PDA

Zobacz pełną wersję : Czarne owce-wykonawcy PV



kedlaw0
09-02-2020, 22:17
Chciałbym żeby każdy mógł wrzucać w tym wątku nierzetelne firmy z tematu fotowoltaiki.

Na początek gruba akcja z dwiema osobami, które mają już 3 firmy i wyłudzają pieniądze, nie realizując umowy.

http://www.wykop.pl/ramka/5328043/oszukany-na-fotowoltaike/?fbclid=IwAR3MmxlwtNJip_cjguDIZ8bmMPtzH_Be5Lar7RQB 3oPs6XWj-gKkusZLXIM

St@nley
11-02-2020, 22:05
To akurat ciekawa akcja, bo sam się kontaktowałem z tą firmą w celu zakupu paneli. Ale wymagali 100% przedpłaty i jakoś tak mnie tkneło, że to podejrzany temat,bo ceny za dobre...

marcinbbb
11-02-2020, 22:33
Ludzie kochani jak kupujecie paliwo na stacji ktoś chce od Was przedpłaty, a jak kupujecie chleb w sklepie to też?

kysztof_2
12-02-2020, 13:22
Ludzie kochani jak kupujecie paliwo na stacji ktoś chce od Was przedpłaty, a jak kupujecie chleb w sklepie to też?

Nie do końca się zgodzę z Tobą. Nie jedna firma przy podpisywaniu umowy chce zaliczki na poczet zamówionego towaru. Po to by wiedzieć że klient się nie wycofa. Takie wzajemne zabezpieczenie. To nie jest jakieś dziwne. Ale jeśli się nie wywiązuje z obowiązku to moim zdaniem nie wiem co robi dalej na rynku. Przecież po zgłoszeniu do odpowiednich służb powinna być dawno zamknięta i powinien być wdrożony proces odzyskiwania pieniędzy przez niedoszłych inwestorów.

kysztof_2
12-02-2020, 13:26
Następna sprawa, że instalacja nie kosztuje tyle co chleb czy paliwo, więc nie jest to dziwne.
Ale ogólnie dobry temat dla inwestorów. Jeśli ktoś ma problem z jakąś firma czy dana firma robi cały czas "pod górkę" to można tutaj wylać swoje żale, by ustrzec innych forumowiczów

marcinbbb
12-02-2020, 15:02
A jaką gwarancję daje mi podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki? A co mi da wpłacenie zaliczki jeśli firma się zawinie? Klient nie ma absolutnie żadnego zabezpieczenia.
Umówmy się panele, inwerter, kable i zabezpieczenia to około 2/3 kosztów instalacji pozostała część to montaż + ogromny zysk firmy. Sprzęt zawsze można spieniężyć, a na usłudze montażu zarobić. Więc skoro firma chce zarobić to musi mieć sprzęt a nie zaliczkę. Montowałem nie jedną a 2 instalację w żadnym przypadku nie wpłaciłem nawet złotówki zaliczki. Firma inkasowała pieniądze do ręki zaraz po zakończeniu instalacji.

piotrmak
12-02-2020, 17:28
Śmieszy mnie branie jakichkolwiek zaliczek w tym przypadku. Jak już to jakaś niewielka typu 10 max 20%.
Komponenty użyte do budowy instalacji są tak "standardowe" , że firma może ich użyć do innej instalacji.
Jedynie zaliczka na projekt itp. gdyby się klient później wycofał

d7d
12-02-2020, 17:57
Masz rację. Oczekiwanie , że klient zapłaci 30-40% zaliczki jest chore. A Firma to często JDG i możesz szukać i ścigać.
Chociaż spółka z o.o. z kapitałem 5.000,00 PLN jest jeszcze mniej wiarygodna finansowo.
Ale takie czasy mamy

fotohobby
12-02-2020, 18:35
Nie do końca się zgodzę z Tobą. Nie jedna firma przy podpisywaniu umowy chce zaliczki na poczet zamówionego towaru. Po to by wiedzieć że klient się nie wycofa. Takie wzajemne zabezpieczenie.

Chyba jakaś gówniana, biedna firemka.
Jaki problem zamontować te panele następnemu klientowi ?

enermos
12-02-2020, 18:53
Chyba jakaś gówniana, biedna firemka.
Jaki problem zamontować te panele następnemu klientowi ?

