PDA

Zobacz pełną wersję : System docieplen wg Muratora :)



fighter1983
07-03-2020, 21:13
http://pliki.med-bud.pl/elewacje/murator_etics.jpg

Nie jestem czytelnikiem muratora wersji papierowej - raz widzialem jakis jeden numer i stwierdzilem ze to bez sensu.
Dzis koledzy wykonawcy wyslali mi zdjecie powyzej z prosba o komentarz :) postanowilem jednak podzielic sie tutaj....

Teatrzyk jest - chlop ma kask, kamizelke, buty :D hahaha na domku... no super... pod zdjecie do artykulu BHP upozorowane... super, propagujmy zasady BHP na budowie, wprawdzie jak jest na "domkach" kazdy wie.. natomiast jest pewne "ALE":

Na 1 rzut oka kazdy forumowicz zauwazy:
1 blad - blad klejenia na placki

i na pierwszy rzut oka tyle by bylo.. natomiast za chwile wpadaja kolejne niespodzianki na tym zdjeciu w oko
2 blad: zastosowano do zabezpieczen stolarki przy listwach przyokiennych czarna folie - w sloneczny dzien - strzeli szyba w oknie :)
3 blad: zastanawiajace jest docieplenie schodzace wzdluz skosu dachu - te wystajace plyty w narozu budynku - jak tam ten spec rozwiaze teraz przewiazanie plyt w narozniku
4 blad: w zaleznosci od zastosowanego systemu docieplen - przy takiej wysokosci cokolu - tam powinna byc listwa startowa - osobiscie jestem jej mega przeciwnikiem bo uwazam ze robi wiecej szkody niz pozytku i stosuje zamienne rozwiazanie (co ciekawe moje rozwiazanie niedlugo powinno pojawic sie w nowych wytycznych w Greinplast)
5 blad: czepialstwo to jest, ale w zaleznosci od pory roku powinno byc rusztowanie z siatka, jezeli faktycznie robione teraz (luty marzec) gdzie mamy powiedzmy bardzo wczesna wiosne - no dobra - jest ok
6 blad: pierwsze okno od lewej, jego prawy dolny rog - "elka niby jest" ale jest za mala

:) Redakcjo... helloł :) kto Wam te zdjecia wybiera i weryfikuje?

boorys
08-03-2020, 08:08
A co to za zamienne rozwiązanie?

fighter1983
08-03-2020, 09:11
A co to za zamienne rozwiązanie?
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3267923739902473&id=2187153427979515

boconek03
15-03-2020, 21:00
Szkoda, że nikt nie patrzy na takie rzeczy tylko zdjęcia lecą bez zastanowienia :( pytanie czy tekst tak samo ma błędy...