PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze sprzętu lub zmiany



gangsta529
19-02-2020, 10:13
Witam wszystkich. Chciałbym podjąć się samemu montażu paneli pv na dwóch dachach w domu. Wstępne obliczenia z przyszłościowym podpięciem pompy ciepła dały wynik instalacji 10kW. Przeglądając zestawy i dopytując hurtowników udało mi się stworzyć taki zestaw:

Panele Trina 335Wp 29szt. 16 tys (czy te panele to dobre rozwiązanie)
Inwerter SENERGY 10kW koszt 5700zł lub Inwerter INVT 10kW 4810zł (który inwerter warto wybrać lub czy nie warto żadnego z tych)
+elementy montażowe, etc
Dach mam idealnie na południe bez zacienienia etc, 18 paneli będzie przykręcone na szynach montażowych do blachodachówki, 11 paneli na dachu płaskim na wyspawanych profilach (30x30 ścianka 2 chyba zda egzamin) czy taki montaż zda egzamin jeżeli zostaną zachowane odpowiednie spadki 441020

bobrow
19-02-2020, 10:23
A co pytasz ?

bobrow
19-02-2020, 10:35
Witam wszystkich. Chciałbym podjąć się samemu montażu paneli pv na dwóch dachach w domu. Wstępne obliczenia z przyszłościowym podpięciem pompy ciepła dały wynik instalacji 10kW. Przeglądając zestawy i dopytując hurtowników udało mi się stworzyć taki zestaw:

Panele Trina 335Wp 29szt. 16 tys (czy te panele to dobre rozwiązanie)
Inwerter SENERGY 10kW koszt 5700zł lub Inwerter INVT 10kW 4810zł (który inwerter warto wybrać lub czy nie warto żadnego z tych)
+elementy montażowe, etc
Dach mam idealnie na południe bez zacienienia etc, 18 paneli będzie przykręcone na szynach montażowych do blachodachówki, 11 paneli na dachu płaskim na wyspawanych profilach (30x30 ścianka 2 chyba zda egzamin) czy taki montaż zda egzamin jeżeli zostaną zachowane odpowiednie spadki 441020

Jeśli inwerter pozwoli na przyłączenie tych ilości paneli (oraz asymetrię obciążenia), to powinno być ok -zakładam ,że zastosujesz odpowiednie mocowania i odległości.
Panele wydają się być ok -ja podchodzę do doboru paneli tak : najtańsze z TIER 1
Inwerter wg : gwarancja/opinie/cena ,każdy musi oczywiście pasować do danego układu (np 18+11),wymienione inwertery jakoś "nie wpadły mi w oko"-trzeba popatrzeć na problemy i dystrybucję

kedlaw0
19-02-2020, 12:36
I po co zakładać kolejny wątek? Każdy użytkownik może założy sobie oddzielnie?

tobiasz86
21-02-2020, 05:37
Na oze-shop masz panele ja solar 335 w cenie 550zl/szt. Kupowałem u nich ostatnio, polecam- 48h po wpłacie panele były już u mnie. Nie wiem czy lepsze od wspomnianych przez ciebie ale jakoś tak chyba popularniejsze są. Nie znam zaproponowanych falowników ale w cenie 6-7k znajdziesz Huawei. Trudno jest znaleźć dobre ceny u jednego sprzedawcy, ja wszystko kompletuje od innych.

Stealth
21-02-2020, 09:43
Planując instalację fotowoltaiczną ostatnio natrafiłem na stronach producentów falowników (SMA i FRONIUS) na konfiguratory instalacji
https://www.sunnydesignweb.com/sdweb/#/Home
https://fronius.solarconfigurator.de/solar.configurator/Quick
Fajne jest to dlatego, że marek modułów fotowoltaicznych jest od groma (zdarza się niestety że można nie trafić na model, który jest dostępny bo mało popularny i nikt go do katalogu nie wrzucił).
Sam korzystam z konfiguratora SMA i zrobiłem sobie z 6 projektów instalacji. Co dobre w tym to że raporty nie dość że mają po 6-8 stron to jeszcze same proponują np. dobór falownika do danych modułów i ich konfigurację.
Warto sprawdzić.
PS. To nie jest reklama.