PDA

Zobacz pełną wersję : KORONAWIRUS - przydatne informacje, walka z mitami i plotkami



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

Bertha
28-03-2020, 19:07
Pierwszy burmistrz z ikrą
https://www.donald.pl/artykuly/YY958Dj3/kety-pierwszy-w-polsce-zbuntowany-burmistrz-odmawia-przeprowadzenia-wyborow?fbclid=IwAR1wifbFg_QLmZNocseUjnm0acnd9Adln FV-2KqEp3fk7qDz9Hl3piftYBI

Kaizen
28-03-2020, 19:33
Ciekawe, jak znajdą chętnych do komisji w szpitalach zakaźnych i do liczenia kart okaszlanych w domach wysłanych korespondencyjnie ;)
I co na to członkowie innych komisji wyborczych, których dieta pewnie będzie inna a ryzyko niewiele mniejsze.

Jeżeli największą liczbę zachorowań przewidują na drugą połowę kwietnia, to w czasie wyborów będzie największa liczba chorych. Pewnie będzie to rekordowy pod tym względem moment z dokładnością do kilku dni.

adam_mk
28-03-2020, 19:47
No... kilku...
Tych po 10 maja!
Do tego dnia to nawet umarli zagłosują!
Korespondencyjnie!
186% frekwencji staruszków na wyborach murowane!

Adam M.

d7d
28-03-2020, 21:15
Ciekawe, jak znajdą chętnych do komisji w szpitalach zakaźnych i do liczenia kart okaszlanych w domach wysłanych korespondencyjnie ;)
I co na to członkowie innych komisji wyborczych, których dieta pewnie będzie inna a ryzyko niewiele mniejsze.

Nie ma problemu, "będą" chętni https://terytorialsi.wp.mil.pl/
Nie są też w grupie ryzyka.

Janekk1234
28-03-2020, 21:29
Wyborów nie będzie. Póki co grają na zwłokę ale w końcu podejmą decyzję. Tak myślę.

Bertha
28-03-2020, 21:33
Wrzuta działa, wszyscy skupili się na 10 maja, a że pakiet antykryzysowy wart jest tyle co zużyty kondon, to jakoś słabo się przebija . Został jeszcze senat...

d7d
28-03-2020, 22:00
W telewizyji podali że wybory internetowe dla 65+ są po to aby JK nie ryzykował swoim zdrowiem i życiem ;)
Nie wiem czy wrzuta czy raczej testują jak reaguje Suweren i ich wyborcy.

Kaizen
28-03-2020, 22:02
Wrzuta działa, wszyscy skupili się na 10 maja, a że pakiet antykryzysowy wart jest tyle co zużyty kondon, to jakoś słabo się przebija . Został jeszcze senat...

Niby jak miałby zadziałać pakiet kryzysowy? Jedyne działanie do podjęcia to drukowanie pieniędzy.

Państwo nie ma z czego rozdawać - bo nie mniej dostaje po rzyci niż przedsiębiorcy. Spadek sprzedaży to spadek wpływów budżetowych. L4, opiekuńczy itp. - najpierw spadek wpływu do budżetu i ZUSu, potem ZUS płaci.
Za to państwo koszty ponosi zwiększone. Nie mają płaszcza i nic im nie zrobisz. Mogą tylko wmawiać, że coś mają i coś dadzą... Znaczy co? Jeszcze sobie obniżą wpływy? Jeszcze zwiększą wydatki?

Na UE nie mamy co liczyć specjalnie - bo raz, że nie jesteśmy w innej sytuacji niż inni a dwa, że poszliśmy z nimi na udry (grzebanie w kodeksie wyborczym to kolejny prztyczek). W sumie, to zacząłem się bać, czy nie wywalą nas z UE z ulgą w tej sytuacji - nie pomagamy, jesteśmy tylko obciążeniem i prosimy się o to. Może właśnie o to chodzi? Pewnie Putin z chęcią się nami zaopiekuje...

Bertha
28-03-2020, 22:43
Rzont szykuje pasztet nam a sobie stryczek. Nie umorzając przedsiębiorcom zobowiązań zus, pit i vat rzuci ich na kolana a oni wyrzucą pracowników na bruk. Bo co mają zrobić? Bezrobotni i byli przedsiębiorcy już zbankrutowani, będą żądać zasiłków z pustego skarbu państwa, rząd powie - ni mamy waszego palta i co nam zrobicie? Ruchawki górników i rolników z lat 90, to było małe miki wobec syfu który nas czeka. Zapomnieli o familii Ceaușescu? Ich problem. A syf zostanie nam, naszym dzieciom i wnukom. Podziękujcie przekupionym 500+ i klerowi, który robi to, co czynił od zawsze ( rozbiory itp.) Wystarczy uważniej poczytać historię, lepiej niż uczą w szkole.

d7d
28-03-2020, 23:15
Kaizen nadal uważasz że przedsiębiorcy mogą dowolnie ustalać ceny artykułów ochrony zdrowia i żerować na pandemii i na ludzkim życiu i zdrowiu?


Dwie hurtownie zaopatrujące szpitale w środki ochrony indywidualnej, np. maseczki ochronne, wypowiedziały im umowy, aby zmusić placówki do podpisania nowych kontraktów z wyższymi cenami.
https://wyborcza.pl/7,155290,25752432,zarobic-na-koronowirusie-haniebne-dzialanie-hurtowi-sprzedajacych.html


- Jedna maska chirurgiczna trójwarstwowa przed epidemią kosztowała 16 groszy, podczas epidemii - lecznica musi za nią płacić 4,80 zł - mówi Urszula Łaszyńska ze szpitala pediatrycznego przy Krysiewicza w Poznaniu. Rachunki za sprzęt pogrążają w finansowej zapaści placówki systemu zdrowia.
...
UOKiK chce wprowadzenia maksymalnych cen i marż na niektóre towary. W tym tygodniu rząd ogłosił natomiast, że pracuje nad nowymi przepisami - projektem tarczy antykryzysowej, która pomoże zwalczać spekulację strategicznymi towarami w czasie epidemii. Za sprzedawanie ich drożej grozić będą surowe kary.

Ale szpitale potrzebują sprzętu już teraz. Bo rządowe dostawy spóźniają się albo są z reguły symboliczne. Kiedy do szpitali dotrze w końcu wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych? - zapytaliśmy urząd wojewódzki, ale do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25827683,szpital-pokazal-rachunki-za-maseczki-cena-30-razy-wieksza-niz.html

Bertha
29-03-2020, 01:03
Cytat: Kiedy do szpitali dotrze w końcu wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych? :lol2:
Wspierano górników aby nie szumieli.
Służba zdrowia nie paliła nigdy opon, więc dostali figę.

Z mądrym królem żyje się tak:
https://www.channelnewsasia.com/image/12587278/0x0/4032/3024/ad1757cbe821714d9377a3423e740f61/Ck/social-distancing-22.jpg
https://www.channelnewsasia.com/news/singapore/in-pictures-safe-distancing-in-singapore-covid-19-coronavirus-12587462?fbclid=IwAR2qTTtxqiyCYtlbrkzcYTwMKbHNuqBL ZrswY4-GVQHnmc1oiDHcgnyeXIg

Pracują, szkoły otwarte (codzienny pomiar temperatury itp) , gospodarka się nie zawaliła.

W Polsce od lat bez zmian
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/91008927_2021392028006427_1388645922744827904_n.jp g?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=lbf5jyYMHp4AX_pxM6o&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=76b2c40d3140cc79d74bfe043a06f489&oe=5EA597C0

adam_mk
29-03-2020, 11:28
Kaizen nadal uważasz że przedsiębiorcy mogą dowolnie ustalać ceny artykułów ochrony zdrowia i żerować na pandemii i na ludzkim życiu i zdrowiu?


https://wyborcza.pl/7,155290,25752432,zarobic-na-koronowirusie-haniebne-dzialanie-hurtowi-sprzedajacych.html


https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25827683,szpital-pokazal-rachunki-za-maseczki-cena-30-razy-wieksza-niz.html


Jeżeli jest to wolny kraj - to MOGĄ!
Jak cena maseczki dojdzi do 50zł/szt to TY SAM piepszniesz tym co robisz i szwalnię w piwnicy odpalisz!
Dil na krótko, bo jak wszyscy tak zrobią to cena spadnie do 10gr/szt z powodu nadpodaży.
Wygra ten, kto jest szybszy.

Największym debilizmem jest regulowanie cen!
Gówniarstwo tego nie pamięta, ale wielu "w grupie ryzyka" tak.
Znowu maja być kartki na mydło, ocet i papierochy?

Adam M.

kulibob
29-03-2020, 11:49
Z racji że nie wiadomo ile bedzie się to ciągnąć i że jak się skończy będzie kryzys jeszcze niewiadomo w jakiej formie. Powiększyłem warzywniak o 20m2 i dołożyłem truskawek 15m2.

adam_mk
29-03-2020, 11:55
No, lepiej nie będzie.
Lepiej - to już BYŁO!
Powiększam warzywniak o 100%.
SPOKO!
Był bardzo mały...

Adam M.

kulibob
29-03-2020, 12:22
No, lepiej nie będzie.
Lepiej - to już BYŁO!
Powiększam warzywniak o 100%.
SPOKO!
Był bardzo mały...

Adam M.

te 130-140m2 to nie jest tak źle i kuraki

adam_mk
29-03-2020, 12:37
No, to z Ciebie chłopo-robotnik się robi!
Gratulacje!
U mnie we wsi obserwuję także "tyn trynd" (jak mawiał tow. Decymber...)

Adam M.

Kaizen
29-03-2020, 13:03
Jeżeli jest to wolny kraj - to MOGĄ!
Jak cena maseczki dojdzi do 50zł/szt to TY SAM piepszniesz tym co robisz i szwalnię w piwnicy odpalisz!

Młodzi nie zrozumieją, jak to działało. Odgórne obniżanie cen powoduje, że towaru nie ma i nie da się go kupić za żadne pieniądze, bo trzeba wprowadzać kartki a pieniądz jest do nich tylko ozdobą... No dobra, da się kupić na czarnym rynku, który jest nielegalny i dlatego ceny jeszcze bardziej astronomiczne i raczej w obcej walucie albo chociaż w bonach NBP ;)

Ależ ludzka pamięć jest krótka. W końcu mieliśmy to całkiem niedawno.
Czy może to ja już taki stary jestem?

Bertha
29-03-2020, 13:05
Kurki miałem w stanie wojennym. Najpierw dwie które uratowałem od rosołu, odwdzięczały się bo średnio miałem półtora jajka codziennie (od jednej 1 szt/dz. od drugiej ci drugi dzień). Miały kurnik w kotłowni - ciepełko, świetlówka i pszenica. Potem miałem kilkanaście w budynku gospodarczym + woliera, więc dzieciaki miały co jeść i miały pole do zabaw. Np. wożenie ptaków w wózku, wspólne jedzenie - kurka raz i wy raz itp. A obok za płotem, kilkanaście metrów od komitetu miejskiego wiodącej siły narodu ludzie mieli chlewik i świnki...

adam_mk
29-03-2020, 14:08
Młodzi nie zrozumieją, jak to działało. Odgórne obniżanie cen powoduje, że towaru nie ma i nie da się go kupić za żadne pieniądze, bo trzeba wprowadzać kartki a pieniądz jest do nich tylko ozdobą... No dobra, da się kupić na czarnym rynku, który jest nielegalny i dlatego ceny jeszcze bardziej astronomiczne i raczej w obcej walucie albo chociaż w bonach NBP ;)

Ależ ludzka pamięć jest krótka. W końcu mieliśmy to całkiem niedawno.
Czy może to ja już taki stary jestem?

Też to pamiętam i boję się, ze ZNOWU zostanę milionerem!
Gdyby tylko ja - to zniósł bym to dzielnie, ale szykuje się, ze WSZYSCY zostaną milionerami.
A to już zabawne nie jest...

Adam M.

kryzys
29-03-2020, 14:20
Ale w całym tym cyrku widać że my jednak mieszkamy w kraju NORMALNYM a nie takim tałajstwie Judaistycznym jak Holandia czy Belgia , tam po 60-ce nawet nie próbują leczyć z mety do dziury i po sprawie , pierd...le ich tzw dobrobyt jak swoich rodziców czy dziadków skazują na śmierć ohyda .

fotohobby
29-03-2020, 14:25
Dlaczego Holandia jest judaistyczna ? :lol:

Czekaj, czekaj - czy to nie czasem Ty pod starym nickiem wrzucałec tu listę 100 (czy wiecej) polskich polityków - Żydów ?

Kolejną fobia ?

kryzys
29-03-2020, 14:29
Judaistyczna ? myślenie Judaistyczne ty nie wiesz co to znaczy ? to nawet nie o samych Żydach to o myśleniu W skrócie część może wymrzeć dla dobra reszty ,

fotohobby
29-03-2020, 14:47
Za dużo Internetu.
I fake-newsow.

Weż psa i idź na spacer :)

Jesśli u nas epidemia się rozhula (oby nie) i zacznie brakować łóżek z respiratorem, to myślisz, że nie wprowadzą selekcji ?
Jak bedzie dwóch pacjentów, 60 i 80 lat i jeden respi, to jak sadzisz - kogo podłączą ?

Poza tym ,ciekawa sprawa, dlaczego w ogóle musza kogoś leczyć?
Przecież wg Ciebie nie ma epidemii, bo:

nie dajmy się zwariować toć to zwykła mistyfikacja

kryzys
29-03-2020, 14:53
Nie u nas nie wprowadzą selekcji bo mieszkamy w NORMALNYM kraju i jestem tego pewny ,mamy inną kulturę lepszą pod każdym względem niż te psy .

d7d
29-03-2020, 14:55
Jeżeli jest to wolny kraj - to MOGĄ!
Jak cena maseczki dojdzi do 50zł/szt to TY SAM piepszniesz tym co robisz i szwalnię w piwnicy odpalisz!
Dil na krótko, bo jak wszyscy tak zrobią to cena spadnie do 10gr/szt z powodu nadpodaży.
Wygra ten, kto jest szybszy.

Największym debilizmem jest regulowanie cen!
Gówniarstwo tego nie pamięta, ale wielu "w grupie ryzyka" tak.
Znowu maja być kartki na mydło, ocet i papierochy?

Adam M.

