PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 111-W problem z zasilaniem



Pena
05-02-2020, 16:42
Witam

Kocioł Vitodens 111-W podłączony jest do własnego obwodu elektrycznego z bezpiecznikiem różnicowym.
Zdarza się , że podczas pracy kotła wyrzucana jest różnicówka. Jaka jest tego przyczyna?
Trudno było mi się zorientować w jakich okolicznościach dochodzi do wyrzucenia różnicówki, ponieważ zastawałam wyłączony kocioł po nocy lub po powrocie z wyjazdu. Wczoraj jednak podczas wyrzucenia różnicówki byłam w łazience. W tym samym czasie kocioł się załączył i wyrzuciło różnicówkę. Czy to zbieg okoliczności, czy np większy pobór prądu był przyczyną? Po podniesieniu bezpiecznika, kocioł działał później normalnie. Do wyrzucenia różnicówki dochodziło już kilkakrotnie, w różnych odstępach czasu. Elektryk sprawdzał obwód elektryczny, gniazdko i bezpiecznik różnicowy. Wszystko jest ok. Czy może być jakieś zwarcie w instalacji kotła lub coś w tym rodzaju?

Jaka może być przyczyna wyrzucania różnicówki ?

Proszę o pomoc konsultanta Viessmanna.
Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
06-02-2020, 13:22
objawy takie mogą być spowodowane źle podłaczonymi kablami zasilającymi. Do kotła przychodzą trzy przewody faza, zero i uziemienie. Zamienienie fazy z zerem może dawać opisany efekt.

Pena
06-02-2020, 16:21
Dziękuję za podpowiedź. Niezwłocznie przekażę ją elektrykowi i serwisantowi
Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
07-02-2020, 14:15
Nie ma problemu, w razie czego służę pomocą i zapraszam do pytań
Również pozdrawiam