PDA

Zobacz pełną wersję : Plantowanie działki ze spadkiem terenu pod budowę



matg
17-02-2020, 15:41
Dzień Dobry.
Chciałbym się poradzić w miejscu usytowaniu domu oraz od czego zacząć przy działce ze spadkiem terenu ?
Moja wizja to zrobienie półki u góry działki(na samochody, garaż ) a następnie łagodne zeskarpowanie i delikatne wyrównanie terenu pod budowę ?
Szukam pomocy i doradztwa w tej sprawie
Pozdrawiam

Zimnaszafa
20-02-2020, 09:20
Cześć, niestety Twoje zdjęcia u mnie się nie wyświetlają. Też mam działkę ze spadkiem i to sporym. Zrobiłam półkę. Ważne by dom posadowić na gruncie rodzimym czyli tym do którego dokopała się koparka robiąc półkę a nie na nasypie. Ale sądzę że na takie rzeczy zwróci uwagę projektant adaptujący. Masz już kogoś takiego czy dopiero szukasz projektu?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
22-02-2020, 19:29
matg

są w zasadzie dwa podstawowe sposoby "pokonania" skarpy :
1. tworzysz faktycznie półkę, ale ( jak słusznie pisze Zimnaszafa ) na gruncie nasypowym domów się nie stawia ! czyli mamy zwiększone koszty fundamentów budynku, które muszą opierać się o grunt rodzimy
2. wcinasz się w skarpę, z UWAGĄ że pomieszczenia na stały pobyt ludzi nie mogą być projektowany poniżej poziomu terenu
... można oczywiście "mieszać" jedno z drugim, lub " pominąć " skarpę i projektować faktyczne 0,00 budynku powyżej przylegającego terenu z logicznym powiązaniem budynku z terenem. Rozważałbym projekt indywidualny