PDA

Zobacz pełną wersję : Rekompensaty za podwyżki cen pradu w 2020 r



CityMatic
05-02-2020, 13:51
Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/rekompensaty-za-podwyzki-cen-pradu-w-2020-r-wysokosc-kwot-wyplat-zwrotow/z4lzkhz?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_bu sinessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fbusinessinsider.c om.pl%2Ftwoje-pieniadze%2Frekompensaty-za-podwyzki-cen-pradu-w-2020-r-wysokosc-kwot-wyplat-zwrotow%2Fz4lzkhz%3Futm_source%3Dbusinessinsider.c om.pl_viasg_businessinsider%26utm_medium%3Dreferal %26utm_campaign%3Dleo_automatic%26srcc%3Ducs%26utm _v%3D2)

Jestem ciekaw jak rozliczą wszystkich tych co korzystając z instalacji FV mają rachunki na poziomie poniżej 200 zł/rok?

marcinbbb
05-02-2020, 14:05
Wystarczy przeczytać pierwsze kilka zdań aby się domyśleć:
"Przewidziano cztery stawki ryczałtu: 34,08; 82,80; 190,86 i 306,75 zł. Ta ostatnia będzie dotyczyć gospodarstw, które wykorzystały w ciągu roku więcej niż 2800 kWh"
Czyli niezależnie ile prądu zużyjesz nawet jak masz ogrzewanie na prąd i zjadasz 10000kWh dostaniesz 306 PLN. A wcześniejsze stawki są dla osób które z prądu korzystają okazyjnie jak skończą się świece w domu.

Poza tym mający PV wg. mnie też powinni dostać zwrot dlaczego? Ponieważ zużywamy więcej niż 2800kWh wg. mojego rachunku średnio rocznie zjadam 3300kWh. Oni zapomnieli o prosumentach później im się przypomni

Emtebe
05-02-2020, 14:18
Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?

Rynek energetyczny jest uczciwy? Państwo monopolizuje rynek, urzędowo ustala taryfy i łaskawie zwraca część kwoty, co Sasin opisuje jako "w kieszeniach Polaków zostanie 2,4 mld zł"? Ludzki pan.

Jastrząb
05-02-2020, 14:37
Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?Zależy kogo spytasz. Czlowieka który awansuje z ochroniarza/kierowcy itp na dyrektora departamentu do spraw zryczałtowanych rekompensat cen prądu, z pensją miesięczną w okolicy 25000 PLN, to On szaty będzie drzeć na sobie i zaklinać że to uczciwe.

Jastrząb
05-02-2020, 14:40
co Sasin opisuje jako "w kieszeniach Polaków zostanie 2,4 mld zł"? Ludzki pan.A w tylnej kieszeni zabraknie 3mld. Ale ciemny lud się nie pokapuje.

Stanowska
05-02-2020, 16:52
Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom. I to tylko przez 1 rok.
W następnym roku elektrownie nie dostaną dotacji, więc rozłożą te miliardy na konsumentów, a to oznacza podwyżki minimum dziesięcioprocentowe.

Bertha
05-02-2020, 17:12
Tzw. zwrot to dla tych którzy napiszą podania o zwrot, no i oczywiście kiedyś w przyszłym roku, pi razy oko około - czerwca jak dobrze pójdzie. Czyli przez półtora roku (albo półtorej roku jak mówią prafdziwi Polacy) udzielamy królestwu nieoprocentowanej pożyczki, której zwrot będzie pomniejszony o inflację. Są jeszcze wątpliwości kto dostanie w @oopę?

kedlaw0
05-02-2020, 17:56
Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom. I to tylko przez 1 rok.
W następnym roku elektrownie nie dostaną dotacji, więc rozłożą te miliardy na konsumentów, a to oznacza podwyżki minimum dziesięcioprocentowe.

Dziesięcioprocentową to mamy w tym roku, w przyszłym mówi się glosno o 20-30% w górę.

