PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka na uszkodzoną papę



kulibob
29-02-2020, 09:11
Mam budynek gospodarczy . Dach z płyty MFP na to papa podkładowa . Wg instrukcji max do roku na podkład powinienem położyć papę właściwą no ale jakto w życiu mineły 3 lata i zrobiła się sieczka:) Czy na tą uszkodzoną papę mogę przywalić blachę trapezową

kulibob
29-02-2020, 10:20
TO już doczytałem że nie mogę.
Teraz pytanie czy muszę dawać kontr łaty , Czy nie mogą to być porostu dystanse ze ścinek płyty mfp i nota łaty przykręcone na przelot przez dystans mfp,papę i dach MFP do krokwi.?

bociankrasna
29-02-2020, 17:28
Jak są jednakowej grubości to możesz.

Andrzej Wilhelmi
03-03-2020, 22:48
Powierzchnię dachu należy wyprowadzić więc nie ma to znaczenia czy podkłady będą jednakowej grubości. Grubość każdego takiego podkładu to minimum 25 mm. Każdy taki podkład musi być uszczelniony. Do tego trzeba użyć gwoździ odpowiedniej długości czyli (grubość łaty + grubość podkładu) x 3 lub wkrętów odpowiedniej długości czyli (grubość łaty + grubość podkładu) x 2. A tak na marginesie zastanawiam się o co tu chodzi?:confused: Jak zaczynamy od wątpliwych oszczędności rzędu 300~500 złotych to nie zaczynajmy budowy domu.:no: Nie wiem czy znajdziesz dekarza, który podejmie się takiego wykonania? Pozdrawiam.