PDA

Zobacz pełną wersję : Strop bez ścian nośnych? Co najlepiej wybrać



Crash46
22-02-2020, 22:11
Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę. Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych, wymiary domu 13,5x9, 20.
Myślem nad stropem feligran ale wykonawca twierdzi że rector byłby lepszy. Ale wiem że też są pewnie inne możliwości może bardziej ekonomiczne?

d7d
22-02-2020, 22:23
Budynek ma ściany nośne :) ale tylko zewnętrzne.
Mogą być prefabrykowane stropy sprężone.
Rozpiętość 9,20m nie stanowi problemu.

jajmar
23-02-2020, 00:52
Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę. Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych, wymiary domu 13,5x9, 20.
Myślem nad stropem feligran ale wykonawca twierdzi że rector byłby lepszy. Ale wiem że też są pewnie inne możliwości może bardziej ekonomiczne?

Miał być parterowy ale się zmieniło, a co z papierami? I co do stropu "co na to fundamenty" ? Proszę ław popytać czy dadzą radę.

Kaizen
23-02-2020, 01:59
Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych,

Dach miał lewitować?

Niezależnie od odpowiedzi - nie pytaj wykonawcy, nie pytaj kierbuda. Pytaj projektanta, który musi wykonać projekt, musisz się przeczołgać przez ścieżkę urzędową, dostać nowe PnB i dopiero możesz coś dalej robić.

Crash46
23-02-2020, 07:25
Nie dach nie miał lewitować, tylko stać na ścianach nośnych zewnętrznych. !! A" w domu " (w domu znaczy w środku). - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Złośliwości widzę to podstawa niektórych odpowiedzi.

Wracając do tematu.
OK dzięki. Zagadam z architektem (bo prędzej przecież nie przyszło mi to na myśl

Crash46
23-02-2020, 07:29
Miał być parterowy ale się zmieniło, a co z papierami? I co do stropu "co na to fundamenty" ? Proszę ław popytać czy dadzą radę.

Ławy mam wylane wydaje mi sie ze wystarczające 90 albo 80 (nie pamiętam) cm szerokości na 80 cm głębokości.

jajmar
23-02-2020, 11:32
Ławy mam wylane wydaje mi sie ze wystarczające 90 albo 80 (nie pamiętam) cm szerokości na 80 cm głębokości.

Ławy to jeden z elementów, strop o rozpiętości ponad 9 metrów to spore obciążenie również dla ścian, możliwe że potrzebne są gdzieś rdzenie w ścianach, kwestia z czego dom, jaki rozklad ścian filarów itd, kierunek konstruktor z doborem stropu, a architekt do modyfikacji bryły i funkcji.

Kaizen
23-02-2020, 11:50
A" w domu " (w domu znaczy w środku). - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Złośliwości widzę to podstawa niektórych odpowiedzi.

To o czytaniu ze zrozumieniem miałeś na myśli pisząc słowa o złośliwości?

Qrcze, właśnie mi uświadomiłeś, że nie mam w domu okien ani drzwi wejściowych...

J&D
23-02-2020, 12:23
Crash46
Zajrzyj do Konbet (strop smart itp) oni ci doradzą i dokumentację wykonawczą przygotują do zatwierdzenia. Jeżeli parametry są spełnione z projektem pierwotnym, KB ci puści. Dokumentację dają jako komplet do stropu z podpisami i oświadczeniami.

Kaizen Ciebie powinni zawiesić za spam na fm. Masz parterówkę a doradzasz w sprawie stropu. Pewnie nie przechodziłeś takiej procedury ale ty wiesz wszystko:bye:

Crash46
23-02-2020, 12:41
To o czytaniu ze zrozumieniem miałeś na myśli pisząc słowa o złośliwości?

Qrcze, właśnie mi uświadomiłeś, że nie mam w domu okien ani drzwi wejściowych...

Qurce piecone, na czymś musiałeś oszczędzać :) chociaż masz okienko w monitorze i "drzwi na świat". I proszę nie wypowiadaj się w moim temacie bo nic mądrego ani pouczającego do niego nie wniosłeś chłopie.

Crash46
23-02-2020, 12:46
@Jajmar, konstruktor ma przeliczyć strop filigran. Z tego co mówił konstruktor bryła nie będzie wymagała zmian.

@J&D
Dzieki, w poniedziałek się do nich odezwę.

Kaizen
23-02-2020, 13:16
Jeżeli parametry są spełnione z projektem pierwotnym, KB ci puści. Dokumentację dają jako komplet do stropu z podpisami i oświadczeniami.


To nie jest tylko zmiana stropu - mowa o dołożeniu kondygnacji mieszkalnej.
Radzisz samowolę budowlaną?
Zmianę parametrów budynku (liczba kondygnacji, powierzchnia użytkowa, ogrzewana, zmiana parametrów energetycznych itd. a być może i zwiększenia wysokości, konstrukcji dachu) bez naniesienia tego w projekcie? Lepiej byś darował sobie nawigowanie kogoś na problemy.

Jedyna słuszna opcja to projekt zamienny i zmiana PnB - czyli trzeba zacząć od projektanta (tego, co jest wpisany w DB).



Kaizen Ciebie powinni zawiesić za spam na fm. Masz parterówkę a doradzasz w sprawie stropu. Pewnie nie przechodziłeś takiej procedury ale ty wiesz wszystko:bye:

Jak definiujesz spam?
Tylko ja, jak dotąd, w tym wątku podałem jedyną słuszną metodę dobudowania poddasza/kondygnacji.

Parterówka niby nie ma stropu? U mnie jest monolityczny. Procedury nie przeszedłem, bo odpuściłem, jak się dowiedziałem, jaka jest i ile czasu na tym stracę (a chciałem odchudzić strop, bo mam policzone pod obciążenia użytkowe jakbym miał na tym pełne piętro).




I proszę nie wypowiadaj się w moim temacie bo nic mądrego ani pouczającego do niego nie wniosłeś chłopie.

To jest forum - nie prywatna rozmowa. Nie chcesz - nie czytaj. Możesz mnie dodać do ignorowanych.

d7d
23-02-2020, 14:28
Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę.
Musisz też zaprojektować zupełnie nową więźbę dachu.

J&D
23-02-2020, 17:14
Tylko ja, jak dotąd, w tym wątku podałem jedyną słuszną metodę dobudowania poddasza/kondygnacji.

Brawo ty:bye:

jajmar
24-02-2020, 00:30
@Jajmar, konstruktor ma przeliczyć strop filigran. Z tego co mówił konstruktor bryła nie będzie wymagała zmian.



Czemu filigran? Ogólnie to taki sobie strop, a na ponad 9 m rozpiętości nie wiem czy podoła.

To co tu pisali np Smart albo jakiś inny sprężony "gotowy" bym doradzał.

Crash46
24-02-2020, 14:21
Wybór padł na Smart :) najkorzystniej wychodzi pod każdym względem