CityMatic
05-02-2020, 18:01
Mam jeszcze inne wątpliwości :
Jeśli jako prosument pomimo zużycia powyżej 2800 kWh zapłacę np jak w tym roku ok 130 zł, to rzekome dofinansowanie (306 zł) dostanie kto?
Ja na rachunek czy np PGE na rachunek odbiorcy ee. Będę miał wtedy nadpłatę? bo wątpię, abym dostał zwrot gotówki której przecież nie wydałem.
Zapewne wielu w ogóle nie wystąpi do dostawcy ee z jakimkolwiek pismem, jak również wielu będzie "wykluczonych" z racji dochodów i na tym będą polegać oszczędności;).

kedlaw0
05-02-2020, 18:36
Bo rządzącym nie chodzi o to żeby dać, chodzi o to żeby było złudzenie że dali.

Arturo72
05-02-2020, 20:00
Bo rządzącym nie chodzi o to żeby dać, chodzi o to żeby było złudzenie że dali.
I tak oklamuja niezbyt lotnych od pięciu lat prawie a Ci niezbyt lotni podskakuja do sufitu i klaszcza uszami, że ktoś im coś "daje", "zwraca", "pomaga" itp :D

kulibob
05-02-2020, 20:45
Mito pasuje w piątek wchodzą z PV a doo zapłaty będę miał ok 3000kWh w taniej za ten rok więc ok jeślili 1/3 chcą mi zwrócić. Trzeba będzie w przyszłym sezonie zmniejszyć klime i bardziej w cop1 jechać aby wbić się w 2800kWh

dwiemuchy
05-02-2020, 21:24
W przyszłym roku nie ma żadnych wyborów, w tym są w maju - więc może się okazać, że do maja będą jeszcze helikoptery zrzucać kasę - przecież całe rozdawnictwo - nowa transza 500+, emerytuta itp. jest odpalana zawsze miesiąc-dwa przed wyborami. A po wyborach można śmiało powiedzieć, że nas nie stać.

Arturo72
05-02-2020, 21:29
W przyszłym roku nie ma żadnych wyborów, w tym są w maju - więc może się okazać, że do maja będą jeszcze helikoptery zrzucać kasę - przecież całe rozdawnictwo - nowa transza 500+, emerytuta itp. jest odpalana zawsze miesiąc-dwa przed wyborami. A po wyborach można śmiało powiedzieć, że nas nie stać.
Ale jak widać, na troszkę bardziej ograniczonych w rozumowaniu to działa.
Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków...
Co sądzę o tych ograniczonych gościach? Każdy wie, kto mnie zna np na fb...

Superior
06-02-2020, 05:35
Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków.

Drzyjta się pomiędzy, kto lepszy.
A tymczasem, po cichu oni wprowadzą
nowe "udogodnienia".
Jeśli nie oni, to ci następni.
Miałem montować fotowoltaikę 15kW,
ale dałem sobie spokój.
Jeśli nie cenami prądu, to ,"ułatwią" ci życie inaczej.
Przed tym już nie ma ratunku.
Polska stacza się po równi pochyłej.

kulibob
06-02-2020, 06:34
Ale jak widać, na troszkę bardziej ograniczonych w rozumowaniu to działa.
Jak im dobra zmiana obieca, że mleko od krów będzie posiadało kupon do tańszego prądu to niejeden tutaj gotów jest kupić krowy...
Dla mnie to żenujące i po prostu uderza w Polaków, prawdziwych Polaków...
Co sądzę o tych ograniczonych gościach? Każdy wie, kto mnie zna np na fb...

Prawdziwych Polaków? A tęczę sobie powiesiłeś w miejscu avatara .
Ja jestem anty Pis ale gdzie mogę coś szarpnąć dla siebie to torobie.

Jastrząb
06-02-2020, 08:21
Te 3 miliardy państwo dopłaci nie nam, tylko elektrowniom.Państwo to MY. Te 3mld tak czy siak zapłacimy my. Tylko nie na rachunku za prad. A co z oczu to z serca przecież.

codix
06-02-2020, 14:17
Państwo to MY. Te 3mld tak czy siak zapłacimy my. Tylko nie na rachunku za prad. A co z oczu to z serca przecież.

Kurcze to ile wy zarabiacie?
Bo wszystko co wprowadza albo zrobia to z waszych podatkow.
500+ z waszych rekompensata z waszych 13tka z waszych drogi z waszych podwyzki dla gornikow z waszych.
A po 3tys podatku rocznie placicie z czego jeszcze polowe odliczycie a druga sami zużyjecie bo jak wam przed domem nowy asfalt pociagna i 6 latarni na 100mieszkancow to do konca zycia tego swoimi podatkami nie spłacicie.

