PDA

Zobacz pełną wersję : Mangan w wodzie!!! Duża wartość



darkoser0
07-02-2020, 16:51
Witam wszystkich,
Mam pewien problem otóż chodzi tak jak w temacie o mangan.Mam bardzo dużą ilość moim zdaniem dużą ilość manganu w wodzie pitnej. 866 na 50 dopuszczalnej ilości według norm jakie mi podali w sanepidzie kiedy robiłem badanie wody z kranu..Miałem również problem z bakterią coli którą wyeliminowałem lampą UV.I teraz przechodząc do sedna problemu.Chcę korzystać z tej wody do picia bo już od ponad 2 lat kupuje wody w butelkach 5L co ni jak się opłaca.Myślałem,że mam problem tylko z coli a tu pach mangan wyszedł.I tak zrobiłem pewien eksperyment otóż powtórzyłem badania wody tylko teraz pobrałem z dwóch miejsc 1-ze studni bezpośrednio a drugą z kranu ale przegotowałem.Wyniki wyszły następujące otóż w studni manganu miałem 180 co pani mi powiedziała w sanepidzie że tak naprawdę można pić wodę z przy takim stężeniu manganu tak przynajmniej podaje WHO,a po przegotowaniu 500.Dało mi to do myślenia,że coś jest nie tak z rurami albo z hydroforem albo z pompą.Pompę miałem w studni 25 lat około i kiedyś coś z nią było nie tak ale potem działa i wszystko było okej.Dziś wymieniłem ją na SKM 150 bo miałem drugą pompę i nie musiałem inwestować w kolejną i zobaczymy czy faktycznie to pompa mogła by być problem czy baniak czy osad w rurach.Stara pompa siedziała dość mocno na dnie w mule i ciężko było ją wyjąć może i to było też przyczyną? Moja prośba jest następująca,proszę o jakieś porady spostrzeżenia czy to faktycznie mogło być przyczyną czy coś innego,nie chce wydać parę tysięcy na stacja uzdatniania czy filtry na sam mangan bo mnie po prostu na to nie stać.Pozdrawiam