PDA

Zobacz pełną wersję : E-licznik Taurona.



lesiu681
22-02-2020, 13:24
Witam, mam pytanie do użytkowników aplikacji E-licznik Taurona odnośnie wartości poboru energii elektrycznej pokazanej w aplikacji . Zastanawiam się czy jest to całkowita energia zużyta przez dom czy jednak do tej wartości podanej w aplikacji należy doliczyć kwh z instalacji fotowoltaicznej zużytej na bieżąco w trakcie produkcji przez PV. Dziękuję i pozdrawiam.

441123

fotohobby
22-02-2020, 13:34
No oczywiście, że doliczasz.

lesiu681
22-02-2020, 14:32
No oczywiście, że doliczasz.

Dzięki fotohobby, tak mi sie tez wydawało. Byłoby fajnie gdyby apka pokazała jeszcze autokonsumpcje.

fotohobby
22-02-2020, 15:58
Żeby pokazała musi być jeszcze dodatkowe urządzenie.

miecio 301
22-02-2020, 16:06
Auto konsumpcji to nie zmierzy żaden pojedynczy licznik to trzeba dopiero wyliczyć z energii wyprodukowanej i energii wysłanej.
Przy pomocy pvmonitora i dwóch liczników by się dało ale to już inna aplikacja

lesiu681
23-02-2020, 11:01
Auto konsumpcji to nie zmierzy żaden pojedynczy licznik to trzeba dopiero wyliczyć z energii wyprodukowanej i energii wysłanej.
Przy pomocy pvmonitora i dwóch liczników by się dało ale to już inna aplikacja

Myslę o założeniu takiego urządzenia:

441147

Mam kilka produktów Zamela i spisują się bez zarzutu. Miał może ktoś doświadczenie z tym licznikiem? Opinie raczej pozytywne.

https://youtu.be/SgKkJJTqT-A

miecio 301
23-02-2020, 12:18
Auto konsumpcji bez dodatkowych odczytów ten licznik też nie pokaże, jeżeli przekładniki zapniesz na przewody od strony zasilania ale przed wpięciem falownika to policzy energię pobraną i oddaną i pomijając błąd to będzie to samo co obecnie liczy licznik operatora, jak za wpięciem falownika to policzy całą pobraną energię czyli 1.8.0. i autokonsumpcję

Mam taki licznik na jednej z instalacji, rejestruje i liczy czynną pobraną, oddaną, bierną ind. i pojemn. również moc, napięcia i prądy, taki jakby analizator

fotohobby
23-02-2020, 12:24
Jest takie urządzenie nakładane na licznik i ono potrafi to zliczyć.
Ktoś to tu podawał, ale niestety nie jest kompatybilne z moim licznikiem, więc nazwy nie zapamiętałem

miecio 301
23-02-2020, 12:38
Jeżeli jest to urządzenie nakładane na licznik to prawdopodobnie policzy impulsy, pobranej, oddanej ale bez danych z falownika autokonsumpcji nie wyliczy, chyba że jest połączony również z falownikiem i też pobiera dane