A Ci co faktycznie te podatki odprowadzaja to nawet tu nie zagladaja bo maja tyle siana ze w d..te dywagacje maja czy im ktos 300zl za prad wróci czy nie

Maciej Loret
06-02-2020, 19:46
Witam,

ja mam nieco inne pytanko.
Czy jeśli jedno z małżonków zarabia 3kPLN/mies., a drugie 3MPLN/mies., to rekompensata zależy od tego czyj akurat pesel jest w systemie Enei ?

codix
06-02-2020, 19:51
Witam,

ja mam nieco inne pytanko.
Czy jeśli jedno z małżonków zarabia 3kPLN/mies., a drugie 3MPLN/mies., to rekompensata zależy od tego czyj akurat pesel jest w systemie Enei ?

No niby tak dochody tego na kogo jest zarejestrowany licznik.
Ale i tak cos innego wymysla niewierze w te progi od zuzycia.
Bo jak ktos jedzie np.na g13 czy innej i ma z 3000kwh to podwyzka jaka zaszla moze byc mniejsza kwota niz chca dac.
Wiec od czegos to jeszcze bedxie zależało

Bertha
06-02-2020, 22:04
Witam,

ja mam nieco inne pytanko.
Czy jeśli jedno z małżonków zarabia 3kPLN/mies., a drugie 3MPLN/mies., to rekompensata zależy od tego czyj akurat pesel jest w systemie Enei ?

Słyszałeś o rozdzielności majątkowej?

Ludzie myślcie! To nie boli.
Dzisiaj do północy jeszcze wolno. Co będzie jutro? Tego nie wie nikt.

d7d
06-02-2020, 22:07
A jak ktoś ma pięć domów / mieszkań to dostanie pięć "rekompensat" ?

d7d
06-02-2020, 22:09
Słyszałeś o rozdzielności majątkowej?

Ludzie myślcie! To nie boli.
Dzisiaj do północy jeszcze wolno. Co będzie jutro? Tego nie wie nikt.

Kiedy będzie lepiej? Już było (lepiej).








Codziennie jest coraz gorzej.

Kaizen
06-02-2020, 22:10
Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?

rekompensata zostanie odliczona od pierwszego rachunku za energię wystawionego przez spółkę obrotu po 15 marca 2021 r.

To jest nieuczciwe. Spółka obrotu nie wystawia mi faktur - wystawia mi sprzedawca prądu (on się rozlicza z dystrybutorem).

Jak zwykle amatorzy nie znają systemu, a ustawy piszą na kolanach.

Maciej Loret
07-02-2020, 19:41
Słyszałeś o rozdzielności majątkowej?



Słyszałem. Nie rozumiem jednak co ma piernik do wiatraka?

Arturo72
07-02-2020, 23:04
Widzę, że dla mojego dobra ktoś tam usunął posty :)
Dziękuję ;)

cristoteles
08-02-2020, 17:00
Nie wiem po kiego kuja usuwać posty, z których bije pełna kulturka.

Maciej Loret
08-02-2020, 19:50
Rozwiazuje zagadnienie rekompensaty przy skrajnie roznych dochodach.

Niczego nie rozwiązuje, a dochody nie muszą być skrajnie różne...
Widzę, że zły przykład wybrałem albo nie każdemu chce się pomyśleć...

Arturo72
08-02-2020, 23:34
Rekompensata ma byc dla osoby majaca umowe z dostawca energi....
To ja zrzekam się swojej rekompensaty jak mają za to wprowadzić dodatkowy podatek dla podpasek ze względu na zanieczyszczenie środowiska...
Bilans musi wyjść na 0

Już dla darmozjadow od 500+ podnieśli ceny prądu, fajek czy napojów..

ciężkiprzypadek
09-02-2020, 08:44
To ja zrzekam się swojej rekompensaty jak mają za to wprowadzić dodatkowy podatek dla podpasek ze względu na zanieczyszczenie środowiska...
Bilans musi wyjść na 0

Już dla darmozjadow od 500+ podnieśli ceny prądu, fajek czy napojów..

zgadzam się!

Maciej Loret
09-02-2020, 17:41
Rekompensata ma byc dla osoby majaca umowe z dostawca energi....

