PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie na budowę - zjazd droga powiatowa - wewnętrzna, koszt, inwestor?? Problem



teodor2424
25-02-2020, 14:37
Witam.
Chciałem szybko uzyskać pozwolenie na budowę hali magazynowej, zacząłem od warunków zabudowy, no i się zaczęło:
Gmina ok,
zarząd dróg powiatowych - uzgodnienia które komplikują wszystko (przebudowa zjazdu)

Co robić bo mam problem, czasu brak, kasy tez na to nie przewidziałem, czy można to jakoś przesunąć w czasie uzyskać inne uzgodnienia?
Na gminie mi powiedzieli że to droga wewnętrzna ( ich własność gminy) ale nie mają w planach robić przebudowy zjazdu, nie leży to w ich interesie.

w załączniku pismo z zarządu dróg oraz plan sytuacyjny (obecny zjazd niebieska linia - 7m)

mam już tylko 5 dni na reakcję, jakieś propozycje?

Elfir
25-02-2020, 16:18
teoretycznie to tobie nawet nie wolno tego przebudowywać, chyba, że robisz gminie prezent.

teodor2424
25-02-2020, 16:50
No właśnie. To samo mowilem na gminie ze dlaczego mam ingerować w wasza działkę. Oni na to że mogą to wpisać tak jak napisał ZDP w Warunki i wtedy będę musiał się do tego dostosować. Oni mogą jedynie na czas przebudowy dać mi użytkowanie tymczasowe ich terenu. To jakaś parodia, mam wyłożyć kasę robić projekty i pracę na nie swojej ziemi żeby oni nie musieli. No kurna jak to obejść, żeby zrobić a się nie narobić i nie płacić?

Elfir
25-02-2020, 17:17
Cokolwiek zrobisz tam samowolnie, to w sytuacji jakiegoś wypadku na tym skrzyżowaniu, ty też będziesz stroną potencjalnie winną dla prokuratury.

teodor2424
25-02-2020, 17:24
Najlepsze że ja tam nic nie chce robić. Mi ten zjazd wystarczy, ale oczywiście zarząd dróg twierdzi inaczej że muszę przebudować sobie zjazd.

Elfir
25-02-2020, 17:25
A co ma zarząd dróg do twojej działki? Przecież ona stoi przy działce gminnej.

teodor2424
25-02-2020, 17:48
Przy wydaniu warunków zabudowy są powiadamiani o sprawie a że działka nie ma zjazdu bezpośredniego z drogi publicznej tylko z wewnętrznej to pierwsza droga publiczna jest droga powiatowa. Sam nie wiem o co im chodzi.

jajmar
25-02-2020, 17:51
Sam nie wiem o co im chodzi.

Nie o tonaż ? Istniejący zjazd pewnie jest zbyt słaby stąd konieczność przebudowy

zyhu
25-02-2020, 18:04
kolego ja budując dom musiałem takie coś zbudować

a ty masz wątpliwości. nie żyjesz na alasce tylko w europie.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/08928e36cba6.jpg (https://naforum.zapodaj.net/08928e36cba6.jpg.html)

ps. wara od mojego kominka !

teodor2424
25-02-2020, 18:28
Tyle tylko że tam jest istniejący zjazd, do domów i działek dalszych a ja mam go poprawiać na własną rękę?
Mi taki obecny zjazd wystarczy nie bada tam jeździły ciężkie pojazdy. Z drugiej strony ja tylko sąsiaduje z pasem drogowy drogi powiatowej 1 punktem granicznym a nie żadnym odcinkiem na którym miałbym robić zjazd na własną działkę. Mój wjazd będzie z drogi wewnętrznej.