PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka z kartongipsu - prośba o ocenę wykonania



Mr. Klepka
05-02-2020, 18:54
Dzień dobry.
Mam prośbę, aby ktoś ogarnięty zerknął na zdjęcie poniżej i ocenił wykonanie ścianki z płyty. Moim zdaniem jest to cepelia straszna. Ekipa chciała się pozbyć ścinków i stworzyła takiego potwora. Ale jak takie drobne kawałeczki? Jeszcze równolegle montowane. Moim zdaniem jest to do zerwania i położenia na nowo. Ale mogę się mylić.

440463

dawid blasiak
05-02-2020, 20:24
A ty chcesz po tym chodzić? Przyjdą płytki i nie będzie widać, jak się oprzesz to nie wpadniesz do środka. Jak chcesz pancernie - przykręć drugiego regips na wierzch.

d7d
05-02-2020, 20:29
Od biedy może być ale mogli dać po dwa wkręty na każdą krawędź.
Wokół otworów są profile?

Mr. Klepka
05-02-2020, 20:50
Chyba są (już nie sądzę, aby byli takimi magikami, że wkręty były tylko po to aby przewiercić płytę). Na razie widziałem to tylko na zdjęciu.
Wydawało mi się, że wkręty zbyt blisko krawędzi no i nawet jak płytka przyjdzie to przecież do krawędzi, aczkolwiek faktycznie mało prawdopodobne aby i pozioma krawędź zeszła się z krawędzią płyty. W efekcie płytka dodatkowo złapie dwie płyty. Ale skoro piszecie, że OK to się czepiać nie będę. Dzięki.

E-Rzecznik Śnieżka
25-02-2020, 21:42
Szanowny Panie,
Takie zabudowy najlepiej wykonać z całych płyt gipsowo-kartonowych, dodatkowo montowanych po obu stronach „na mijankę”. Tego typu montaż zapobiega powstawaniu pęknięć. W tym przypadku, jeśli konstrukcja na to pozwala, można zamocować kolejną warstwę płyt. Jeśli płytki nie będą położone na całości podłoża, to powyżej ich linii rekomenduję na łączeniach zastosować elastyczną masę do beztaśmowego spoinowania łączeń Śnieżka Acryl-Putz® MS30.