PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt w Millenium. Kredyt w WBK?



rafal9
18-05-2005, 17:33
Pytanie do osób, które wzięły kredyt w jednym z tych banków:

Co sądzicie o kredytach w tych bankach?

Nie chodzi mi o samo oprocentowanie tylko pozostałe aspekty kredytu:

Jak długo trwa rozpatrywanie wniosków?
Jak sprawnie idzie wypłata kolejnych transz?
Jakie są ogólne oceny?

sidney
19-05-2005, 14:37
korzystamy właśnie z kredytu w wbk (długo pisać), chyba największym plusem sa wypłaty kolejnych transz, przedstawiasz rachunki, nie muszą byc koniecznie to faktury na 50% kwoty poprzedniej transzy, po przedstwieniu rachunków pieniądze miałem wciągu 2-3 dni z następnej transzy na rachunku, jak nie masz rachunków, faktur to musi być zrobiona inspekcja na budowie czy sa postępy, ale nie nie wiem jak to długo trwa (nie korzystałem), reszta już nie jest tak wesoła, aby dostać kredyt musisz zrobic wycenę nieruchomości, oczywiście w firmie z która współpracuje bank (nazwy już nie pamiętam) koszt 1000zł, nie masz mozliwości poszukać kogoś tańszego, jak bierzesz kredyt to automatycznie zakładają ci konto w banku (oczywiście te droższe) do obsługi tego kredytu, pierwszy rok nic nie płacisz za prowadzenie rachunku po roku opłata 16 zł/m-c i nie możesz zmienić konta na tańsze. najgorzej jest z pracownikami (może tylko w oddziale w którym my braliśmy kredyt), albo sa tak nie doinformowani, albo specjalnie wprowadzaja w błąd, jak pytalismy się na początku czy jest taka mozliwość aby wziąść kredyt w kwocie 80 tys pln, a nie w kwocie jaka będzie nam potrzebna do zakończenia budowy (czyli większej), usłyszeliśmy nie ma problemu, później jednak problem był i musielismy podnieść kwotę kredytu, inny przykład od pracownika usłyszałem ,że nie będę musiał przedstawiać zaświadczenia o uregulowaniu służby wojskowej, centrum kredytowe oczywiście zarządało sobie zaświadczenia i tak było chyba z każdą rzeczą :evil: , pracownicy mówili jedno, a centrum kredytowe oczywiście co innego. od momentu złożenia wniosku do wypłaty kredytu upłyneło ponad 2 miesiące, nerwowe miesiące, bo miało być w ciągu chyba 1,5 tyg,