A dlaczego dla jednej osoby spośród dwóch? I dlaczego akurat dla tej a nie tej drugiej?

Bertha
09-02-2020, 18:46
A dlaczego dla jednej osoby spośród dwóch? I dlaczego akurat dla tej a nie tej drugiej?

Dla tej z dwóch która mniej zarabia. Po to jest r.m.

Może jesteś prawdziwym patriotą i ex definitione nie ufasz kobiecie której coś obiecałeś?

Arturo72
09-02-2020, 18:55
Czy ktoś to czytał i można napisać , że jest to uczciwe?

A czy 500+ jest uczciwe? Nie.
To był rzucony ochlap głównie tym, którzy są niezbyt roztropni i z wdzięczności swojemu Panu, sprzedali za tyle swój głos oddany w wyborach a co gorsze, swoją godność też sprzedali...

marcin225
09-02-2020, 20:02
A czy 500+ jest uczciwe? Nie.
To był rzucony ochlap głównie tym, którzy są niezbyt roztropni i z wdzięczności swojemu Panu, sprzedali za tyle swój głos oddany w wyborach a co gorsze, swoją godność też sprzedali...

Żal widzę tyłek ściska , że nie możesz brać :D

pandzik
09-02-2020, 20:06
Żal widzę tyłek ściska , że nie możesz brać :D

Nie bój żaby. Nasze dzieci zapłacą dużą cenę za rządy obecnych bandytów.

Arturo72
09-02-2020, 20:22
Żal widzę tyłek ściska , że nie możesz brać :D
Syna mam w wieku, który mógłby już lykac pincet plus ale i on jest przeciwny temu.
Druga sprawa, siora ma dwójkę i miesięcznie mają 30tys.zl i też lykaja, na waciki,takich ludzi jest grube tysiace a szpitale zamykają i czeka się po kilka miesięcy na lekarzy.
Ale widzę, że Ty należysz do tych mało roztropnych i musiałeś swojemu Panu się odwdzięczyć za... gest.

kulibob
09-02-2020, 20:52
Dają to się bierze ale to nie zobowiązuje do głosowania na PIS. JAak plebs bierze też wezmę ale najlepiej by to gówno zlikwidować.

marcin225
10-02-2020, 08:04
Syna mam w wieku, który mógłby już lykac pincet plus ale i on jest przeciwny temu.
Druga sprawa, siora ma dwójkę i miesięcznie mają 30tys.zl i też lykaja, na waciki,takich ludzi jest grube tysiace a szpitale zamykają i czeka się po kilka miesięcy na lekarzy.
Ale widzę, że Ty należysz do tych mało roztropnych i musiałeś swojemu Panu się odwdzięczyć za... gest.

Nigdy nie zagłosowałem na PIS :) Jestem przeciwny 500 + ale podzielam zdanie kuliboba :D Natomiast nie płacze na lewo i prawo jak Ty ewidentnie z powodu tego , że już nie możesz tych 500 zł wziąć :)
Zamiast płakać o 500 + lepiej się zainteresuj 14 pensją dla górników którą to niedawno obiecali...

Maciej Loret
10-02-2020, 09:44
Dla tej z dwóch która mniej zarabia. Po to jest r.m.

Rozdzielność nie ma nic do rzeczy, piszemy o normalności...
Skąd wniosek, że w systemie Enei zawsze wpisane jest to z małżonków, które mniej zarabia?

Bertha
12-02-2020, 19:08
Czyli dalej nie rozumiesz nic.

kedlaw0
12-02-2020, 19:16
Takie tam informacyjnie:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/finanse-publiczne-polski-luka-vat-w-2019-r-wywiad-slawomir-dudek-z-mf-pracodawcy-rp/z19txwj

Maciej Loret
13-02-2020, 07:09
Czyli dalej nie rozumiesz nic.

To jeszcze raz. Podane kwoty są na tyle zróżnicowane by pokazać kontrast i nie mają żadnego związku z rzeczywistością. Stąd też czepianie się rozdzielności nie ma żadnego sensu... Czy teraz będzie łatwiej zrozumieć?

d7d
14-02-2020, 15:05
Najnowsze wieści
https://biznes.interia.pl/finanse/news-rekompensaty-za-wzrost-cen-energii-zalezne-od-dochodu-i-pozi,nId,4326520?parametr=zobacz_takze