To szukaj klienta na 10szt. LG lub na Kehua. Będziesz rabat dawać? Ehh bez wyobraźni.

fotohobby
12-02-2020, 19:31
To szukaj klienta na 10szt. LG lub na Kehua. Będziesz rabat dawać? Ehh bez wyobraźni.

To, że ty masz z tym problem nie oznacza, że inni też.
Po pierwsze - w zalinkowanym przykładzie nie byĺo w specyfikacji nie wiadomo jak egzotycznych sprzętów.
Po drugie - w 90% przypadków, to firma proponuje na jakich elementach wykona instalację. Jak ktoś ma na stanie 10palet paneli, to (kiedy wypadnie mu jeden klient) jedziecdo następnego.

Nastar
12-02-2020, 19:31
Chyba jakaś gówniana, biedna firemka.
Jaki problem zamontować te panele następnemu klientowi ?

Każda, z którą rozmawiałem o ofertach pobiera zaliczkę. Niezależnie od wielkości i zasobności.

fotohobby
12-02-2020, 19:34
Każda, z którą rozmawiałem o ofertach pobiera zaliczkę. Niezależnie od wielkości i zasobności.

No coż, najwyraźniej Ślask jest jakiś inny. A ile %

Nastar
12-02-2020, 19:41
Od 30% do 70%.

fotohobby
12-02-2020, 19:48
70% ?
Takich to w ogóle spusciłbym na drzewo.
30% tylko pod warunkiem długoletniej bytności na rynku i maksymalnie 3-4 dni przed montażem.

fotohobby
12-02-2020, 20:01
Tym razem zgadzam się z @stos

marcinbbb
12-02-2020, 21:07
10% z sumy to i tak bardzo dużo
Kuredna na wiosce:
Panowie stawiam PV w cenie 3200 PLN /kWp z dotacji dostaniecie 5000 z mój prónd i termomodernizacji 3000 PLN po kosztach żadnego ryzyka PAN...
- Panie BIERE JUSZ 10kWp!
- OK Panocku 3200 PLN
-Eeeee No panie wpiszemy termin październik, ale w wolnym terminie jesteśmy pewnie za 2-3 tyg. MAX!!!
OK dziękuję do zobaczenia.

Superior
12-02-2020, 22:00
Z firmami które chcą więcej niż 10% zaliczki się nie rozmawia.
To ze mną nie pogadasz.
Poniżej rozpiska jak biorę zaliczki:

60 koła na dzień dobry
60 koła po dostsrczeniu zdjęć złożonego produktu
40 po dostawie na budowę
40 po montażu.

bobrow
13-02-2020, 00:14
Pierdu , pierdu...
Domy też wybudowaliście za 10% zaliczki ?
Może to i nie ta skala- ale moim zdaniem 30% zaliczki jest ok , przecież wykonawca musi najpierw wykonać 100% , a potem ma dostać zapłatę...
To tak na marginesie...

bobrow
13-02-2020, 00:27
Przeczytaj tytuł tego tematu i się zastanów czy rozumiesz o jakich firmach tu piszemy.

Temat to jedno , a dyskusja to drugie - wniosek , że każdy instalator chcący więcej niż 10% zaliczki jest podejrzany, jest błędny ...
Nie każdy inwestor jest aniołem...

bobrow
13-02-2020, 00:32
To jeszcze mały test psychologiczny - ilu z Was zapłaciłoby 100% przedpłaty za komponenty do samodzielnego montażu PV ?
Chodzi mi głównie o panele i inwerter ?
Podpowiem tylko , że praktycznie wszyscy dostawcy tak chcą ...

fotohobby
13-02-2020, 08:46
Pierdu , pierdu...
Domy też wybudowaliście za 10% zaliczki ?
Może to i nie ta skala- ale moim zdaniem 30% zaliczki jest ok , przecież wykonawca musi najpierw wykonać 100% , a potem ma dostać zapłatę...
To tak na marginesie...

Zaliczkę płaciłem tylko za okna - ale to normalne, gdyż były robione specjalnie dla mnie i niesprzedawalne, gdybym się wycofa.

