PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt budowt dom parterowego bez stropu -109m2



szycha91
20-02-2020, 13:17
Witam,
Jestem w trakcie sprzedaży domu , zakupu drugiej działki i budowy nowego -parterowego.
Wybraliśmy już projekt, który przedstawiam poniżej. Proszę o informację tych, którzy budowali - czy realne jest doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego za około 400.000zł?
Link: https://www.extradom.pl/projekt-domu-ar-2-WRJ1011


Według moich wyliczeń, a nawet brata, który pracuje w budowlance, jest to realne. Projekt zakłada nieużytkowe poddasze, dach z wiązarów , brak stropu.

Chętnie poznam Wasze opinie , czy jest to realne.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Elfir
20-02-2020, 14:28
Bezpieczniej byłoby przyjąć 450 tyś. To jednak blisko 150 m2 realnej powierzchni (bo garaż za darmo się nie wybuduje)
Można byłoby przyoszczędzić wymieniając w salonie część okien na fixy

szycha91
20-02-2020, 14:52
Szczerze mówiąc też o tym myślałem, bo co jak co, ceny są o wiele niższe, a w salonie powierzchnia okien i tak jest duża.
Na bocznej scianie od jadalni można śmiało zrobić fixy, , nie mowiac juz o wyjsciu na taras .

gnago
20-02-2020, 15:13
Teraz jeszcze pomysleć na sprowadzeniem materiałów budowlanych z zagranicy. Bo ci nasi grabiący w Polsce to cięgiem podwyżki dają

Arturo72
21-02-2020, 23:02
Teraz jeszcze pomysleć na sprowadzeniem materiałów budowlanych z zagranicy. Bo ci nasi grabiący w Polsce to cięgiem podwyżki dają
Nie głupi pomysł i nie dotyczy to tylko mat budowlanych :D
Se muszę przypomnieć jak za PRL z madziarow sprowadzalo się gorzalke, z Austrii elektronikę a z Berlina Zach. spozywke :D
PRL pełną parą nam w Polsce wyrasta :)

gnago
23-02-2020, 18:40
Nie trzeba PRL, kuzyn za poprzedniej grabieży ups kryzysu i szczytu w budowlance. Dom w materiałach ściągał z Litwy i lepszy niż od naszych zachodnich partaczy i tańszy licząc z dowozem te 400 kilosów

tkaczor123
02-03-2020, 19:16
Kto szuka nie błądzi. Niekiedy lepiej jest poświecić trochę czasu i chęci i ściągnąć ten sam materiał z drugiej części Polski taniej niż lokalnie. Każdy chce zarobić. Odnośnie materiałów nie budowlanych ten sam produkt wyprodukowany np w Pl kosztuje w de, it, lt taniej niż u nas ,rząd pewnie dopłaca tych krajów do tego:). W drugą stronę niestety to słabiej działa( pośrednicy).

tomasziolkowski
05-03-2020, 07:31
Z doświadczenia powiem że dom nie jest taki drogi ile kosztuje stan surowy (czyli cegła, beton, stal itp.) tylko tyle ile kosztuje wykończeniówka.
Na etapie budowy będziesz szukał cegły tańszej 0,20 PLN, tańszego betonu o 10 PLN, tańszej dachówki o złotówkę itd. , a jak przyjdzie do wykończeniówki i urządzania domu i sprawę weźmie w swoje ręce żona to wszelkie oszczędności i planowanie diabli biorą. Pójdziecie wybierać płytki, drzwi wewnętrzne, kuchnię, wannę i oczywiście będą jej się podobały płytki tylko te za 150 zł/m.kw. i żadne inne, bo widziała takie na obrazku w katalogu albo w internecie i co..... nie kupisz? :)
Budowę ciągnie wykończeniówka. I to ciągnie strasznie.

patrick99
05-03-2020, 09:06
buduje dom podobny powierzchniowo (155m2), też parterowy z drewnianym stropem.
budżet miałem właśnie 400.000, mamy już tynki, instalacje, posadzki, zostały sufity, ocieplenie poddasza i elewacja, wszystko zlecone od wbicia łopaty po gładzie.
zmieściłem się w założonym budżecie co do grosza, jedynie drzwi zewnętrzne doliczam osobno bo wziąłem sobie ciut droższe.

dasz radę! powodzenia!

tkaczor123
05-03-2020, 18:55
Pójdziecie wybierać płytki, drzwi wewnętrzne, kuchnię, wannę i oczywiście będą jej się podobały płytki tylko te za 150 zł/m.kw. i żadne inne, bo widziała takie na obrazku w katalogu albo w internecie i co..... nie kupisz? :)
Budowę ciągnie wykończeniówka. I to ciągnie strasznie.

Życie. Znam to z autopsji. Spróbuj się sprzeciwić:).