Piszę wyłącznie o cenach niezbędnych środków ochronnych. Tych które używają w szpitalach, poradniach i przychodniach lekarskich.
Są niezbędne dla ochrony zdrowia i życia. Lekarzy, personeli i pacjentów.
Nie piszę o cenach mydła i powidła.
Tak trudno jest to zrozumieć??

Prawie wszyscy jesteśmy za wolnym rynkiem, ja też jestem za wolnym rynkiem.
Ale niektóre ceny, w szczegółnym okresie. muszą być regulowane. Dla naszego dobra.
Jest stan klęski żywiołowej (nie jest ogłoszony ale jest), państwo miota się i nie wie co robić.
Dobrze robi tylko konferencje i przesłania.

Brakuje maseczek, fartuchów, środków odkażających i dzięki temu będziemy mieli więcej chorych i przeciążoną służbę zdrowia.
Zarobią zakłady pogrzebowe.
A na końcu państwo podniesie podatki i wtedy będzie wielki lament.

PS Polska to wolny kraj?

fotohobby
29-03-2020, 14:58
Nie u nas nie wprowadzą selekcji bo mieszkamy w NORMALNYM kraju i jestem tego pewny , .

Ha, ha,,ha...
Właśnie dałaś przykład tej wspaniałej, polskiej kultury:


mamy inną kulturę lepszą pod każdym względem niż te psy

Serio,Ty nie możesz być prawdziwy ;)
Jeśli tak, pogrązam się z w smutku, że polskim narodzie można na takie robaczywki trafić...

kryzys
29-03-2020, 15:06
Ciekaw jestem jak twoi rodzice by zachorowali na to gówno i leżeli by w swoim domu bo mają więcej jak 60 i nikt się nimi nie interesuje niech umierają ? w Holandi to się dzieje w Belgi tak samo , kasa musi się zgadzać my jej nie mamy a lekarze dwoją się i troją aby każdego ratować w Niemczech też dbają a tamci nie dlatego wg mnie to psiarski naród i mam do tego prawo i w nosie mam że ciebie nie interesuje tamto tylko to co ja pisze i osobiste wycieczki , bez odbioru.

fotohobby
29-03-2020, 15:10
Ja (jak sądzę nie tylko) mam w nosie fake-newsy, które produkujesz.

Dwa dni temu o koronawirusie pisałeś:

nie dajmy się zwariować toć to zwykła mistyfikacja

A teraz piszesz, że w Belgii Holandii ludzi po 60 nikt nie leczy i umierają w domach ?
Na co umierają ? Na "mistyfikację" ?

Człowieku, Ty bezkrytycznie łykasz każdą bzdurę wyczytaną w necie...
Współczuję Ci...

d7d
29-03-2020, 15:10
Nie u nas nie wprowadzą selekcji bo mieszkamy w NORMALNYM kraju i jestem tego pewny ,mamy inną kulturę lepszą pod każdym względem niż te psy .
Psy zostaw w spokoju. Pies bywa lepszy niż niejeden człowiek.

PS Swoje mądrości wylewaj na forum z podobnymi do twoich poglądami.

kryzys
29-03-2020, 15:13
Tak wybitną i lepszą niż reszta EU no i co z tego ? faktom nie da się się zaprzeczyć skoro jesteśmy najlepsi i tego sie trzymajmy .:yes::yes::yes:

franzz
29-03-2020, 15:18
nasz naród to śmietanka
_________
http://kglogistyka.pl

kryzys
29-03-2020, 16:34
Za to ty zdecydowanie odbiegasz od naszej Polskości w każdym calu i to zdecydowanie , chwało że to tylko promil takich postaw:cool:

Chef Paul
29-03-2020, 17:01
Jeżeli jest to wolny kraj - to MOGĄ!
Jak cena maseczki dojdzi do 50zł/szt to TY SAM piepszniesz tym co robisz i szwalnię w piwnicy odpalisz!
Dil na krótko, bo jak wszyscy tak zrobią to cena spadnie do 10gr/szt z powodu nadpodaży.
Wygra ten, kto jest szybszy.

Największym debilizmem jest regulowanie cen!
Gówniarstwo tego nie pamięta, ale wielu "w grupie ryzyka" tak.
Znowu maja być kartki na mydło, ocet i papierochy?

Adam M.
Polecam pisać ze zrozumieniem i bez ortów " fizyko - chemiku akademicki" :)
... jak na takie "oczytanie" to bardzo marnie Tobie idzie :)
zamiast "patrzeć w niebo" patrz w słownik ;)

adam_mk
29-03-2020, 17:13
Piszę wyłącznie o cenach niezbędnych środków ochronnych. Tych które używają w szpitalach, poradniach i przychodniach lekarskich.
Są niezbędne dla ochrony zdrowia i życia. Lekarzy, personeli i pacjentów.
Nie piszę o cenach mydła i powidła.
Tak trudno jest to zrozumieć??

Prawie wszyscy jesteśmy za wolnym rynkiem, ja też jestem za wolnym rynkiem.
Ale niektóre ceny, w szczegółnym okresie. muszą być regulowane. Dla naszego dobra.
Jest stan klęski żywiołowej (nie jest ogłoszony ale jest), państwo miota się i nie wie co robić.
Dobrze robi tylko konferencje i przesłania.

Brakuje maseczek, fartuchów, środków odkażających i dzięki temu będziemy mieli więcej chorych i przeciążoną służbę zdrowia.
Zarobią zakłady pogrzebowe.
A na końcu państwo podniesie podatki i wtedy będzie wielki lament.

PS Polska to wolny kraj?

No, fakt!
Wypisujesz bzdury, Janosiku i socjalisto...
Jak ktoś czytać umie to rozumie dobrze Twoje cągoty.
- Zabrać tym, co mają i dać tym co nie mają!
Nie kłam, że jesteś za wolnym rynkiem!
Nie mamy dobreo gospodarza na własne życzenie!
PIS kupił narodek za jego własne pieniądze.
Dobry gospodarz, jak chce pokoju - szykuje się do wojny!
Chaos, miotanie się, łamanie prawa przez rzad sam widzisz.
STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ NIE MAMY!!!
Mamy tylko jakąś tam pandemijkę, która WCALE nie przeszkadza w przepchnięciu Dudusia na kolejną kadencję.
Widać mało kasy na TV poszło aby ten sukces osiąnąć to nam 186% frekfencji w przedziale wiekowym 60+ robią.
Prawo prawem a sprawiedliwość MUSI być po ich stronie!
Zdradzieckie mordy mogą sobie wyzdychać...
Lekarzom i pielęgniarkom zachciało się podwyżek i zwiększenia nakładów na słuzbę zdrowia.
JA PAMIĘTAM (bo niedawno to było) że usłyszeli - możecie przecież wyjechać!
Agencja rezerw jest pełna... węgla.
A czemu nie TANICH maseczek, leków, środków odkażających?
Na Orlen nie psioczysz, choć cenę pachnącego spirytu o połowę obnizył i jeszcze mu się opłaca...
Regulowanie cen to prosta droga do wszelkich braków. Już to przerabialiśmy.
Puki miłościwie nas opodatkowujący znajdują pożytecznych idiotów pełnych empatii i pranień, aby zabierać, rekwirować, zezwalać i zakazywać - dobrze nie będzie!
Zastanów się CO popierasz.
Socjalizm ma pełną gębę pięknych słów, idei i ZAWSZE dzieli tylko biedę.
Trzymanie cen rynkowych JEST GWARANCJĄ stałych dostaw wszelkich dóbr.
Maseczek - też!
Piszesz, że rząd chce naszego dobra....
Ale my tego dobra mamy już tak mało!
A do tego - coraz trudniej utzymać je przy sobie, bo rząd jest stale głodny kasy, której rozdawnictwo nierobom zapewnia mu trwanie.
Nie widzisz tego?
No, nie widzisz...
Lepiej pierdołami się zająć. Przyczepić do kogoś o literówkę... Skrytykować...
Na trudne czasy nie potrzeba nam populistów tylko pragmatyków.

Adam M.

Chef Paul
29-03-2020, 17:14
Ale w całym tym cyrku widać że my jednak mieszkamy w kraju NORMALNYM a nie takim tałajstwie Judaistycznym jak Holandia czy Belgia , tam po 60-ce nawet nie próbują leczyć z mety do dziury i po sprawie , pierd...le ich tzw dobrobyt jak swoich rodziców czy dziadków skazują na śmierć ohyda .


Nie u nas nie wprowadzą selekcji bo mieszkamy w NORMALNYM kraju i jestem tego pewny ,mamy inną kulturę lepszą pod każdym względem niż te psy .


Tak wybitną i lepszą niż reszta EU no i co z tego ? faktom nie da się się zaprzeczyć skoro jesteśmy najlepsi i tego sie trzymajmy .:yes::yes::yes:


Za to ty zdecydowanie odbiegasz od naszej Polskości w każdym calu i to zdecydowanie , chwało że to tylko promil takich postaw:cool:
Bercik, nie uważasz, że to dziwne, iż Adam nie wspomógł cię w twoich "przemyśleniach" :)

ps - zaczynasz " przebijać" Włodzia :)

Chef Paul
29-03-2020, 17:22
Doszedł następny tytuł: "pragmatyk akademicki" :) ;)

ps - przepraszam ale na taki bełkot brakuje innych odpowiedzi :)
pewnie znowu płaskoziemców spryskali :)

kulibob
29-03-2020, 17:36
Kurki miałem w stanie wojennym. Najpierw dwie które uratowałem od rosołu, odwdzięczały się bo średnio miałem półtora jajka codziennie (od jednej 1 szt/dz. od drugiej ci drugi dzień). Miały kurnik w kotłowni - ciepełko, świetlówka i pszenica. Potem miałem kilkanaście w budynku gospodarczym + woliera, więc dzieciaki miały co jeść i miały pole do zabaw. Np. wożenie ptaków w wózku, wspólne jedzenie - kurka raz i wy raz itp. A obok za płotem, kilkanaście metrów od komitetu miejskiego wiodącej siły narodu ludzie mieli chlewik i świnki...

Pamietam za szczyla wujas na działce ROD świniaka miał:) i kury

kulibob
29-03-2020, 17:39
Pisowcy nacoś się przydadzą takiego nieroba jak ja z jednej raty krusu zwolnią .. I tak na nich nie zagłosuje ... na nikogo nie zagłosuje:(

adam_mk
29-03-2020, 17:44
Zgodzisz się na tych co ich inni wybiorą?
:lol:

Adam M.

Chef Paul
29-03-2020, 17:52
Pisowcy nacoś się przydadzą takiego nieroba jak ja z jednej raty krusu zwolnią .. I tak na nich nie zagłosuje ... na nikogo nie zagłosuje:(
powiedz nam jeszcze czy użyty papier toaletowy jest jadalny ? :) ;)

ps - sprawdź czy masz polskie znaki na swej klawiaturze (ą, ę, ó, ś, ź, itd)

kulibob
29-03-2020, 17:52
Zgodzisz się na tych co ich inni wybiorą?
:lol:

Adam M.

ALe w czasie syfilisu głosować nie pójdę. A do wyborów żarcie mi się nie skończy więc nie ma co ryzykować skoro wyłazić nie trzeba. Czemu głosować online nie można przez epuap albo coś.

kulibob
29-03-2020, 17:53
powiedz nam jeszcze czy użyty papier toaletowy jest jadalny ? :) ;)

ps - sprawdź czy masz polskie znaki na swej klawiaturze (ą, ę, ó, ś, ź, itd)

ma polskie znaki. Papieru też mam zapas

Chef Paul
29-03-2020, 17:55
ALe w czasie syfilisu głosować nie pójdę. A do wyborów żarcie mi się nie skończy więc nie ma co ryzykować skoro wyłazić nie trzeba. Czemu głosować online nie można przez epuap albo coś.
Widzę, że masz :)
... ale niektórzy "jak mówiom tak piszom" :) ;)

d7d
29-03-2020, 17:59
No, fakt!
Wypisujesz bzdury, Janosiku i socjalisto...
Jak ktoś czytać umie to rozumie dobrze Twoje cągoty.
- Zabrać tym, co mają i dać tym co nie mają!
Nie kłam, że jesteś za wolnym rynkiem!
...
Lepiej pierdołami się zająć. Przyczepić do kogoś o literówkę... Skrytykować...
Na trudne czasy nie potrzeba nam populistów tylko pragmatyków.

Adam M.

Jestem pod wrażeniem. Nie umiesz lub nie chcesz czytać ze zrozumieniem. Pisać czasami tez nie umiesz.
Dodam jeszcze, że nie znasz się na wielu sprawach.
Kolejny raz mam wrażenie że wydaje się Tobie że nadal masz pogadankę w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
Zajmujesz się pierdołami i to dobrze Tobie wychodzi.
Możesz marzyć o Konfederacji czy JKM ale oni by się nie sprawdzili w tych czasach.
Jeszcze bardzie by się nie sprawdzili niż ci którzy teraz się nie sprawdzają.

O wolnych cenach za podstawowe środki ochrony zdrowia piszesz wielkie "wolnościowe" bzdury.
Jesteś oderwany od życia.

A'prop literówek - Ty się przyczepiasz wszystkiego byle by jakąś "mądrość" napisać.
Piszesz kolejną bzdurą o "pragmatyku". Ty za takie się uważasz i dlatego proponujesz samemu wyprodukować środki czystości?
Sam niczego nie wyprodukowałeś, wszystkie składniki kupujesz.
Maseczkę sam zrobisz? Chyba ze starych gaci. Tylko musisz mieć igłę i nici lub maszynę do szycia.
Utopista fantasta mitoman.

Na temat PiSu nie wypowiadam się bo to nie jest temat polityczny.

PS Opowiedz jak to było w wojsku w czasie zimy stulecia 1978/1979 w stanie wojennym ? :D

Włodek W.
29-03-2020, 18:50
same ;;mondrosci jak tu komu latke przywalic!
EP 1694829-B1 prouve que le coronavirus a été créé en laboratoire.
mozna manipulowac danymi
trole mundre do roboty

Prawda jest zaprzeczona wysmiana potem jest oczywista!!!

coulignon
29-03-2020, 19:18
kurde - trochę mnie stresuje że on nie jest w zamkniętym zakładzie.

Chef Paul
29-03-2020, 19:24
kurde - trochę mnie stresuje że on nie jest w zamkniętym zakładzie.
Jest, ... co jakiś czas go wypuszczają na przepustkę :) ...

