PDA

Zobacz pełną wersję : Stary dom izolacja pionowa ściany wewnątrz



Elevagts
08-03-2020, 11:33
Witam, ściana w kuchni od zawsze mnie niepokoiła. Była podwójna pozostałość jednej ściany z nieistniejącego budynku.
Ściana od środka jak i od zewnątrz sypała się puchła. Postanowiłem zbić trochę tynku, i spadło prawie samo pół tynku ze ściany.
Moim oczom ukazała się czarna ściana, jakieś śmierdzące mazidło które było posmarowane jako izolacja ściany.
Połowa ściany była mokra i było widać ściekające krople wody. Widać również mała szczelinę między ściana a tynkiem, może powstała na skutek słabego wiązania tynku z tym czarnym.

Co powinienem teraz zrobić ? obtynkowanie tego sprawy nie załatwi a ja już pół tynku ze ściany skułem.

CityMatic
08-03-2020, 17:06
Ktoś, kiedyś zorientował się, że tamtędy podciąga wilgoć więc starał się zabezpieczyć to jak potrafił najlepiej przy dostępnych środkach - "pudrowanie pryszcza"
Aby to było dobrze zrobione prócz pionowej izolacji zapewne brak jest poziomej co stanowi już poważniejszy problem.
Trzeba to wszystko usunąć(starą izolację, ścianę odkopać i osuszyć , wykonać jeśli nie izolację poziomą to izolację poprzez aplikację do ściany środka krystalizującego, po wykonaniu- wykonać obustronnie izolację poziomą ( zrobić lub nie -wszystko zależy od pwg odwodnienie) otynkować pomalować i korzystać.
Czy będzie trudno - tak, czy będzie drogo - tak, czy pomoże - tak - jeśli zrobione zgodnie ze sztuką i odpowiednimi materiałami.

Elevagts
08-03-2020, 17:42
Ktoś, kiedyś zorientował się, że tamtędy podciąga wilgoć więc starał się zabezpieczyć to jak potrafił najlepiej przy dostępnych środkach - "pudrowanie pryszcza"
Aby to było dobrze zrobione prócz pionowej izolacji zapewne brak jest poziomej co stanowi już poważniejszy problem.
Trzeba to wszystko usunąć(starą izolację, ścianę odkopać i osuszyć , wykonać jeśli nie izolację poziomą to izolację poprzez aplikację do ściany środka krystalizującego, po wykonaniu- wykonać obustronnie izolację poziomą ( zrobić lub nie -wszystko zależy od pwg odwodnienie) otynkować pomalować i korzystać.
Czy będzie trudno - tak, czy będzie drogo - tak, czy pomoże - tak - jeśli zrobione zgodnie ze sztuką i odpowiednimi materiałami.

Dobrze powiedziane...
Nie wiem co to za czarne mazidło ale ma na pewno ponad 30 lat albo więcej. Czy to usunąć pytanie....?

CityMatic
08-03-2020, 17:46
Niestety to niewdzięczna praca i trzeba to usunąć - aby zaaplikować nowocześniejsze i bardziej skuteczne środki.

Elevagts
09-03-2020, 16:25
Usuwanie tylko mechaniczne wchodzi w grę?

CityMatic
09-03-2020, 17:08
Raczej tak, dlatego że chemiczne nie znając składu tego co jest może być bardzo niebezpieczne.