PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne, ocieplenie, pleśń.



Mef1u
09-02-2020, 19:38
Witam serdecznie. Chciałbym zaczerpnąć porady bardziej doświadczonych osób, może ktoś z was miał podobne problemy z którymi się uporał. Czytałem, pytałem i nadal nie wiem co zrobić bo ile ludzi tyle opini. Może tutaj znajdę odpowiedź. Mianowicie sprawa przedstawia się w ten sposób że zrobiliśmy tynki gipsowo wapienne(10.2019), następnie zacząłem Sobie wykańczać pomału poddasze użytkowe ocieplając je oraz zostały przykręcone płyty gipsowe na sufity Na których zaczęła wychodzić pleśń. Nie pomogła chemia. Dom jeszcze nie ocieplony gdyż podobno tynki lepiej schną. Dopiero zrobiona hydraulika(02.2020) i zaczynam grzać porządnie w domu. Czy teraz należało by ocieplić cały dom aby te ciepło nie uciekało na zewnątrz czy tego ocieplenia nie robić tylko palić w piecu i wietrzyć dom ? Proszę o jakieś rady.

jajmar
09-02-2020, 19:45
Witam serdecznie. Chciałbym zaczerpnąć porady bardziej doświadczonych osób, może ktoś z was miał podobne problemy z którymi się uporał. Czytałem, pytałem i nadal nie wiem co zrobić bo ile ludzi tyle opini. Może tutaj znajdę odpowiedź. Mianowicie sprawa przedstawia się w ten sposób że zrobiliśmy tynki gipsowo wapienne(10.2019), następnie zacząłem Sobie wykańczać pomału poddasze użytkowe ocieplając je oraz zostały przykręcone płyty gipsowe na sufity Na których zaczęła wychodzić pleśń. Nie pomogła chemia. Dom jeszcze nie ocieplony gdyż podobno tynki lepiej schną. Dopiero zrobiona hydraulika(02.2020) i zaczynam grzać porządnie w domu. Czy teraz należało by ocieplić cały dom aby te ciepło nie uciekało na zewnątrz czy tego ocieplenia nie robić tylko palić w piecu i wietrzyć dom ? Proszę o jakieś rady.

Co to są tynki gipsowo -wapienne? Ja o takich nie słyszałem.

Płyty g-k pleśnieją bo w budynku jest zbyt duża wilgotność, masz świeże tynki na ścianach z których nie odparowała jeszcze woda, za plytami jest folia i stąd wilgoć w płytach.
Zła kolejność prac, jak zakladasz płyty zimą powinieneś grzać budynek -szczególnie jak ma w sobie wilgoć technologiczną. Grznie jest tym bardziej skuteczne im masz cieplejsze ściany. Czyli przed g-k warto bylo wykonać ocieplenie budynku

Pytajnick
10-02-2020, 20:19
Może jakiś osuszacz powietrza by Ci pomógł. Ostatnio używałem robiąc remont mieszkania w bloku i taki marketowy za 400zł potrafił przez 12h nazbierać 8-10l wody.
Przemysłowe wypożyczają za ok 30zł/doba a te ściągają 80l/dobę

Radosław Krasowski
11-02-2020, 05:24
Nic nie ocieplaj tylko wietrz, nie mam tu na myśli delikatnie pouchylanych okien tylko otwarte w całym domu tak aby były przeciągi.

@jajmar: tynki wapienno gipsowe, nowość super sprawa łącząca w sobie zalety tynków cw z gipsowymi.