Włodek W.
29-03-2020, 19:32
Taaa ci co odkryja prawde beda uwazani za szalencow no i tak juz jest
zaprzecyc !!!!!! i wyparcie prawdy
normalne zachowanie tchorzy ktorzy nie chca znac prawdy !!=strach
koniec swiata dla nich to zaprzeczyc wysmiac

Bertha
29-03-2020, 19:53
442288Jakie pytanie ciśnie ci się na usta?

coulignon
29-03-2020, 19:59
że za dużo gazety.pl czytasz?
Uwielbiam wyznawców opozycji jak i rządzących. W swoim spaczonym w dwie różne strony światopoglądzie, żadna strona nie potrafi trzeźwo myśleć.

d7d
29-03-2020, 20:17
Uważasz, że nie ma problemu ze środkami ochrony o których mowa na powyższym memie?
Masz jakieś pozytywne informacje? Informacje od służby zdrowia a nie z gazety czy dorzeczy.

coulignon
29-03-2020, 20:39
a jest tak jak na tym obrazku? Wszędzie?

d7d
29-03-2020, 21:11
Problem jest wszędzie.
Tak sądzę, że wszędzie. Może w placówkach zbliżonych do "najwyższych władz" jest lepiej.
Znasz miejsca (placówki) gdzie nie ma problemu?

"epidemia" i liczba ofiar - niektórzy mówią że do liczby ofiar nie zalicza się tych co może i byli chorzy na koronawirusa ale nie zostali zbadania zanim zeszli.

adam_mk
29-03-2020, 22:36
Czemu głosować online nie można przez epuap albo coś.

Bo wygrać w pierwszej turze ma Duduś!
Inny za nadprezesem tak ładnie długopisu nosić nie będzie...

Adam M.

adam_mk
29-03-2020, 23:15
O wolnych cenach za podstawowe środki ochrony zdrowia piszesz wielkie "wolnościowe" bzdury.
Jesteś oderwany od życia.


No...
Ty nie jesteś!
Oczywiście POCHWALASZ takie fakty jak kradzież Włochom partii potrzebnych im maseczek!
https://kresy.pl/wydarzenia/wlosi-protestuja-przeciwko-zatrzymaniu-przez-polskie-sluzby-celne-23-tys-maseczek/
Albo... Wstrzymanie dostaw dla Norwegów...
https://www.mojanorwegia.pl/komunikat-prasowy/polski-rzad-skonfiskowal-dostawe-srodkow-dezynfekujacych-miala-trafic-do-norwegii-aktualizacja-17102.html
A jak NAPRAWDĘ działa rynek to poczytaj sobie tu:
https://tvn24.pl/polska/maseczki-ochronne-zlotym-interesem-w-polsce-koronawirus-napedza-sprzedaz-4301071

Kupuje ten, komu potrzebne, jak go na to stać!
Sprzedaje ten, kto może odpowiedzieć na popyt.
A Ty , oczywiście, chciałbyś aby na tym jakiś urzędas łapę połozył i wydzielał temu, kogo lubi z centralnego magazynu np. w Suwałkach.
Tak od 7.00 do 14.00

Cytat z artykułu...
"Pan Andrzej i jego koledzy już myślą o rozwoju biznesu. - Zamiast kupować, maseczki trzeba produkować. Była fabryka pod Krakowem, ale stanęła, bo czeka na dostawy z Chin, a dostaw nie ma, bo przecież wirus. Ale kolega odpala zaraz fabrykę pod Warszawą. Na początek milion na tydzień – uśmiecha się biznesmen."
I co?
Chciałbyś mu to ZRABOWAĆ?
W imię czego?
Empatii?
Zainwestuje po to abyś mu zabrał - bo to jest "słuszne"?

Takich Janosików jak Ty jest pełna ta Europa.
Pierwsi są Niemcy!
Prasę poczytaj...
https://tysol.pl/a44836-Europejska-jednosc-Wlochy-zamowily-maseczki-z-Chin-Niemcy-zajeli-je-dla-siebie

Adam M.

adam_mk
29-03-2020, 23:21
Zobacz, Ty nie oderwany od życia, jak się maseczkami politykę robi!
https://wyborcza.pl/7,75399,25796003,gdzie-sie-podzialy-wszystkie-maseczki-swiata-sa-w-chinach.html
Można?
No można...

"Na produkcję masek przestawiło się ok. 2,5 tys. firm, w tym 700 technologicznych. Rząd zachęcił je do tego subsydiami, obniżeniem podatków, nieoprocentowanymi pożyczkami, pomagał w zapewnieniu siły roboczej. Część swoich zakładów przebranżowili m.in. producent myśliwców J-20, fabryka samochodów SAIC-GM-Wuling Automobile (spółka współzałożona przez General Motors) oraz Foxconn składający iPhony."


Adam M.

adam_mk
29-03-2020, 23:48
Zabrać mu, bo coś MA!!!
https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/roman-giertych-alarmuje-pis-chce-konfiskowac-majatki-przedsiebiorcow,56466.html

Oczywiście, pochwalasz...
Zresztą, to bez znaczenia, bo to prawo już prawie wprowadzono.

Adam M.

Kaizen
30-03-2020, 00:03
Zabrać mu, bo coś MA!!!
https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/roman-giertych-alarmuje-pis-chce-konfiskowac-majatki-przedsiebiorcow,56466.html

Oczywiście, pochwalasz...
Zresztą, to bez znaczenia, bo to prawo już prawie wprowadzono.


Prawie? To minęło ponad 1,5 roku od newsa i jeszcze nie wprowadzone? To nie podobne do PiS.

d7d
30-03-2020, 00:07
No...
Ty nie jesteś!
Oczywiście POCHWALASZ takie fakty jak kradzież Włochom partii potrzebnych im maseczek!

Adam M.
Nie pochwalam. OCZYWIŚCIE.
Masz braki w rozumieniu czytanego tekstu czy znowu puszczasz wodze swoje niewyobrażalnej fantazji?
Gdzie pochwalałem kradzież maseczek?
Kłamiesz jak najęty byle kolejną głupotę napisać. Czujesz się dzięki temu dowartościowany?

Jeżeli facet jest obrotny i sprzedaje maseczki z Kiszyniowa to bardzo dobrze.
A czy w tym magazynie są maseczki i czy opowieść jest prawdziwa to inna historia.

Katowicki biznesmen znalazł za to dostawcę na Wschodzie. Były rozmowy o fabryce z Kiszyniowa w Mołdawii, ale ostatecznie skończyło się na producencie, który ma swój zakład gdzieś pod Moskwą. Co prawda, mają już zamówienie na 100 mln maseczek dla Uzbekistanu i 200 mln dla Dubaju, ale wcisnęli też 20 mln dla Polaków.

Nadal nie rozumiesz.
Facet dostarcza do Polski po 1,95 zł/szt a hurtownia sprzedaje po 8 zł a apteka po 15 zł.
20 milionów dla Polski... będzie git. :D

adam_mk
30-03-2020, 00:56
Jeżeli facet jest obrotny i sprzedaje maseczki z Kiszyniowa to bardzo dobrze.
A czy w tym magazynie są maseczki i czy opowieść jest prawdziwa to inna historia.


Nadal nie rozumiesz.
Facet dostarcza do Polski po 1,95 zł/szt a hurtownia sprzedaje po 8 zł a apteka po 15 zł.
20 milionów dla Polski... będzie git. :D

Ale w Kiszyniowie wtedy brakuje tych maseczek...
Kupuje, bo ma gdzie.
Sprzedaje, bo ma komu.
Ustala takę cenę, jaką klient może zapłacić.

Czy to nie Ty postulowałeś, aby państwo KAZAŁO MU sprzedawać te maseczki kupione po 1,95zł za 1,96zł?
CENA REGULOWANA !
Oj Janosiku... To tak nie działa!

Ewidentnie facetowi zazdrościsz, że z 1,95zł robi od 8 do 15zł.
Oburzenie Cię trzęsie...
Rób to samo co on!
Tylko...
OBU WAM wtedy cena zbytu spadnie.

No, nie pochwalasz gdy państwo kradnie coś innemu państwu.
A ganisz?
Bo... To NASZE państwo tu kradnie.
No, kradnie, bo potrzebuje a towaru nie ma!
Tylko... co z tą asertwnością? Ze współczyciem dla cierpiących? Dla wystrachanych lekarzy i pielęgniarek bez maseczek i kombinezonów, ale w pracy?
Dalej uważasz, że coś się powinno?
No, tak systemowo, odgórnie, regulacyjnie...

Adam M.

kryzys
30-03-2020, 07:40
Bo wygrać w pierwszej turze ma Duduś!
Inny za nadprezesem tak ładnie długopisu nosić nie będzie...

Adam M.

Adamie ale z drugiej strony patrzeć chciałbyś aby preziem została ta od inspiratorów ?? to dopiero żenada by była.

d7d
30-03-2020, 09:15
Ale w Kiszyniowie wtedy brakuje tych maseczek...
Kupuje, bo ma gdzie.
Sprzedaje, bo ma komu.
Ustala takę cenę, jaką klient może zapłacić.
...
No, nie pochwalasz gdy państwo kradnie coś innemu państwu.
A ganisz?
Bo... To NASZE państwo tu kradnie.
No, kradnie, bo potrzebuje a towaru nie ma!
Tylko... co z tą asertwnością? Ze współczyciem dla cierpiących? Dla wystrachanych lekarzy i pielęgniarek bez maseczek i kombinezonów, ale w pracy?
Dalej uważasz, że coś się powinno?
No, tak systemowo, odgórnie, regulacyjnie...

Adam M.

Nie czytasz tego co linkujesz. Utopista / fantasta / bajkopisarz.

Za 8 zł sprzedaje hurtownia a za 15 zł sprzedaje apteka.
Za ile facet sprzedaje to jest jego sprawa bo sprowadza do Polski brakujące maseczki.
Cała sprawa wygląd na fake news.

Katowicki biznesmen znalazł za to dostawcę na Wschodzie. Były rozmowy o fabryce z Kiszyniowa w Mołdawii, ale ostatecznie skończyło się na producencie, który ma swój zakład gdzieś pod Moskwą. Co prawda, mają już zamówienie na 100 mln maseczek dla Uzbekistanu i 200 mln dla Dubaju, ale wcisnęli też 20 mln dla Polaków. W jakiej cenie? To skomplikowane. - 28 lutego były po 1,5 złotego plus 8 procent VAT. Dzień później po 1,7 zł plus VAT. A w poniedziałek 2 marca już 1,9 zł. I na razie cena stanęła - tłumaczy pan Andrzej. Ale w tym momencie dzwoni kolejny raz jego telefon. - 1,95? Jak to? Przecież się umawialiśmy! Ja pier***ę, przecież już dogadaliśmy cenę z odbiorcą, faktury już wystawione! Nic na tym nie zarobimy w końcu! - gorączkuje się.

PS Mamy ceny regulowane gazu i prądu. Nie pamiętam abyś narzekał, że państwo trzyma łapę na tych cenach.
Czekasz z niecierpliwością aż PGNiG i zakłady energetyczne dostaną wolną rękę i dowolnie podwyższą ceny?

noc
30-03-2020, 09:21
powiedz nam jeszcze czy użyty papier toaletowy jest jadalny ? :) ;)


Choć nie ma odpowiedzi w temacie, to konsumenci swoimi wyborami codziennie to potwierdzają. Przecież ten surowiec z dodatkiem barwnika, aromatu i jakiegoś lepiszcza, codziennie jest spożywany całymi tonami przez zadowolonych nabywców. Nie ma nic lepszego na poranne śniadanie:D.



Taaa ci co odkryja prawde beda uwazani za szalencow no i tak juz jest
zaprzecyc !!!!!! i wyparcie prawdy
normalne zachowanie tchorzy ktorzy nie chca znac prawdy !!=strach
koniec swiata dla nich to zaprzeczyc wysmiac

Ciekawi mnie, jesteś już w grupie szaleńców?
Rozpoznali?
To chyba jednak nieszkodliwe szaleństwo związane z odkryciem prawdy, bywają gorsze. Nie potrzebujesz kombinezonu, którego rękawy zazwyczaj wiążą inni.



442288Jakie pytanie ciśnie ci się na usta?

Tam w tym memie jest błąd, lekarz jak najbardziej nie ma zakazu mówienia. Może mówić, byle dobrze.

PS
A w temacie.
Jak mówią wieści za Świata, covid nic sobie nie robi ze wzrostu temperatury i upałów, zachorowania rosną jak gdyby nigdy nic. Mimo ponad 30oC ilość zakażonych rośnie zamiast spadać. Jest źle, liczyłem na wygaszenie pandemii z nadejściem upałów.
Dobrze że u nas spada, mimo braku upałów i kłopotów służby zdrowia z deficytem sprzętu. Tak przynajmniej objawił rząd ustami prezydenta:D, wygrywamy tą wojnę:eek:!

noc
30-03-2020, 09:24
Adamie ale z drugiej strony patrzeć chciałbyś aby preziem została ta od inspiratorów ?? to dopiero żenada by była.

Co za różnica kto będzie kompromitował Polskę?
Choć może obecny wybraniec, zrobi to bezkonkurencyjnie, ma już przecież 5 lat stażu i ciągle się uczy.

niktspecjalny
30-03-2020, 10:55
No...
Ty nie jesteś!
Oczywiście POCHWALASZ takie fakty jak kradzież Włochom partii potrzebnych im maseczek!
https://kresy.pl/wydarzenia/wlosi-protestuja-przeciwko-zatrzymaniu-przez-polskie-sluzby-celne-23-tys-maseczek/
Albo... Wstrzymanie dostaw dla Norwegów...
https://www.mojanorwegia.pl/komunikat-prasowy/polski-rzad-skonfiskowal-dostawe-srodkow-dezynfekujacych-miala-trafic-do-norwegii-aktualizacja-17102.html
A jak NAPRAWDĘ działa rynek to poczytaj sobie tu:
https://tvn24.pl/polska/maseczki-ochronne-zlotym-interesem-w-polsce-koronawirus-napedza-sprzedaz-4301071

Kupuje ten, komu potrzebne, jak go na to stać!
Sprzedaje ten, kto może odpowiedzieć na popyt.
A Ty , oczywiście, chciałbyś aby na tym jakiś urzędas łapę połozył i wydzielał temu, kogo lubi z centralnego magazynu np. w Suwałkach.
Tak od 7.00 do 14.00

Cytat z artykułu...
"Pan Andrzej i jego koledzy już myślą o rozwoju biznesu. - Zamiast kupować, maseczki trzeba produkować. Była fabryka pod Krakowem, ale stanęła, bo czeka na dostawy z Chin, a dostaw nie ma, bo przecież wirus. Ale kolega odpala zaraz fabrykę pod Warszawą. Na początek milion na tydzień – uśmiecha się biznesmen."
I co?
Chciałbyś mu to ZRABOWAĆ?
W imię czego?
Empatii?
Zainwestuje po to abyś mu zabrał - bo to jest "słuszne"?

