PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno domu - żużlobeton z lat 50-tych - opinie



Corneliss
03-02-2020, 10:39
Witam.

Rozglądam się za domem i w niektórych ofertach przewijają się domy zbudowane z żużlobetonu. Jako przykład podam jedną z nich: Dom z lat 50-tych zbudowany z żużlobetonu (nie wiem czy strop też), dach spadzisty z dachówki ceramicznej. Ściany otynkowane, nieocieplone. Parterowy, 84 mKw. Szukałem w internecie ale opinie nie są jednoznaczne i dotyczą raczej współczesnych rozwiązań.

Moje pytanie dotyczy tego popularnego wtedy i taniego materiału - pomijając jego kiepskie właściwości izolacyjne i mity o szkodliwości - głównie chodzi mi o wytrzymałość. Bać się tego żużlobetonu i omijać szerokim łukiem? Czy jak już stoi tyle lat i nie pęka to nie ma obaw, jak to jest?

boconek03
03-02-2020, 11:53
Nie bać się. Ocieplisz 20cm styro i będzie ok!

Bertha
03-02-2020, 16:08
Co się miało ulotnić ze szlaki to uleciało, co było reaktywne to przereagowało, zrób wentylację, ociepl i ciesz się życiem.

nowa7
03-02-2020, 17:01
Kiedyś też się zastanawiałam nad kupnem takiego domu ale gdzies przeczytałam że w latach 50 czasem dodawano azbestu do tych pustaków , nie wiem na ile to prawda ale wtedy azbezt był bardzo popularny więc nie zdziwiłoby mnie to.

d7d
03-02-2020, 18:03
Nie słyszałem ani nie czytałem o takich przypadkach.
Raczej bajka chyba że masz konkrety.
W jakim celu mieli dodawać azbest i w jakiej jego postaci???

jajmar
03-02-2020, 20:05
Potwierdzam nie bać się. Własnoręcznie produkowałem takie pustaki, jako młody chłopak, na 100% nie szlo tam nic podobne do azbestu. Była też technologia lania tego w szalunek bezpośrednio w ściany.