Jeszcze wykonawcy elewacji - ale to było 500zł, daleko mniej, niż te 30% o których piszesz

marcinbbb
13-02-2020, 09:26
Zaczynam przyjmować zaliczki na poczet uprawy pomidorów głównie odmiany rosyjskie 5 PLN/kg do sprzedania zostało max 450kg. Żaden inny odbiorca nie zgodził się płacić zaliczek, płaci za produkt.
Ewentualnie jeśli kogoś interesują megaostre papryki

Ałtajskij oranżewyj
440789
White beauty
440790
Corazon
440791
Green giant
440792

bobrow
13-02-2020, 10:12
Słuchajcie -każdy oczywiście ma swoje zdanie...ja np uważam ,że twierdzenie ,iż :
pobranie zaliczki max do 30% na poczet budowy PV jest potencjalnym oszustwem lub świadectwem nierzetelności wykonawcy -moim zdaniem jest nieprawdziwe i niesprawiedliwe.

enermos
13-02-2020, 10:35
Słuchajcie -każdy oczywiście ma swoje zdanie...ja np uważam ,że twierdzenie ,iż :
pobranie zaliczki max do 30% na poczet budowy PV jest potencjalnym oszustwem lub świadectwem nierzetelności wykonawcy -moim zdaniem jest nieprawdziwe i niesprawiedliwe.
Kolego raczej nie zostaniesz zrozumiany.
Aby zrozumieć dlaczego wykonawca potrzebuje zaliczki trzeba albo mieć odrobinę wyobraźni albo trzeba znać rynek i wiedzieć jak to działa od strony wykonawcy.
Podaję przykład (to tylko przykład): Wycena ---> klient się zgadza (umowa - pobranie zaliczki na towar) ---> tel do hurtowni (zamówienie towaru - będzie dopiero za 2 miesiące) ---> montaż u klienta (dopłata).

Ludzie tutaj myślą, że każdy instalator/hurtownia to ma na placu kontener świeżutkich paneli prosto ze statku... Panel to towar, który po roku jest słabszy - żaden instalator nie chce instalować "leżaków magazynowych" ale niestety jeśli jakiś jaśnie pan się rozmyśli w tydzień przed montażem listopadzie to na 90%, ktoś dostanie te panele w lutym, marcu, kwietniu... zaliczka ma go do tego zniechęcić a z drugiej strony zabezpieczyć.

Patologie się zdarzają i zdarzać będą - przykład z tematu nie jest rozstrzygnięty - wręcz przeciwnie bo po przedstawieniu stanowiska tej oskarżonej firmy pojawiło się sporo niewiadomych... w tym groźba pozwu za zniesławienie.

Wg opisu ta firma z przykładu jest pośrednikiem, pośrednika, pośrednika a nie firmą zajmującą się montażem.

marcinbbb
13-02-2020, 10:42
jeśli jakiś jaśnie pan się rozmyśli w tydzień przed montażem listopadzie to na 90%, ktoś dostanie te panele w lutym, marcu, kwietniu...
Ta firma to płaci pracownikom raz na pół roku i zatrudnia ich na czarno aby ZUS`u nie płacić? Skoro od listopada do kwietnia ma zaplanowaną 1 instalację? Faktycznie patologia...

danSO
13-02-2020, 22:09
Chciałbym żeby każdy mógł wrzucać w tym wątku nierzetelne firmy z tematu fotowoltaiki.

Na początek gruba akcja z dwiema osobami, które mają już 3 firmy i wyłudzają pieniądze, nie realizując umowy.

http://www.wykop.pl/ramka/5328043/oszukany-na-fotowoltaike/?fbclid=IwAR3MmxlwtNJip_cjguDIZ8bmMPtzH_Be5Lar7RQB 3oPs6XWj-gKkusZLXIM

WOOOW, ale historia. Na początku nie chciał mi się odpalic link ale poetm jednak się udało. Rety. Bardzo dobrze,że Pan Patryk ostrzegł przed ta firmą. Dzięki temu i ja bedę to czynić. Mimo iż do tej pory pierwszy raz w ogóle słyszałam o takiej firmie. Cieszę się ,że dostał kompleksową pomoc. Pozdrawiam