Takich Janosików jak Ty jest pełna ta Europa.
Pierwsi są Niemcy!
Prasę poczytaj...
https://tysol.pl/a44836-Europejska-jednosc-Wlochy-zamowily-maseczki-z-Chin-Niemcy-zajeli-je-dla-siebie

Adam M.

Znowu zająłeś się linkowaniem i nakręcaniem potomnych swoimi bzdurami. Załóż maskę i jej nie zdejmuj..

adam_mk
30-03-2020, 12:35
Adamie ale z drugiej strony patrzeć chciałbyś aby preziem została ta od inspiratorów ?? to dopiero żenada by była.

Jak widzę - innych opcji nie rozważasz...
Albo PIS albo PO.
Ciasne horyzonty?
Klapki na oczach jak u konia? :lol:
Ale - fakt.
To już Duduś lepszy jak ta od inspiratorów...
Niewiele lepszy...
Tylko na wybór TAKICH nas stać?
Dziwne...

Adam M.

adam_mk
30-03-2020, 12:36
Znowu zająłeś się linkowaniem i nakręcaniem potomnych swoimi bzdurami. Załóż maskę i jej nie zdejmuj..

Niespecjalnie Ci idzie pisanie w tej Twojej masce...
Nic nowego...
Ty tak masz.

Adam M.

adam_mk
30-03-2020, 12:42
Nie czytasz tego co linkujesz. Utopista / fantasta / bajkopisarz.

Za 8 zł sprzedaje hurtownia a za 15 zł sprzedaje apteka.
Za ile facet sprzedaje to jest jego sprawa bo sprowadza do Polski brakujące maseczki.
Cała sprawa wygląd na fake news.


PS Mamy ceny regulowane gazu i prądu. Nie pamiętam abyś narzekał, że państwo trzyma łapę na tych cenach.
Czekasz z niecierpliwością aż PGNiG i zakłady energetyczne dostaną wolną rękę i dowolnie podwyższą ceny?

Znowu Ci coś wygląda...
A ceny od 1,95 do 15zł to fakt!
:lol:
Z niecierpliwością na uwolnienie cen energii nie czekam.
Rynek je kształtuje nieźle.
Zobacz co dzieje się z cenami paliw.
Dowolne podnoszenie cen nie jest możliwe.
Jak cena za duża to dostawca może sobie ten nośnik SAM skonsumować!
W ekstemalnej sytuacji ugotuję na ognisku i świeczką oswietlę co trzeba.
Nie ja jeden!

Adam M.

d7d
30-03-2020, 12:53
Znowu Ci coś wygląda...
A ceny od 1,95 do 15zł to fakt!
:lol:
Z niecierpliwością na uwolnienie cen energii nie czekam.
Rynek je kształtuje nieźle.
Zobacz co dzieje się z cenami paliw.
Dowolne podnoszenie cen nie jest możliwe.
Jak cena za duża to dostawca może sobie ten nośnik SAM skonsumować!
W ekstemalnej sytuacji ugotuję na ognisku i świecką oswietlę co trzeba.
Nie ja jeden!

Adam M.

Co Tobie nie wygląda?
200 milionów wirtualnych maseczek ?
Widziałeś jedną maseczkę i uwiarzyłeś w 200 milionów dla Dubaju i 100 milionów dla Uzbekistanu a na dokładkę 20 milionów dla Polski.
Facet dla Ciebie sprowadzi może i 100 milionów, wystawi fakturę pro forma i jak zapłacisz to może te maseczki zobaczysz... :D
A moż ejest nawet otrzymasz?
Wiesz jakie to były maseczki? Jaki wymagania spełniają? Może są uszyte z gaci?

Ceny paliwa to właśnie wolny rynek. Jak tanieje to się cieszysz a jak drożeje to mówisz że państwo kradnie ??
I że za rządów Konfederacji i JKM to by tanie paliwo było... bo ? Właśnie dlaczego było by tanie paliwo?

Dowolne podnoszenie cen maseczek tez nie jest możliwe.
Tyle chyba rozumiesz. 5 zł tak, 15 zł tak a 150 zł już chyba nie.

W ekstremalne sytuacji świeczka zaświecisz jak ją będziesz posiadał (bo kupiłeś wcześniej).
Może sam ją sobie zrobisz jak będziesz miał składniki.

Coś Ci nie tak wygląda czy już wszystko dobrze ?

Kaizen
30-03-2020, 13:14
Z niecierpliwością na uwolnienie cen energii nie czekam.

Niejeden już tak ma (np. klienci Innogy, dawny Vattenfal w Gliwicach na dystrybucję i prąd, a wszędzie możesz wybrać innego, nie podlegającego regulacji sprzedawcę).
Ja kupuję prąd od nieregulowanego Fortuma - i mam taniej, niż od regulowanego PGE.

adam_mk
30-03-2020, 13:31
20, 200 milionów czy więcej maseczek mi lotto.
Nie moja dziedzina.
KAŻDE państwo KRADNIE.
Przecież swojej kasy nie ma. Ma to co wydrze obywatelowi.
Jak na porządek, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne - godzimy się na daninę.
Jak na zwykłe socjalistyczne rozdawnictwo - już nie!
No, ja się nie godzę!
W dudzie mam fakt - że "ONI" chcą se porządzić!
Żal mam do narodku lemingów, że nie widzi, że daje się głupio przekupywać własną kasą.
Lepiej nie będzie.
Lepiej - to już BYŁO!
Dostaną po dudzie to moze im się oczka otworzą.

Adam M.

Chef Paul
30-03-2020, 14:05
442329

Bertha
30-03-2020, 15:43
Mówić można do kogoś, kto rozumie co do niego mówią.
Paczając na wiernych miłośników tvp , to jak grochem o ścianę.
Wczoraj miałem próbkę takiej "rozmowy", na szczęście że dzieliło nas Skype.
Łączyło a dzieliło :eek: ?

d7d
30-03-2020, 15:54
20, 200 milionów czy więcej maseczek mi lotto.
Nie moja dziedzina.
KAŻDE państwo KRADNIE.
Przecież swojej kasy nie ma. Ma to co wydrze obywatelowi.
Jak na porządek, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne - godzimy się na daninę.
Jak na zwykłe socjalistyczne rozdawnictwo - już nie!
No, ja się nie godzę!
W dudzie mam fakt - że "ONI" chcą se porządzić!
Żal mam do narodku lemingów, że nie widzi, że daje się głupio przekupywać własną kasą.
Lepiej nie będzie.
Lepiej - to już BYŁO!
Dostaną po dudzie to moze im się oczka otworzą.

Adam M.

Tak, 200 milionów to "wielkie liczby" są ;)
Państwo kradnie... rozumiem, że Ty niczego od państwa za "państwowe pieniądze" (czyli te ukradzione wg twojej mniemanologii) nie otrzymałeś i nadal nie utrzymujesz.
Utopista / propagandysta / ...

Na temat "Dostaną po dudzie to moze im się oczka otworzą." nie dyskutuję na FM bo to polityka jest. A TO jest zakazane. :)
Ale... masz rację :D
Czasami masz rację.

autorus
30-03-2020, 15:57
w aptece maseczek brak. :( w hurtowniach nie ma.

kulibob
30-03-2020, 16:17
w aptece maseczek brak. :( w hurtowniach nie ma.

Masz stare gacie i szamtę do rekuperatora? DIY

kulibob
30-03-2020, 16:18
Na temat "Dostaną po dudzie to moze im się oczka otworzą." nie dyskutuję na FM bo to polityka jest. A TO jest zakazane. :)
Ale... masz rację :D
Czasami masz rację.

A to jest PISowskie forum? Niewiedziałem

d7d
30-03-2020, 16:19
w aptece maseczek brak. :( w hurtowniach nie ma.
Przecież Adam podał linka a milionami "maseczek"!!
Może chociaż jest płyn Yeti produkcji PKN Orlen S.A. spółka państwowa?
Przynajmniej nie ma cen spekulacyjnych czyli tzw. wolnorynkowych :)
Państwo zadbało o cenę a nawet ją obniżyło z 95 zł na 49 zł za baniak pięciolitrowy.
Czy nadzór państwa nad cenami jest korzystny dla obateli.

d7d
30-03-2020, 16:20
A to jest PISowskie forum? Niewiedziałem

Forum jest aaa...apolityczne ;)

kulibob
30-03-2020, 16:21
Forum jest aaa...apolityczne ;)

Tzn można mówić o polityce. Bo jeśli nie można tzn że jest pro Pisowskie. Tak to rozumiem

d7d
30-03-2020, 16:25
Można mówić. Nie wolno piisać.
To musi być fake news
https://cdn.cmc-gallery.pl/static/files/gallery/123/943755_1585555186.jpg
więcej na https://inowroclaw.info.pl/artykul/po-5-maseczek-na-przychodnie/943755

kryzys
30-03-2020, 16:31
Jak widzę - innych opcji nie rozważasz...
Albo PIS albo PO.
Ciasne horyzonty?
Klapki na oczach jak u konia? :lol:
Ale - fakt.
To już Duduś lepszy jak ta od inspiratorów...
Niewiele lepszy...
Tylko na wybór TAKICH nas stać?
Dziwne...

Adam M.

Popatrzyłem trochę na tą zbieraninę i szok , Jabłonowski się wycofał (szkoda) innych nie znam ale inspiratorka czy ten goguś tvnowy to szkoda pisać a konfederaty zbzikowali do końca , zaczynają z platfusami kombinować a to nieszczęście do kwadratu , ciężki temat

Bertha
30-03-2020, 16:38
@d7d
Jprlę!!!

No to jadziem dalej:
https://www.muremzaowsiakiem.pl/ministerstwo-obrony-narodowej-jednak-nie-pomoze-wosp-z-transportem-medycznym-z-chin/

MON może wykonać usługę transportową odpłatnie tfu - komercyjnie, chyba że towar przejmie państwo. :bash::bash::bash:

Zakupili, dadzą nam to se przywieziemy Cassą i podzielimy po uważaniu.

I co pissmani?
Dalej text: To nam się bynajmniej należy!

autorus
30-03-2020, 17:09
Ja kupiłem płyn na orlenie :) Był chyba 2h. Od tamtej pory już go nie widziałem.

d7d
30-03-2020, 17:30
Ja kupiłem płyn na orlenie :) Był chyba 2h. Od tamtej pory już go nie widziałem.

Były opakowania pięciolitrowe ?
2 h to był długo i musieli otrzymać większą ilość.
Idzie ku lepszemu :)

autorus
30-03-2020, 17:58
Tak 5l. Sprzedawali po jednym baniaku. To było 2 tygodnie temu. Jakoś tak.

kulibob
30-03-2020, 18:18
Ja kupiłem płyn na orlenie :) Był chyba 2h. Od tamtej pory już go nie widziałem.

Zapasy płynu mam jak w chinach się zaczęło

d7d
30-03-2020, 18:28
Zapasy.... to ile tego masz i co masz? :)

adam_mk
30-03-2020, 18:46
Tak, 200 milionów to "wielkie liczby" są ;)
Państwo kradnie... rozumiem, że Ty niczego od państwa za "państwowe pieniądze" (czyli te ukradzione wg twojej mniemanologii) nie otrzymałeś i nadal nie utrzymujesz.
Utopista / propagandysta / ...

Na temat "Dostaną po dudzie to moze im się oczka otworzą." nie dyskutuję na FM bo to polityka jest. A TO jest zakazane. :)
Ale... masz rację :D
Czasami masz rację.

Wyobraź sobie, że nie otrzymuję nic darmoweo od tego państwa.
Małych dzieci nie mam, do lekarza nie chodzę bom w ostatnich leciech jakoś zdrów, do szkoły nie chodzę...
Ostatnio to chcieli mi... mandat dać, ale im przeszło.
Z mediów jedyne rzetelne to mam wodę prąd i gaz... Na fakturę!
Co niby darmowego to państwo moze mi dać?
A co Ty z tego państwa wydarłeś za darmo?
Napiszesz?

Adam M.

adam_mk
30-03-2020, 18:53
Przecież Adam podał linka a milionami "maseczek"!!
Może chociaż jest płyn Yeti produkcji PKN Orlen S.A. spółka państwowa?
Przynajmniej nie ma cen spekulacyjnych czyli tzw. wolnorynkowych :)
Państwo zadbało o cenę a nawet ją obniżyło z 95 zł na 49 zł za baniak pięciolitrowy.
Czy nadzór państwa nad cenami jest korzystny dla obateli.

Nie ma cen spekulacyjnych....
Ty z inspekcji robotniczo-chłopskiej jesteś czy z ORMO?
Zauważyłeś, że płynu dezynfekcyjnego nie ma?
Że maseczek też nie ma?
ALE SĄ NA TO CENY REGULOWANE!!!
Jak się pojawi towar w centralnej rozdzieli np. w Suwałkach to wyślą po 5 kompletów na sklep.
(Akurat kierownik i personel się załapią)
NICZEGO Cię dotychczasowa, niedawna historia nie nauczyła?!

Adam M.

adam_mk
30-03-2020, 18:54
Zapasy.... to ile tego masz i co masz? :)

No i gdzie to masz!
Spekulant...
Wypadało by zarekwirować!
:lol:
Szpitale przecież potrzebują!

Adam M.

d7d
30-03-2020, 18:55
Wyobraź sobie, że nie otrzymuję nic darmoweo od tego państwa.

Państwo już Tobie dało.
Kontynuować żebyś zrozumiał?
Może urodziłeś się we własnym domu i bez pomocy lekarskiej, podobnie twoje dzieci.
Do lekarza nie chodziłeś. Pewnie nie chorowałeś więc też odpada "coś" dane przez państwo.
Do szkoły podstawowej i szkoły średniej chodziłeś za darmo.
Studia też za darmo. Może płaciłeś za akademik?
A może płaciłeś za drogi którymi chodziłeś i jeździłeś do szkół.
Może zapłaciłeś za wodociąg i prąd doprowadzony pod dom?
Można by tak godzinę pisać.
Dyskusja nie jest na temat KORONAWIRUSA wiec zakończmy.

