PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej wysokości deskowanie na fundament?



jaqbek
19-05-2005, 07:56
Witajcie!
Mam takie pytanie (nie znalazłem w archiwum odpowiedzi):
Mam w projekcie ławę fundamentową wysokości 40 cm, pod tym ma być 5cm chudego betonu. I mam problem, bo nie wiem jakiej wysokości zrobić deskowanie do tej ławy..
Tzn. technologię mam opracowaną w ten sposób że najpierw robimy chudziak i na nim ustawiam deskowanie, tylko jakiej wysokości? Czy równo 40, czy 40 lub mniej, czy też 40 i więcej?
Wiąze się to nierozewalnie z problemem poziomawania góry ławy fundamentowej. Przy 40 cm jest najłatwej, ale wykonanie szaliunków wysokosci 40 cm nie należy do japrostszych zadań-trzeba mieć deski odpowiedniej długości. Wysokość 40 cm i mniej (czyli 35-40) powoduje konieczność podnoszenia tego deskowania-tylko na czym je podnieść i czy możnba lukę na dole np. podsypać ziemią?
40cm i więcej powoduje, że powinienem był w środku przybić chyba jakieś listewki, które by te 40 cm wysokości wyznaczały...
Jak to zrobić? Proszę wielce o pomoc :-)
Miłego dnia

Geno
19-05-2005, 08:22
Zrób 45 cm wysokości a potem wytrasuj odpowiednio te 40 cm i np. odznacz sznurkiem lub listwą poprzecznie lub wzdłużnie - to chyba jakiś problem wielki nie jest :wink: