jakiejkolwiek mapy. Zgrozzzzza!
Małoletnie wnuki nauczyłem konsekwencji. Właściwie nauczyli rodzice a ja tylko utrwalałem. Mają tylko 5 lat.

na nic nie jest zapóźno. Domu się raczej nie buduje co 2 lata.... Fakt, trochę późno się zorientowali że jakieś wymiary są dla nich za małe, ale lepiej teraz niż po wylaniu fundamentów. Lepiej opóźnić budowę o kilka tygodni niż żałować czegoś przez całe życie.

pandzik
02-02-2020, 18:52
Witam wszystkich. Czekamy z żoną na odbiór pozwolenia, a w maju planujemy rozpocząć budowe. Niedawno byliśmy u znajomych w nowym domu i po oględzinach i pomiarach stwierdziliśmy że nasz przyszły dom może być nieco wąski. Jak wygląda zmiana rozmiarów zewnętrznych domu? Czy jest wgl taka możliwość. Architekt niestety jest na urlopie dlatego prosimy tutaj o pomoc i z góry dziękujemy

O ile chcesz go poszerzyc? Sprwadz co masz w warunkach lub w planie. W najgorszym wypadku możesz wystąpić o nowe warunki.

Kaizen
02-02-2020, 19:40
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!


No popatrz, a taki Konieczny zastopował koparki, bo mu się koncepcja zmieniła jego Arki.

Z tego, że coś mi w nim nie pasuje, zdałem sobie sprawę, kiedy na plac budowy wjechała koparka (http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,14268315,Betonowa_arka_Roberta_Koniecznego _gotowa.html)

W kilka dni, mimo że na placu budowy stały już koparki całkowicie zmienił koncepcję tej budowli. (https://sztuka-architektury.pl/article/4320/arka-koniecznego-dom-na-zboczu).

Nie sądzę, żeby był dzidzi a efekt jak dla mnie rewelacyjny.

Bertha
02-02-2020, 20:05
No popatrz, a taki Konieczny zastopował koparki, bo mu się koncepcja zmieniła jego Arki.

Z tego, że coś mi w nim nie pasuje, zdałem sobie sprawę, kiedy na plac budowy wjechała koparka (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bryla.pl%2Fbry la%2F1%2C85301%2C14268315%2CBetonowa_arka_Roberta_ Koniecznego_gotowa.html)

W kilka dni, mimo że na placu budowy stały już koparki całkowicie zmienił koncepcję tej budowli. (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fsztuka-architektury.pl%2Farticle%2F4320%2Farka-koniecznego-dom-na-zboczu).

Nie sądzę, żeby był dzidzi a efekt jak dla mnie rewelacyjny.

Oczywiście że to efektowny budynek.
Konieczny wiedział co robi, zmiany przeliczył i papiery wyprowadził w porządku. A nie piłował przez miesiąc tematu czy słup się zawali czy nie, aby po miesiącu komuś zlecić przeliczenie zgodnie z regułami sztuki budowlanej, jak to widzieliśmy na sąsiednim wątku.

Janekk1234
02-02-2020, 20:56
Ludzie! Co wy macie pod owłosieniem? Oczywiście na głowie.
Złożyłeś dokumenty, uzyskałeś PnB, to na zmiany jest za późno. Porównania do domów znajomych, kolegów i kogo tam jeszcze należało robić na etapie projektowania.
Qrna !
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!
Stary jestem, ale słabią mię takie pomysły inwestorów. Podobnie jak roboty ziemne bez dokumentacji, bez projektów, bez jakiejkolwiek mapy. Zgrozzzzza!
Małoletnie wnuki nauczyłem konsekwencji. Właściwie nauczyli rodzice a ja tylko utrwalałem. Mają tylko 5 lat.
Co to za dziecinada?
Ma czas na zmianę projektu to niech działa i zmienia. Domu nie robisz na rok tylko na całe życie albo znaczną jego część.
Ostatnia rzecz na jakiej można oszczedzac to projekt.

klaudiusz_x
02-02-2020, 21:20
Łopata nie została wbita.
Wszystko da się zrobić :)

d7d
02-02-2020, 22:09
Co to za dziecinada?
Ma czas na zmianę projektu to niech działa i zmienia. Domu nie robisz na rok tylko na całe życie albo znaczną jego część.
Ostatnia rzecz na jakiej można oszczedzac to projekt.

Masz rację.
Buduje się na lata i lepiej jest teraz zmienić projekt, wybudować później ale lepszy niż żyć z myślą "jednak jest za wąski".

03-02-2020, 07:31
Ludzie! Co wy macie pod owłosieniem? Oczywiście na głowie.
Złożyłeś dokumenty, uzyskałeś PnB, to na zmiany jest za późno. Porównania do domów znajomych, kolegów i kogo tam jeszcze należało robić na etapie projektowania.
Qrna !
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!
Stary jestem, ale słabią mię takie pomysły inwestorów. Podobnie jak roboty ziemne bez dokumentacji, bez projektów, bez jakiejkolwiek mapy. Zgrozzzzza!
Małoletnie wnuki nauczyłem konsekwencji. Właściwie nauczyli rodzice a ja tylko utrwalałem. Mają tylko 5 lat.

Pytałem tylko o to co musze zrobić. PnB jeszcze nie mam jakbys umiala czytac ze zrozumieniem. O twoje durne uwagi nie pytalem wiec sobie daruj wypocin. Pisz sobie lepiej do przyjaciolki albo klubu starych pajacy

03-02-2020, 07:33
Ludzie! Co wy macie pod owłosieniem? Oczywiście na głowie.
Złożyłeś dokumenty, uzyskałeś PnB, to na zmiany jest za późno. Porównania do domów znajomych, kolegów i kogo tam jeszcze należało robić na etapie projektowania.
Qrna !
Dzidzi nie podoba się babka z piasku, bo foremka nie trafiona. Ja chcem inną!!!
Stary jestem, ale słabią mię takie pomysły inwestorów. Podobnie jak roboty ziemne bez dokumentacji, bez projektów, bez jakiejkolwiek mapy. Zgrozzzzza!
Małoletnie wnuki nauczyłem konsekwencji. Właściwie nauczyli rodzice a ja tylko utrwalałem. Mają tylko 5 lat.


Ten Wasz "nieco wąski" to ile ma szerokości?

8 metrów na gotowo z elewacją

03-02-2020, 07:34
Projekt Zamienny ( z nowym PnB )

Dziekuje za info

ciężkiprzypadek
03-02-2020, 07:43
8 metrów na gotowo z elewacją

Wszystko zalezy od projektu jaki macie....mój dom ma 3 szczyty i kazdy z nich jest w granicach 6m...ma w sumie 127m2 i dla nas nie jest wąski.
Wklej rzut domu.

d7d
03-02-2020, 12:14
8 metrów na gotowo z elewacją
W takim razie pojęcie "wąski" jest względne. Ok. 7m w środku ?
Jak napisała @cięzkiprzypadek - wklej rzuty domu i elewacje.

adam-40
04-02-2020, 06:47
Tutaj kolega wyżej ma rację trochę z tym zabawy jest. (http://euprojekt.info/projekty-domu.html) Projekt domu raczej będzie do poprawy ale w tych czasach nie ma rzeczy nie możliwych pewnie załatwisz to... Ja do domu dobudowałem ala taki ganek i problemu z tym nie było dużego