PS Zapomniał wół jak cielęciem był.

d7d
30-03-2020, 18:57
Nie ma cen spekulacyjnych....
Ty z inspekcji robotniczo-chłopskiej jesteś czy z ORMO?

Odlatujesz w swoich spekulacjach.

adam_mk
30-03-2020, 19:09
Państwo już Tobie dało.
Kontynuować żebyś zrozumiał?
Może urodziłeś się we własnym domu i bez pomocy lekarskiej, podobnie twoje dzieci.
Do lekarza nie chodziłeś. Pewnie nie chorowałeś więc też odpada "coś" dane przez państwo.
Do szkoły podstawowej i szkoły średniej chodziłeś za darmo.
Studia też za darmo. Może płaciłeś za akademik?
A może płaciłeś za drogi którymi chodziłeś i jeździłeś do szkół.
Może zapłaciłeś za wodociąg i prąd doprowadzony pod dom?
Można by tak godzinę pisać.
Dyskusja nie jest na temat KORONAWIRUSA wiec zakończmy.

PS Zapomniał wół jak cielęciem był.

Urodziłem się we własnym domu. Fakt.
(dzieci - nie)
Do lekarza chodziłem w socjalizmie. Potem za kasę bo tygodniami w kolejkach stać nie chciałem.
A i tak składkę "zdrowotną" całe życie darli z wszystkich. Ze mnie też, więc nie bredź, że to darmowe!
Za akademik płaciłem. Ty nie?
Za drogi i chodniki nadal płacę (w paliwie jest ta opłata)
Jak ktoś chce mi wodę czy prąd sprzedać dostarcza pod drzwi, co nie dziwi.
Towar podaje sprzedawca!
Coś mi się wydaje, że Ty prostych spraw nie ogarniasz...
Budowałeś się, bo tak chciałeś czy dlatego, ŻE CI POZWOLILI?
Zostaw już te socjalistyczno-komunistyczne ciągoty.
Zobacz co się teraz w gospodarce dzieje i jak państwo DAJE.

Adam M.

d7d
30-03-2020, 20:05
Urodziłem się we własnym domu. Fakt.
(dzieci - nie)
Do lekarza chodziłem w socjalizmie. Potem za kasę bo tygodniami w kolejkach stać nie chciałem.
A i tak składkę "zdrowotną" całe życie darli z wszystkich. Ze mnie też, więc nie bredź, że to darmowe!
Za akademik płaciłem. Ty nie?
Za drogi i chodniki nadal płacę (w paliwie jest ta opłata)
Jak ktoś chce mi wodę czy prąd sprzedać dostarcza pod drzwi, co nie dziwi.
Towar podaje sprzedawca!
Coś mi się wydaje, że Ty prostych spraw nie ogarniasz...
Budowałeś się, bo tak chciałeś czy dlatego, ŻE CI POZWOLILI?
Zostaw już te socjalistyczno-komunistyczne ciągoty.
Zobacz co się teraz w gospodarce dzieje i jak państwo DAJE.

Adam M.

Mając 64+ to musiałeś korzystać z państwa.
Dzieci w szpitalu, w socjalizmie u lekarzy.
Składka zdrowotna "darli" ?? Chyba nie wiesz ile płaciłeś. Policz sobie ile zapłaciłeś rocznie. Nie ściemniaj że darci z Ciebie/. Płaciłeś i płacisz tyle co nic.

Za akademek płaciłeś "cenę urzędową". Wtedy to Tobie nie przeszkadzało. trzeba było mieszkać na stancji.

Za chodniki i za drogi nie zapłaciłeś. Z podatku ujętego w paliwie lub kiedyś w podatku drogowym to byś mógł wybudować może 100m a może 1000m drogi kiepskiej jakości.\Więc nie ściemnij lub policz rzetelnie.

Sprzedawca dostarcza za darmo pod dom. Brawo!! A później narzekasz ile to kosztuje woda i prąd? A z czego mają wybudować sieć wodociągową, oczyszczalnie ścieków i wody?
Nie umiesz liczyć ile Ty płacisz a ile potrzeba aby to wybudować?

Studiowałeś też za własne .... :D

Jak już wszystko dostałeś to mówisz "nic od państwa nie potrzebuję" :D
Ludzi leczą w szpitalach też za darmo, znaczy za pieniądze danego pacjenta.
Policz ile kosztuje leczenie a ile realnie zapłaciłeś w składce zdrowotnej.
Ile rocznie zapłaciłeś ? 1.000 PLN ??

Oderwałeś się od rzeczywistości.

fotohobby
30-03-2020, 21:09
Od prezydenta wiemy za to że % jest coraz lepiej..... A do Maja będzie całkiem dobrze.

https://natemat.pl/304039,duda-o-koronawirusie-liczba-zachorowan-procentowo-sie-zmniejsza

Musi być coraz lepiej, bo prezydent otworzył profil na TikToku. Znaczy się - większych problemów w PL nie ma :)

d7d
30-03-2020, 21:29
Musi być coraz lepiej, bo prezydent otworzył profil na TikToku. Znaczy się - większych problemów w PL nie ma :)

Problemy naszych dzieci są naszymi problemami

Andrzej Duda
@AndrzejDuda
Wychodząc naprzeciw wszystkim stęsknionym za sportem, wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, zapraszamy do turnieju #GrarantannaCup: http://grarantanna.pl.
Od dzisiaj znajdziecie mnie także na Tik Toku! Szukajcie pod nazwą: AndrzejDudaNaTikToku.
������

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1244598402077413376

boguslaw
30-03-2020, 22:33
SAMODYSCYPLINA PRZEDE WSZYSTKIM !!! Jeśli ktoś pilnuje się odpowiednio sam i mając objawy "przeziębienia" dokonuje kilku- kilkunastodniowej samoizolacji od rodziny i znajomych, to znaczy, że zachowuje się odpowiedzialnie. Dopiero przy objawach podostrych i ostrych powinien zwrócić się o pomoc do państwa... Wówczas telefon i czekać na karetkę specjalną. Żadne państwo na świecie nie zastąpi indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas.

Test nie jest warunkiem wyzdrowienia... Nie warunkuje niczego poza dobrym samopoczuciem testowanego, dodatni wynik testu może być już nazajutrz, tymczasem zadowolony z siebie przetestowany ujemnie chodzi i sieje... Dlatego też należy testować tylko objawowych !!! Jeśli jest taka możliwość, służbę zdrowia. SAMOIZOLACJA PRZEDE WSZYSTKIM. Każdy jest zobowiązany chronić swoich bliskich i wobec ogółu powinien zachować się z maksymalną rezerwą, wręcz jak zarażony. Jeden dba o drugiego !!!

KWARANTANNA: Należy siebie traktować jak zarażonego a innych jak potencjalnych zarażających. Po kwarantannie powinieneś mieć zaufanie do siebie i do swoich lecz do obcych nadal nie. Poza tym. Zarazić się nie jest znowu tak łatwo... Najgorsza jest niewiedza jak się zachowywać i nadmierne asekuranctwo. Przedmioty, które przeleżały nie dotykane kilkanaście godzin są bezpieczne. Dłuższe przeżycia wirusa możliwe są w warunkach laboratoryjnych.

B.
Ps. Są tacy, którzy chcą testować wszystkich...
cyt:"Niemiecki koncern technologiczny Boscha wynalazł super szybki genetyczny test na koronawirusa, przeznaczony między innymi dla szpitali i gabinetów lekarskich. W pełni zautomatyzowany test wykrywający RNA wirusów ma dostarczać wynik w ciągu niecałych 2,5 godzin. Wysoka dokładność testu.
Jak koncern podał w czwartek w Stuttgarcie, nowy test cechuje dokładność ponad 95 proc. Informując o tym wynalazku, rzecznik koncernu nie mógł powiedzieć, jaka jest w nim tolerancja błędu, tzn. jak często system będzie robił fałszywy alarm albo ile infekcji przeoczy. Bosch twierdzi, że test spełnia standardy jakości wyznaczone przez WHO.

Testy przeprowadzane dotychczas przez Instytut Roberta Kocha trwają 4-5 godzin. (!!!!!)
Między pobraniem próbki i podaniem wyniku czas jest o wiele dłuższy, (!!!!) ponieważ testy przeprowadzane są często przez zewnętrzne laboratoria. Nowy test Boscha ma być przeprowadzany bezpośrednio na miejscu w prywatnych przychodniach lekarskich lub szpitalach." koniec cyt.

d7d
31-03-2020, 21:11
- Kochani, wszystko mija nawet najdłuższa żmija. Zadbajcie o siebie i swoich najbliższych - zaapelował doktor Maciej Jędrzejko, który przedstawił szczegółowy poradnik na temat tego, jak przygotować się do walki z COVID-19.


https://r-scale-e0.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p5/i/c8758b517083196f05ac29810b924aca/ee90c005-af53-41ff-bdcc-a21831d2a97f.png?salt=E65D3A803AD88226613BC8D00399 54D2&token=D26B03AEBBFDA967D9207FCE3B57A28EC8EFADCA8F8D 506DC9D4D924B7CF39C3F2F4AB4DE5F8596FCD5011B49B2DBA 0BDCE46C1D108D918841DB294E4AAD01F5B159D97BD837F654 7EE46C7B7FC95D8106628DF317A8810750B7AE3514095E3306 5490941BB69E764D4473D21516356F5AEC76D507799BB8A0F7 8741BEA6D303&type=1&quality=80&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=668&srch=668&dstw=668&dsth=668
W jaki sposób mydło niszczy koronawirusa? (tvnmeteo.pl za NYT/Jonathan Corum and Ferris Jabr)



Jak przygotować ciało na uderzenie COVID-19
Jak podkreślił lekarz, nie ma co liczyć na cud, trzeba za to rzetelnie przygotować ciało na uderzenie
"Organizm wypoczęty, dobrze nawodniony, wyspany, prawidłowo odżywiony, z prawidłowym poziomem witamin i elektrolitów oraz z wyrównanymi chorobami towarzyszącymi zniesie chorobę zdecydowanie lepiej i pozbiera się nawet z ciężkiego zapalenia płuc" - napisał lekarz.

Potrzebujecie szczegółowych porad? Jędrzejko je dla Was przygotował:
https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/musimy-nauczyc-sie-zyc-z-covid-19-za-plecami-szczegolowe-porady-lekarza,318727,1,0.html

Bertha
31-03-2020, 21:28
Łyknąłem profilaktykę koronowirusa , prof. Simon dodał mi otuchy: Jesteś zdrowy i silny, to przeżyjesz
https://gazetawroclawska.pl/ordynator-ze-szpitala-o-koronawirusie-jestes-zdrowy-i-silny-to-przezyjesz/ar/c1-14888945?fbclid=IwAR22XXdXOABC8Kzz0CWpNOGi2vWrfoF7 So6ZIF4u7v52HSqt3-8jHXXKoLo

podbudowany mogę śmiało iść na wybory (z gaciami na głowie zamiast maseczki - luzik - wyprane!), z hasłem na ustach: Emeryci popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem! Aby po wyjściu z lokalu.

https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/91247253_1874352412694653_466889363419037696_n.jpg ?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&_nc_ohc=I5j-k7xMVs4AX_Z1rTA&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&oh=e9a488de9810184fbb02dedb8b531c39&oe=5EA7C732

Przed lokalem czeka już
https://www.truck1-pl.com/img/Maszyna_budowlana_Ladowarka_kolowa_CAT_966_H-xxl-3248/3248_5437366411360.jpg

Ewentualnie w wersji light
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/67/64/f6/sklep-z-urnamiurny-pogrzeboweurna-do-czestochowa-sprzedam-390864352.jpg

d7d
31-03-2020, 22:41
Gacie jednak muszą być nowe bo stare są przetarte w newralgicznych miejscach :D

niktspecjalny
01-04-2020, 05:32
Niespecjalnie Ci idzie pisanie w tej Twojej masce...
Nic nowego...
Ty tak masz.

Adam M.

Co ty za bzdety wypisujesz.Nosisz się mianem człenia nieskazitelnego,poprawnego ,wielkiego przeciwnika rzeczywistości polskiej,co to ty nie masz , masz w du....ie wszystko i wszystkich.To jest wirus i na niego nie masz antidotum. Jesteś w grupie ryzyka .Powiedz dlaczego wirus może cię zniszczyć? Twoje dolegliwości itd.

pkorol
01-04-2020, 08:16
Uwaga! Bądźcie czujni!
Witam, parę tygodni temu zwróciłem uwagę na nadmiar informacji. Zaprzestałem czytania różnych portali społecznościowych. Dziś koledzy potwierdzili, że ilość informacji nie prawdziwej (Fake news) przeważa prawdę. Jak ją rozpoznać, instrukcja:


1. Fake news nie zawiera odnośnika do wiarygodnego źródła informacji. Jakiś gość co ś powiedział, policja czy któryś szpital coś tam.
2. Fake news zawsze sięga po emocje: ludzie umierają paczkami, w szpitalach brakuje miejsc...
3. Fake news zawsze wskazuje na to że rząd coś ukrywa...
4. Fake news zawiera zdjęcie lub film z którego nic nie wynika.
5. Fake news nie ma autora, konkretnej osoby która mogła by to potwierdzić.

Teraz wiecie jak oddzielić ziarno od plew ? :)


Последние события в информационном поле показывают, что сейчас как никогда важно оценивать всю информацию максимально критически. Фейки распространяются и разносятся гораздо быстрее, чем вирус и режим самоизоляции фейкометчики соблюдать не собираются. Как распознать фейк?

1. Фейк не содержит указаний на достоверный источник. Обычно первоисточником информации является "сестра друга мужа", которая работает в больнице, правительстве, полиции, ФСБ.

2. Фейк всегда апеллирует к эмоциям: "Люди мрут как мухи!", "В больницах не хватает мест!", "Морги переполнены!"

3. Фейк любит указание на то, что власти что-то скрывают (зачем?) и планируют сделать что-то ужасное (ввести комендатский час, сажать в тюрьму нарушивших карантин и т.д.)

4. Фейк может сопровождаться фото или видео, которые без пояснения не доказывают ровным счетом ничего. Идет колонна военной техники по своим делам - обычно это не вызывает ажиотажа. Но сейчас, по мнению фейкометчиков, это железное доказательство того, что в город вводят войска.

5. Фейк не имеет авторства и первоисточника публикации. То есть, нет никого, кто мог бы "ответить за базар". Если спросить у распространителя, откуда инфа, ответ будет "хз, самому прислали".

