PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa komina stalowego dwuściennego płytami izolacyjnymi



sc600
09-02-2020, 17:00
Witam, musiałem zmienić miejsce na kozę,, żeby nie kombinować z podłączeniami potencjalny wykonawca na rozmowie zaproponował mi komin stalowy wewnętrzy poujoulat z wyczystką, całość miałaby być obudowana płytami izolacyjnymi, na parterze i poddaszu, przejście przez strop monolityczny musi byc wywiercone, komin wypada centralnie pod kalenicą, więc trzeba ją ominąć, czy taką obudowę z płyt oceniacie dobrze, czy tak się robi? drugie pytanie - co ew. zamiast poujoulat, nie chodzi mi o jakąś totalną taniochę, ale o coś w przyzwoitej jakości i cenie, wiadomo piec kondensacyjny jednej marki kosztuje 11000 drugi 8000 a grzeją obydwa przyzwoicie, acha i jeszcze pytanie co ze skroplinami przy takiej systemowej wyczystce? miałem w projekcie komin systemowy ceramiczny z wentylacja, zostanie wentylacja, kominy jeszcze nie wymurowane, więc mogłem to zmienić

d7d
09-02-2020, 18:21
Piszesz o kominie do kotła kondensacyjnego czy o kominie do kozy?

sc600
09-02-2020, 18:53
Piszesz o kominie do kotła kondensacyjnego czy o kominie do kozy?

no koza to koza czyli chodzi o podłączenie piecyka kominkowego, kwestia pieców kondensacyjnych jest wspomniana jako przykład na różnicę cen produktów ale faktycznie to mogło zmylić

Kominki Piotr Batura
11-02-2020, 11:32
no koza to koza czyli chodzi o podłączenie piecyka kominkowego, kwestia pieców kondensacyjnych jest wspomniana jako przykład na różnicę cen produktów ale faktycznie to mogło zmylićMontuję Poujoulat, ale czasem bariera cenowa odstrasza klienta. Mam sprawdzony system za 2/3 ceny. Z dobrej stali 1.4404 również, co nie jest bez znaczenia, bo Polska to jedyny kraj w którym nierdzewka potrafi zardzewieć...;) [email protected]