Не ведитесь на фейки и не участвуйте в их распространении. Их цель такая же, как у вражеской пропаганды на войне - запугать, посеять панику, подорвать доверие к командованию. Не помогайте врагу.

niktspecjalny
01-04-2020, 09:32
Gacie jednak muszą być nowe bo stare są przetarte w newralgicznych miejscach :D

To ,że akurat żartujesz to jakos tam doceniam bo radości nam trzeba.Człowieku ile ty masz fakultetów wiedzy swojej tajemnej? Dlaczego pytam .Wszędzie jesteś taki wszędobylski taki mistrz FM. Zauważyłeś ,że ty z Adaśkiem już nie radzicie co i jak z koronkiem tylko piep...rzycie te swoje ideologie -herezje jacy to jesteście opanowani -wspaniali.Dyrektorzy wiedzy powszechnej. Ratujmy się w tym sy...ie , bez zbędnych dywagacji i partykularyzmu.

Bertha
01-04-2020, 21:01
Przecież Kryształowy Inspektor ich prześwietli jak Wilhelm R.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/Lat_lebka.jpg

Nawet wypełnienia ubytków górnych i dolnych widać jak na dłoni

Kaizen
07-04-2020, 21:53
Wiecie, ile ludzi ma zachorować na covid? Najbardziej optymistyczne prognozy to 30%. Częściej jest podawane 60-70%.
Zakażonych mamy 4848 osób... Wiecie jaki to procent obywateli naszego kraju? 0,012758% - czyli przez analogię z burzą widzimy dopiero czarne chmury na horyzoncie, bo jeszcze nawet nie zaczęło wiać ani padać.

Jednakowoż Franek miał rację (kto ma dzieci może załapie) ;)

Znaczy Kulibob ma rację - trzeba powiększać warzywnik (dobrze, że wiosna), kupować kurki, może i świnkę, nabyć zapas brewkitów żeby w nim o suchym gardle nie pracować.

Oby woda i prąd były.

Jak ktoś ma oszczędności, to może zabunkrowany przetrwa kilkanaście miesięcy. Inni będą musieli wrócić do pracy (jak jeszcze będą ją mieli) w największa ulewę. Będzie się działo. Państwo nie wydoli, z UE nas wywalą, żebractwo i złodziejstwo na każdym kroku... Amerykanie mają rację, że się rzucili na broń. Szkoda, że my nie możemy.

marcin225
08-04-2020, 08:27
Wiecie, ile ludzi ma zachorować na covid? Najbardziej optymistyczne prognozy to 30%. Częściej jest podawane 60-70%.
Zakażonych mamy 4848 osób... Wiecie jaki to procent obywateli naszego kraju? 0,012758% - czyli przez analogię z burzą widzimy dopiero czarne chmury na horyzoncie, bo jeszcze nawet nie zaczęło wiać ani padać.

Jednakowoż Franek miał rację (kto ma dzieci może załapie) ;)

Znaczy Kulibob ma rację - trzeba powiększać warzywnik (dobrze, że wiosna), kupować kurki, może i świnkę, nabyć zapas brewkitów żeby w nim o suchym gardle nie pracować.

Oby woda i prąd były.

Jak ktoś ma oszczędności, to może zabunkrowany przetrwa kilkanaście miesięcy. Inni będą musieli wrócić do pracy (jak jeszcze będą ją mieli) w największa ulewę. Będzie się działo. Państwo nie wydoli, z UE nas wywalą, żebractwo i złodziejstwo na każdym kroku... Amerykanie mają rację, że się rzucili na broń. Szkoda, że my nie możemy.

Ale Ty jesteś panikarzem, masakra. Coś mam przeczucie , że za jakiś czas magicznym sposobem się szczepionka wynajdzie...

kulibob
08-04-2020, 09:21
Ale Ty jesteś panikarzem, masakra. Coś mam przeczucie , że za jakiś czas magicznym sposobem się szczepionka wynajdzie...

Ale poco ryzykować do tego czasu?
Trzeba być realista a nie niepoprawnym optymistą



Jednakowoż Franek miał rację (kto ma dzieci może załapie) ;)

Znaczy Kulibob ma rację - trzeba powiększać warzywnik (dobrze, że wiosna), kupować kurki, może i świnkę, nabyć zapas brewkitów żeby w nim o suchym gardle nie pracować.

Oby woda i prąd były.


Nie wierzę że takie coś czytam

kryzys
08-04-2020, 09:44
Wielka mistyfikacja a za nia stoi coś innego niż nam wciskają tylko co ? bo na bank nie są to zgony i to juz czasem ktoś obnaża a to trumny z 2013 roku tych co się potopili uchodźcy a to zdjęcia nie z tego szpitala itp , teraz zachodzi pytanie , depopulacja czy przestawienie gospodarek na całkiem inne zasady aby przynajmniej próbować zrobienia przeciwwagi dla Chin , szybko się nie dowiemy bo co który odkryje to zamykają i łeb ukręcają w zarodku (nie dosłownie) ale cenzurą śmierdzi na kilometry .

marcin225
08-04-2020, 09:45
Ale poco ryzykować do tego czasu?
Trzeba być realista a nie niepoprawnym optymistą


No ale kulibob nie każdy jak Ty siedzi na d... i myśli na czym by tu przyoszczędzić. Niektórzy pracują, prowadzą firmy, zatrudniają ludzi i nie mogą tak sobie nagle zamknąć się w 4 ścianach i siedzieć zesranym ogladając fakty TVN

Kaizen
08-04-2020, 10:20
No ale kulibob nie każdy jak Ty siedzi na d... i myśli na czym by tu przyoszczędzić. Niektórzy pracują, prowadzą firmy, zatrudniają ludzi i nie mogą tak sobie nagle zamknąć się w 4 ścianach i siedzieć zesranym ogladając fakty TVN

Wiele firm nie może działać. A muszą ponosić koszty. Takie ośrodki nauki jazdy - jak myślisz, ile przetrwają płacąc czynsze leasingowe aut, najem sal, wynagrodzenia postojowe nauczycielom. Podobnie ma masa sklepów, punktów usługowych. Producenci z kolei często nie mają surowca i/lub pracownicy zostali w domach zajmować się dziećmi czy mają kwarantannę.

A pozamykane firmy to nie tylko brak przychodu w firmie - często plajta. To nie tylko (byli) pracownicy, którzy nie mają za co żyć. Ale to również zmniejszony wpływy dla państwa z wszelkich podatków, bo nawet 100% podatku od 0 zł to dalej 0 zł. Wpływy do budżetu lecą na twarz - a trzeba płacić nie tylko normalne wydatki i socjał wcześniej zaplanowany (ale teraz wzrasta, bo więcej trzeba wydać na zasiłki wszelakie), ale też ekstra wydatki na służbę zdrowia i utrzymanie porządku na ulicach.


Ale Ty jesteś panikarzem, masakra. Coś mam przeczucie , że za jakiś czas magicznym sposobem się szczepionka wynajdzie...

Nawet zakładając, że szczepionka już jest gotowa do testów - będąc prezesem firmy farmaceutycznej wypuściłbyś ją bez dokładnego przetestowania skutków ubocznych na rynek? Nie wierzę, że po doświadczeniach z Talidomidem znajdzie się taki odważny, bo jak coś wyskoczy to firma pójdzie do piachu. A to oznacza, że wcześniej niż za rok nie wejdzie do użytku. A ile potrwa zaszczepienie większości populacji, żeby szczepionka dała odporność zbiorową i zahamowała rozprzestrzenianie się wirusa?
Ale to najbardziej optymistyczny scenariusz - do tego czasu te 30-70% zdąży się zarazić.

Lekarstwo? Nie oszukujmy się - nie mamy tak skutecznego lekarstwa jak antybiotyk na żadnego wirusa. Te co, co jakoś działają, to nie wypuszczają wirusa z zakażonej komórki - można powiedzieć, że robią wirusom kwarantannę, ale w już zakażonej komórce sobie szaleją do woli.

Ale nawet nie to jest istotne. Gdyby magiczną różdżką ktoś usunął koronawirusa ze świata w tej chwili - to już mamy takie straty w gospodarce, że kilka lat będziemy odrabiać. A co dopiero za miesiąc czy dwa (o roku nie wspominając). To dotknie każdego czy zaraził się, czy nie.

Zmieni się też styl życia. Pytanie, czy/kiedy znowu zaczną być organizowane imprezy masowe - mecze, koncerty, pochody... Czy wtedy będziemy stać/siedzieć co piąte miejsce od drugiego człowieka? Z czego wtedy będą żyły kluby sportowe, muzycy i inni sztukmistrze?
Jak będą wyglądały zajęcia w szkołach, na uczelniach czy na wszelkich kursach? Pewnie co się da będzie robione zdalnie.

Tak naprawdę jedyna nadzieja to cud - że wirus sam zmutuje i stanie się mniej groźny albo całkiem niegroźny. I tu, paradoksalnie, dawanie forów Kościołowi ma sens, bo tylko ten na górze może realnie nam pomóc.

adam_mk
08-04-2020, 10:23
No ale kulibob nie każdy jak Ty siedzi na d... i myśli na czym by tu przyoszczędzić. Niektórzy pracują, prowadzą firmy, zatrudniają ludzi i nie mogą tak sobie nagle zamknąć się w 4 ścianach i siedzieć zesranym ogladając fakty TVN

Co Ty tam wiesz...
Nie kcem, ale muszem!

Aplikację na srajfona już pobrałeś?
Wyjdziesz ze śmieciami to posiedzisz od 6 miesiecy do 8 lat...
Takie mamy prawo! (od 31.03.2020r.)

Adam M.

adam_mk
08-04-2020, 10:30
Szczepionki nie ma i nie bedzie!
Dowód wprost:
Od lat, dziesięcioleci, wieków ZAZIĘBIAMY SIĘ co jakiś czas.
To wirus nas łapie... Co raz to inny, bo mutują szybko.
Jakoś przez tak długi czas nie wyrobiliśmy sobie na niego odpornosci!
Szczepionka przeciw grypie to ściema.
We włoszech w zeszłym roku ZA DARMO wyszczepili ponad 90% emerytów.
Obecną sytuację we włoszech to masz w kazdej wiadomości radia, TV czy prasy...

Adam M.

adam_mk
08-04-2020, 10:44
Taka ciekawostka dla kumatych...
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24427099,w-2018-roku-zmarlo-414-tys-mieszkancow-polski-tylu-polakow.html

414000 / 365 (dni w roku) = 1134,24 zmarłych CODZIENNIE w tym kraju.


5000 zakażeń, nie żyje 136 osób w tym zmarłych DZISIAJ 7 osób.
7 z tych statystycznych 1134,24
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-mapa-wykres-5000-zakazen-136-osob-nie-zyje-8-kwietnia-2020-4344739

Cuś mi tu bardzo śmierdzi...

Adam M.

kulibob
08-04-2020, 11:46
No ale kulibob nie każdy jak Ty siedzi na d... i myśli na czym by tu przyoszczędzić. Niektórzy pracują, prowadzą firmy, zatrudniają ludzi i nie mogą tak sobie nagle zamknąć się w 4 ścianach i siedzieć zesranym ogladając fakty TVN

Widzisz nie siedzę na dupie przed srajfonem. Troluję tu mniej niż zwykle bo staram się przyygotować na to co nadejdzie. Żal dupę ściska że prawię 4 tygodnie ja i cął moja rodzina siedzimy na dupie bez twoich zmartwień?
Walą mnie czyjeś firmy. Ale wzrost bezrobocie spowoduje narastające kradzieże .
Obecna inflacja powoduje że na każdym 10000 tracisz rocznie 400zł.

Lak zacznie się bida to licze na to że zmienię samochód bo mój juz gnije :)

adam_mk
08-04-2020, 11:46
Jedyna nadzieja w tym, że lemingi myśleć zaczną!
Ech... fantasta jestem...
Na razie w kraju jest pandemia i panduda.
I nie widać aby coś się zmienić miało...

Adam M.

2112wojtek
08-04-2020, 11:57
Cuś mi tu bardzo śmierdzi...

Adam M.

To naprawdę wyjątkowo trafny przejaw samokrytycyzmu. Zwłaszcza po tych kilku wyplutych pod rząd tak genialnych myślach:lol2:
O jedyny, kumaty tutaj wśród tłumu głupców !:D
Oświeć łaskawco mroki tej ciemnocie i podaj jedynie prawdziwą diagnozę oraz daj receptę leczenia lemingów.

adam_mk
08-04-2020, 15:06
To naprawdę wyjątkowo trafny przejaw samokrytycyzmu. Zwłaszcza po tych kilku wyplutych pod rząd tak genialnych myślach:lol2:
O jedyny, kumaty tutaj wśród tłumu głupców !:D
Oświeć łaskawco mroki tej ciemnocie i podaj jedynie prawdziwą diagnozę oraz daj receptę leczenia lemingów.

A Ty nie możesz?
Ja wszystko muszę?
No, chyba że... zaliczasz się do tej ciemnoty i nie wiesz jak oświecić lemingi zestrachane koronawirusem.
Odwagi!
OŚWIECAJ!!!

Adam M.

2112wojtek
08-04-2020, 15:37
A Ty nie możesz?
Ja wszystko muszę?
No, chyba że... zaliczasz się do tej ciemnoty i nie wiesz jak oświecić lemingi zestrachane koronawirusem.
Odwagi!
OŚWIECAJ!!!

Adam M.
Nie kryguj się tak i nie bądź aż takim łaskawcą, dopuszczającym opinie inne niż swoje!
Od lat wszystkim tu wmawiasz, że są generalnie niedorozwinięci i tylko Ty jeden "cały na biało". Bezcelowa dyskusja.
Gdzież mi tam więc, nędznemu i ciemnemu lemingowi wyręczać Cię w tym niestrudzonym dziele samochwalstwa i pogardy.
To , że Ty się nie boisz, to nawet nikogo nie dziwi. Swoje już przecież przeżyłeś, no i osiągnięcia masz (według swoich przechwałek) ponoć niezwykłe. A i jak trzeba, to ze świeczki w mig zrobisz helikopter.
Tak jak Korwin sprawnie zwietrzysz światowe spiski i zadrwisz z zagrożenia. Chociaż on jak poszedł ostatnio do sklepu, to bohatersko ubrał się niczym Lord Vader.:D

Maria.Strzelecka
08-04-2020, 15:46
tyle tego jest w mediach że chyba można darować sobie powielanie zaleceń, na forum budowlanym.

Edukacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Warto poruszać różne tematy i nie budować sobie opinii tylko z mediów, a z różnych źródeł :)

d7d
08-04-2020, 17:13
Szczepionki nie ma i nie bedzie!
Dowód wprost:
Od lat, dziesięcioleci, wieków ZAZIĘBIAMY SIĘ co jakiś czas.
To wirus nas łapie... Co raz to inny, bo mutują szybko.
Jakoś przez tak długi czas nie wyrobiliśmy sobie na niego odpornosci!
Szczepionka przeciw grypie to ściema.
We włoszech w zeszłym roku ZA DARMO wyszczepili ponad 90% emerytów.
Obecną sytuację we włoszech to masz w kazdej wiadomości radia, TV czy prasy...

Adam M.
Mocne !!
Ale masz braki wiedzy w zakresie koronawirusa.
COVID-19 TO NIE PRZEZIĘBIENIE.

BTW - PRZEZIĘBIENIE TO NIE GRYPA.
Wiem, że źródło nie jest bezstronne ale ma większą wiedzę i doświadczenie niż Ty
https://www.polopiryna.pl/FAQ?gclid=EAIaIQobChMIgIKi3pvZ6AIVC-h3Ch2saQFQEAAYBCAAEgILifD_BwE

https://www.polopiryna.pl/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/grafika_porownanie_tekst/628-1-pol-PL/grafika_porownanie_tekst.png


08. Jak odróżnić przeziębienie od grypy?

Już sam początek choroby może sugerować, czy jesteśmy przeziębieni, czy zaatakowała nas grypa.

Przeziębienie rozpoczyna się powoli i łagodnie, natomiast grypa gwałtownie. Główne objawy przeziębienia, takie jak: kichanie, katar, uczucie zatkanego nosa, łzawienie, zapalenie spojówek, ból gardła i temperatura do 38°C, występują bez większej gwałtowności i zwykle ustępują przy zastosowaniu leczenia po 4-5 dniach bez powikłań.

Grypę natomiast cechuje gwałtowność objawów, dynamika choroby jest bardzo duża, wraz ze wzrostem temperatury (nawet do 40°C w przeciągu kilku godzin), pojawiają się silne bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe, osłabienie, kaszel i uczucie ogólnego rozbicia oraz ból głowy spowodowany wzrostem temperatury.



https://aspirin.pl/pl/przeziebienie-i-grypa/?gclid=EAIaIQobChMIgIKi3pvZ6AIVC-h3Ch2saQFQEAAYAyAAEgJfl_D_BwE#przeziebienie-czy

kryzys
08-04-2020, 19:32
Dodajcie do tego ze wirus niszczy komórki nerwowe pnia mózgu i albo płuca szlag trafia albo jaja u chłopa odmawiają posłuszeństwa czyli bezpłodność , ktoś dobrze przemyślał jak dobrać się za depopulację ,poczytajcie co ONZ wygaduje na temat ograniczenia dzietności wg nich aborcja to nie dobra droga , czyli zmowa wielkich ?? bo dziwnie jednym jęzorem mielą ,blokują na jutubie tych co szukają papierów dowodów np ostatnio Witolda Gadowskiego a podjumali go kanalie z TVN oraz TVP trzymają sztamę ??? ta umieralnośc też jest baaardzo naciągana i to też już udowodniono .

d7d
08-04-2020, 20:59
Dodajcie do tego ze wirus niszczy komórki nerwowe pnia mózgu i albo płuca szlag trafia albo
jaja u chłopa odmawiają posłuszeństwa czyli bezpłodność ,
ktoś dobrze przemyślał jak dobrać się za depopulację ,poczytajcie co ONZ wygaduje na temat ograniczenia dzietności wg nich aborcja to nie dobra droga , czyli zmowa wielkich ?? bo dziwnie jednym jęzorem mielą ,blokują na jutubie tych co szukają papierów dowodów np ostatnio Witolda Gadowskiego a podjumali go kanalie z TVN oraz TVP trzymają sztamę ??? ta umieralnośc też jest baaardzo naciągana i to też już udowodniono .

Zwłaszcza u tych chłopów 90+ :lol:
Sądzę że bardziej działa na tzw. szare komórki .... u niektórych :D
Znaczy: zabija te komórki.

Chef Paul
08-04-2020, 22:12
..
O jedyny, kumaty tutaj wśród tłumu głupców !:D
...
Być może legitymuje się również dyplomem "wirusologa akedemickiego" a Ty sobie podśmiechujki robisz ;)



Zwłaszcza u tych chłopów 90+ :lol:
Sądzę że bardziej działa na tzw. szare komórki .... u niektórych :D
Znaczy: zabija te komórki.
... pod warunkiem wszakże, że jeszcze jest co zabić :) ;)

adam_mk
08-04-2020, 22:39
Nie kryguj się tak i nie bądź aż takim łaskawcą, dopuszczającym opinie inne niż swoje!
Od lat wszystkim tu wmawiasz, że są generalnie niedorozwinięci i tylko Ty jeden "cały na biało". Bezcelowa dyskusja.
Gdzież mi tam więc, nędznemu i ciemnemu lemingowi wyręczać Cię w tym niestrudzonym dziele samochwalstwa i pogardy.
To , że Ty się nie boisz, to nawet nikogo nie dziwi. Swoje już przecież przeżyłeś, no i osiągnięcia masz (według swoich przechwałek) ponoć niezwykłe. A i jak trzeba, to ze świeczki w mig zrobisz helikopter.
Tak jak Korwin sprawnie zwietrzysz światowe spiski i zadrwisz z zagrożenia. Chociaż on jak poszedł ostatnio do sklepu, to bohatersko ubrał się niczym Lord Vader.:D

No, fajnie...
To Twoja ocena tego co widzisz.
Ale ja pytałem o jakieś sensowne REMEDIUM na sytuację w jakiej się znajdujemy!
Oswiadczenie, ze ja jestem tym co się myli sytuacji nie poprawi!
Oswieć wiec nas (pomijajac miłosciwie nasze wady) CO JEST TYM, CO JEST SŁUSZNE!
Chyba, ze...
Faktycznie jesteś ciemnym, nędznym lemingiem zdolnym tylko na rzucanie błotem (a nuż coś się przyklei?)
Na razie dowodów na jakiekolwiek analityczne myslenie nie dajesz.
Nawet dane GUSU interpretujesz jako treści, które ja wymyślam.
Pożyteczny idiota? Sierota intelektualna? Prosty zawistnik czy... beton PISowski?
Tworzysz spore pole do domyśleń... Po co?

Adam M.

adam_mk
08-04-2020, 22:47
Mocne !!
Ale masz braki wiedzy w zakresie koronawirusa.
COVID-19 TO NIE PRZEZIĘBIENIE.

BTW - PRZEZIĘBIENIE TO NIE GRYPA.
Wiem, że źródło nie jest bezstronne ale ma większą wiedzę i doświadczenie niż Ty
https://www.polopiryna.pl/FAQ?gclid=EAIaIQobChMIgIKi3pvZ6AIVC-h3Ch2saQFQEAAYBCAAEgILifD_BwE

https://www.polopiryna.pl/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/grafika_porownanie_tekst/628-1-pol-PL/grafika_porownanie_tekst.png




https://aspirin.pl/pl/przeziebienie-i-grypa/?gclid=EAIaIQobChMIgIKi3pvZ6AIVC-h3Ch2saQFQEAAYAyAAEgJfl_D_BwE#przeziebienie-czy

Aleś , kurła, wybrał se materiał...
:lol:
https://www.polpharma.pl/firma/kim-jestesmy/
Wklej jeszcze coś co twierdzi któraś z tych firm:

Johnson & Johnson: 71,89 mld dol. (w 2015 r.: 70,04 mld dol.)
Pfizer: 52,82 mld dol. (w 2015 r.: 48,85 mld dol.)
Roche: 50,11 mld dol. (w 2015 r.: 47,7 mld dol.)
Novartis: 48,52 mld dol. (w 2015 r.: 49,41 mld dol.)
Merck: 39,8 mld dol. (w 2015 r.: 39,5 mld dol.)
Sanofi: 36,57 mld dol. (w 2015 r.: 36,73 mld dol.)
GSK: 34,79 mld dol. (w 2015 r.: 29,84 mld dol.)
Gilead: 30,39 mld dol. (w 2015 r.: 32,15 mld dol.)
AbbVie: 25,56 mld dol. (w 2015 r.: 22,82 mld dol.)
Bayer: 25,27 mld dol. (w 2015 r.: 24,09 mld dol.)
AstraZeneca: 23 mld dol. (w 2015 r.: 24,71 mld dol.)
Amgen: 22,99 mld dol. (w 2015 r.: 21,66 mld dol.)
Teva: 21,9 mld dol. (w 2015 r.: 20 mld dol.)
Eli Lilly: 21,22 mld dol. (w 2015 r.: 20 mld dol.)
Bristol-Myers Squibb: 19,43 mld dol. (w 2015 r.: 16,56 mld dol.)

No i napisz - ze oni tak ze szczerego serca i dla naszego dobra...
No, dla naszego dobra, którego pragną - to fakt! ale to szczere serduszko?
:lol:
:lol:
:lol:
https://www.medexpress.pl/top-15-firm-farmaceutycznych-o-najwiekszych-przychodach/66398


Adam M.

2112wojtek
08-04-2020, 23:18
Pożyteczny idiota? Sierota intelektualna? Prosty zawistnik czy... beton PISowski?
Tworzysz spore pole do domyśleń... Po co?

Adam M.
Żenujące!
Potwierdzasz tym co piszesz tylko wcześniejszą diagnozę.
Stary facet i to dobrze po sześćdziesiątce, posługujący się w stosunku do rozmówców , mających inne zdanie tak pogardliwymi i prostackimi epitetami, jest wyjątkowo żałosny.
Może i tworzę spore pole do domysłów. Ty natomiast nie pozostawiasz już niestety żadnego pola.
Nie przynosi to najmniejszej chwały ocenie inteligencji (podobno) fizyków. Tych "uniwersyteckich" też.
Na Twoje w miarę poprawne maniery, po tym jak odnosisz się także i do innych, nawet nie śmiałem liczyć.

d7d
08-04-2020, 23:56
Żenujące!
Potwierdzasz tym co piszesz tylko wcześniejszą diagnozę.
Stary facet i to dobrze po sześćdziesiątce, posługujący się w stosunku do rozmówców , mających inne zdanie tak pogardliwymi i prostackimi epitetami, jest wyjątkowo żałosny.
Może i tworzę spore pole do domysłów. Ty natomiast nie pozostawiasz już niestety żadnego pola.
Nie przynosi to najmniejszej chwały ocenie inteligencji (podobno) fizyków. Tych "uniwersyteckich" też.
Na Twoje w miarę poprawne maniery, po tym jak odnosisz się także i do innych, nawet nie śmiałem liczyć.
Potwierdzam :yes:

adam_mk
08-04-2020, 23:58
Żenujące!
Potwierdzasz tym co piszesz tylko wcześniejszą diagnozę.
Stary facet i to dobrze po sześćdziesiątce, posługujący się w stosunku do rozmówców , mających inne zdanie tak pogardliwymi i prostackimi epitetami, jest wyjątkowo żałosny.
Może i tworzę spore pole do domysłów. Ty natomiast nie pozostawiasz już niestety żadnego pola.
Nie przynosi to najmniejszej chwały ocenie inteligencji (podobno) fizyków. Tych "uniwersyteckich" też.
Na Twoje w miarę poprawne maniery, po tym jak odnosisz się także i do innych, nawet nie śmiałem liczyć.

Nie wiem kto Cię uczył manier...
Najpierw depczesz po odciskach a potem oczekujesz atencji?
Czepiasz się osoby za informacje, jakie pokazuje?
Toż to jak zabicie posła niosącego złe wiesci!
:lol:
Jak ostatni nieuk koncentrujesz się na wadach mojej osobowosci a nie na tresciach, jakie głoszę.
Nie jestes w stanie zrozumieć statystyk GUS i podzielić danych samodzielnie przez 365?
Smutne...
Nie wiem, czy nie powinienem umiescić Cie w smietniku, gdzie od jakiegos czasu leży juz patelnia.
Człowiek sie wtedy mniej irytuje, a smietnik kiedys wywiozą.

Adam M.

adam_mk
09-04-2020, 00:06
d7d

To forum jest dość duże.
I ma pojemny smietnik.
Też się piszesz na listę do niego?

Zostanie i tak dość ludzi do rozmowy i wymiany spostrzezeń.

Adam M

d7d
09-04-2020, 00:13
Szczepionki nie ma i nie bedzie!
Dowód wprost:
Od lat, dziesięcioleci, wieków ZAZIĘBIAMY SIĘ co jakiś czas.
To wirus nas łapie... Co raz to inny, bo mutują szybko.
Jakoś przez tak długi czas nie wyrobiliśmy sobie na niego odpornosci!
Szczepionka przeciw grypie to ściema.
We włoszech w zeszłym roku ZA DARMO wyszczepili ponad 90% emerytów.
Obecną sytuację we włoszech to masz w kazdej wiadomości radia, TV czy prasy...

Adam M.
Jeszcze raz...
Ciekawy wywód przeprowadziłeś:

We włoszech w zeszłym roku ZA DARMO wyszczepili ponad 90% emerytów.
Obecną sytuację we włoszech to masz w kazdej wiadomości radia, TV czy prasy...
Możesz rozwinąć jakieś wnioski z tego co napisałeś?
Kto na tym zyskał i dlaczego?
Kto był tak "mądry" że zaszczepił emerytów i w jakim celu?
Żeby schodzili i nie kupowali lekarstw?
Przemysł pharma chciał się pozbawić dochodów od chorowitych emerytów?
Już wtedy ktoś przewidywał że we Włoszech pojawi się COVID-19 ?
Szczepili ich za DARMO ?? bo... ?
Co wymyśliłeś w swoje akademickiej głowie??
Ale dopasuj do COVID-19 !!!
Albo dowolne inne?
A może ichniejszy ZUS zainwestował w DARMOWE szczepienie a następne sprowadził koronawirusa do Włoch?
Może przemysł pogrzebowy maczał swe łapki?

Czekam na rozwój twoich teorii...

Aaaaa... oczywiście znasz statystyki ile procent tych "wyszczepionych" zeszło i nie zeszło na COVID-19 i jaki procent tych "niewyszczepionych" na grypę zeszło i nie zeszło !!
Tych zmarłych "wyszczepionych" na grypę pewnie jest procentowo pewnie z 10 razy więcej !?

marcin225
09-04-2020, 06:09
Wiele firm nie może działać. A muszą ponosić koszty. Takie ośrodki nauki jazdy - jak myślisz, ile przetrwają płacąc czynsze leasingowe aut, najem sal, wynagrodzenia postojowe nauczycielom. Podobnie ma masa sklepów, punktów usługowych. Producenci z kolei często nie mają surowca i/lub pracownicy zostali w domach zajmować się dziećmi czy mają kwarantannę.


Dziękuję za ten wywód bo nie znane mi były te prawdy :) Nie wiem czy wiesz ale są jednak branże które działają normalnie.

adam_mk
09-04-2020, 07:29
Jeszcze raz...
Ciekawy wywód przeprowadziłeś:

Możesz rozwinąć jakieś wnioski z tego co napisałeś?
Kto na tym zyskał i dlaczego?
Kto był tak "mądry" że zaszczepił emerytów i w jakim celu?
Żeby schodzili i nie kupowali lekarstw?
Przemysł pharma chciał się pozbawić dochodów od chorowitych emerytów?
Już wtedy ktoś przewidywał że we Włoszech pojawi się COVID-19 ?
Szczepili ich za DARMO ?? bo... ?
Co wymyśliłeś w swoje akademickiej głowie??
Ale dopasuj do COVID-19 !!!
Albo dowolne inne?
A może ichniejszy ZUS zainwestował w DARMOWE szczepienie a następne sprowadził koronawirusa do Włoch?
Może przemysł pogrzebowy maczał swe łapki?

Czekam na rozwój twoich teorii...

Aaaaa... oczywiście znasz statystyki ile procent tych "wyszczepionych" zeszło i nie zeszło na COVID-19 i jaki procent tych "niewyszczepionych" na grypę zeszło i nie zeszło !!
Tych zmarłych "wyszczepionych" na grypę pewnie jest procentowo pewnie z 10 razy więcej !?

Stawiasz bardzo celne pytania.
Poszukaj odpowiedzi na nie i wstaw je tu dla nas.
Ja myślę, że tego koronawirusa to włosi nie przewidzieli.
I nie tylko włosi.

Adam M.

Kaizen
09-04-2020, 08:01
Dziękuję za ten wywód bo nie znane mi były te prawdy :) Nie wiem czy wiesz ale są jednak branże które działają normalnie.

Kto opiekuje się w nich dziećmi pracowników?
Jak zdobywają zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, gdy US zamknięte?
Co to za branże?

kryzys
09-04-2020, 08:19
"....poczytajcie co ONZ wygaduje na temat ograniczenia dzietności wg nich aborcja to nie dobra droga , czyli zmowa wielkich ?? "

Srednia wieku umierajacych na wirusa na to wskazjuje... :eek: ONZ chce zlikwidowac bezmyslne stosunki i nadmiar urodzen w tej grupie wiekowej.

berthold znowu cos z niemieckiego staral sie przetlumaczyc i chyba pomieszal z wnioskami ktore wyciagnol z paskow wieczornych wiadomosci :D

A o tym że w np USA odkąd pojawił się koronawirus zgony na zwykły zawał spadły o 70 procent nie słyszał ?? a o mafi we włoszech która załatwia wszystkie zgony jakie sa podciągane są pod koronawirusa nie słyszał ??? nie nie słyszał bo na tych parszywych paskach TVP oraz TVN nie było , łykajcie wszyscy te bzdury telewizyjne .

kulibob
09-04-2020, 08:35
A o tym że w np USA odkąd pojawił się koronawirus zgony na zwykły zawał spadły o 70 procent nie słyszał ?? a o mafi we włoszech która załatwia wszystkie zgony jakie sa podciągane są pod koronawirusa nie słyszał ??? nie nie słyszał bo na tych parszywych paskach TVP oraz TVN nie było , łykajcie wszyscy te bzdury telewizyjne .

To oczym piszesz raczej nie jest możliwe zbyt wielu ludzi wtymby siedziało na całym świecie tobynie przeszło.

kryzys
09-04-2020, 08:41
To nie moje wymysły tylko Niemieckich badaczy a im raczej trudno nie wierzyć , Franuski jeden profesorek też poddaje w wątpliwość te ilości zgonów akurat na tego wirusa , ten wirus zabija mniej niż grypa i to jest jakas dziesiętna jednego procenta ,zabija mało ale podobno dla młodych ludzi ma to być tragedia nie teraz ale za kilka lat jak się okaże że nie będzie możliwości płodzenia , polecam wszystkim wyłączcie te szczekaczki TVP oraz TVN są jeszcze republika,polsat,w Polsce.pl ale unikajcie tego badziewia TVN-TVP.

marcin225
09-04-2020, 08:56
Kto opiekuje się w nich dziećmi pracowników?
Jak zdobywają zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, gdy US zamknięte?
Co to za branże?

Żony pewno :) Zaświadczenie o niezaleganiu niedawno dostałem pocztą z US :) Można?
Są to branże budowlane, około budowlane... Nie wspominam już o wszelakich sklepach , drogeriach... Wszystko co związane z bieżącym utrzymaniem miast. Wyjdź z domu w kombinezonie ochronnym i rozejrzyj się wokół.

Kaizen
09-04-2020, 09:45
Żony pewno :) Zaświadczenie o niezaleganiu niedawno dostałem pocztą z US :) Można?

Nie można - można co najwyżej wrzucić do skrzynki podanie (chyba - w newsach nic nie ma o wnioskach o zaświadczenie o niezaleganiu), bo Do 10 kwietnia urząd jest zamknięty, deklaracje podatkowe można składać drogą elektroniczną (e-Deklaracje, e-PIT, e-PUAP) lub wrzucać do urny znajdującej się przy bramie urzędu. (https://www.przegladpiaseczynski.pl/aktualnosci/urzad-skarbowy-w-piasecznie-zamkniety-wiecej-czasu-na-zlozenie-pit/)

A na swojej stronie nawet tego nie napisali. Ile czasu zmarnowałem na telefonie, którego nikt nie odbiera to historia.


Są to branże budowlane, około budowlane...

No popatrz - a Polski Związek Pracodawców Budownictwa skierował do ministrów rozwoju i infrastruktury list, w którym skarży się na coraz większe utrudnienia związane z koronawirusem. (http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/koronawirus-wstrzymuje-budowy-brakuje-rak-do-pracy-i-materialow-budowlany)
absencja (nieobecność) wielu pracowników w związku z chorobami oraz koniecznością opieki nad dziećmi po zamknięciu szkół i przedszkoli,
absencja pracowników w związku z kwarantanną domową (głównie pracownicy wracający z zagranicy),
spadek o co najmniej 20 proc. dostępności pracowników z Ukrainy (z powodu zamknięcia granic),
ograniczenie lub wstrzymanie produkcji wielu surowców,
problemy z dostawami.

Żeby zobrazować skalę braku rąk do pracy, wystarczy wskazać, że liczba zwolnień lekarskich w budowlance wzrosła w ostatnim okresie o 300 proc.

A trzeba pamiętać, że firmy budowlane często mają horrendalne kary za opóźnienia - więc później, niż inne branże, ale też będą bankructwa. Pewnie bardziej spektakularne niż zamknięcia małych sklepików czy punktów usługowych.


Nie wspominam już o wszelakich sklepach , drogeriach...

Powiem bratowej, że to nie prawda, że nie mogła pracować i pracodawca bezpodstawnie ją zwolnił (pracowała w małym sklepiku z artykułami dla dzieci).
W spożywczym chyba nie byłeś, skoro twierdzisz, że działa normalnie.


Wszystko co związane z bieżącym utrzymaniem miast.

Na szambelana czekałem trzy dni, jak normalnie przyjeżdża w kilka godzin. Bo zlewnia ma krótszy czas pracy a ludzie siedzą w domach i produkują ścieków ponad normę. Na pocztę stałem dwie godziny - główna w Warszawie. Przed koroną była czynna 24/7 i można było wziąć numerek i iść na spacer - teraz w nocy jest zamknięta i trzeba stać w kolejce. Może komunikacja miejska działa normalnie?
Że śmieci normalnie? W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Urząd miasta st. Warszawy zawiesza Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-i).

Żadna branża nie działa normalnie.

marcin225
09-04-2020, 10:04
Kaizen nie pracuje nic normalnie ale jednak ludzie do pracy chodzą. Wszystko jest wolniej ale jakoś działa. Ja wrzuciłem do skrzyni o niezaleganie i przyszło do mnie :) Patrz CUD! Z ZUSu to samo, że nie wspomnę o niekaralności z sądu :) Wszystko załatwiane 2 tygodnie temu...
Firmy budowlane sobie radzą i pracują, że narzekają to wiadomo. Terminy można poprzesuwać jak jest powód a koronawirus takim jest. Widzę przecież co się dzieje od środka, a nie z wykresów, tabel i wiadomości TVN jak Ty.

fotohobby
09-04-2020, 10:21
A o tym że w np USA odkąd pojawił się koronawirus zgony na zwykły zawał spadły o 70 procent nie słyszał ?? a o mafi we włoszech która załatwia wszystkie zgony jakie sa podciągane są pod koronawirusa nie słyszał ??? nie nie słyszał bo na tych parszywych paskach TVP oraz TVN nie było , łykajcie wszyscy te bzdury telewizyjne .

Radzę ci spojrzeć na tytuł wątku. Jest tam coś o walce z mitami i plotkami.
Jest tu sporo wartościowych wpisów i parę gównianych - sporo Twojego autorstwa.
Chcesz bredzić o depopulacji, mafii - znajd sobie jakiś portalik, forum z podobnymi Tobie nawiedzonymi, "wiedzącymi lepiej" i tam się brandzlujcie, prześcigajcie się się w tworzeniu spiskowych teorii dziejów.
Oszczędż nam tych swoich mądrości....


To nie moje wymysły tylko Niemieckich badaczy a im raczej trudno nie wierzyć ,

Ja ja, gut - widzę, że jak dla Ciebie coś jest niemieckie to zawsze trzeba pisać z dużej litery - nawet przymiotniki.

a sumie to nie wiem, w czym niemieccy "badacze" są lepsi, niż australijscy, chińscy, lub amerykańscy, ale z drugiej stromy mój znajomy uważa, że "bez gwiazdy nie ma jazdy", więc jestem w stanie to skrzywienie przyjąć do wiadomości...

Kaizen
09-04-2020, 10:31
Kaizen nie pracuje nic normalnie


Nie wiem czy wiesz ale są jednak branże które działają normalnie.

Weź się zdecyduj.

fotohobby
09-04-2020, 10:32
Kto opiekuje się w nich dziećmi pracowników?
Jak zdobywają zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, gdy US zamknięte?
Co to za branże?

Moja Żona pracuje w branży olejowej-smarowniczej.
Firma, w jakiej pracuje obsługuje elektrownie, elektrociepłownie, zakłady przemysłowe.
Obroty się nie zmieniły, fakt - w biurze zamiast 6 osób pracuje 4 (dwójka zdalnie).
W biurze można sobie wybrać zmianę 6-14, 7-15, lub 13-21, aby poukładać sobie kwestię opieki nad dzieckiem
Ekipy mechaników pracują zgodnie z harmonogramem nakreślonym jeszcze 2 miesiące temu.

Przetargi, kontrakty - wszystko idzie swoim normalnym tokiem

Kaizen
09-04-2020, 10:40
Obroty się nie zmieniły, fakt - w biurze zamiast 6 osób pracuje 4 (dwójka zdalnie).

I to dowód, że cała branża tak działa? W całej branży nikt nie potrzebuje zajmować się dziećmi, nikt nie jest na kwarantannie, nikt nie choruje? Nic tylko się przebranżowić.

Mam kuzyna co serwisuje urządzenia przemysłowe - 3/5 czasu siedzi w domu (wcześniej siedział w biurze - ale po co ma brać udział w potencjalnym koronaparty, jak w sumie nie jest tam do niczego potrzebny). Ci mechanicy mają 100% czasu u klienta, siedzą normalnie w biurze, czy w domu?

fotohobby
09-04-2020, 10:44
Jeśli tak działa tak jej firma, pewnie inne w tej branży też .
Tam akurat resursy, czy przeglądy okresowe są przestrzegane skrupulatnie.
Ekipy mechaników przez 100% czasu pracują w terenie - z zakładu na zakład

Harmonogram był ustawiony w lutym i się nie zmienił, nowe zlecenia sa na kolejne miesiące dopisywane, po wygranych przetargach.

Branża to zbyt duże uogólnienie - bo wystarczy w nieh jedna źle zarządzana firma i można powiedzieć, że branża nie działa normalnie :)
Ale jest sporo firm, które pracują równe efektywnie co przed pandemią.

kryzys
09-04-2020, 11:38
Radzę ci spojrzeć na tytuł wątku. Jest tam coś o walce z mitami i plotkami.
Jest tu sporo wartościowych wpisów i parę gównianych - sporo Twojego autorstwa.
Chcesz bredzić o depopulacji, mafii - znajd sobie jakiś portalik, forum z podobnymi Tobie nawiedzonymi, "wiedzącymi lepiej" i tam się brandzlujcie, prześcigajcie się się w tworzeniu spiskowych teorii dziejów.
Oszczędż nam tych swoich mądrości....


Widać że zbyt dociekliwy nie jesteś i bierzesz na klatę i pewnik co nieudacznicy z TVN czy TVP ci powiedzą a że nie gadają niczego to tyle wiesz , w USA już trwa polowanie narazie FBI a za chwilę CIA .

Ja ja, gut - widzę, że jak dla Ciebie coś jest niemieckie to zawsze trzeba pisać z dużej litery - nawet przymiotniki.

a sumie to nie wiem, w czym niemieccy "badacze" są lepsi, niż australijscy, chińscy, lub amerykańscy, ale z drugiej stromy mój znajomy uważa, że "bez gwiazdy nie ma jazdy", więc jestem w stanie to skrzywienie przyjąć do wiadomości...

Patrz dalej na nieudaczników z TVP oraz TVN oni godni siebie. bez obrazy ale to postawa typowego leminga.mnie to wnerwia ciebie jak widać nie.

fotohobby
09-04-2020, 11:55
Patrz dalej na nieudaczników z TVP oraz TVN oni godni siebie. bez obrazy ale to postawa typowego leminga.mnie to wnerwia ciebie jak widać nie.
A Ty jesteś tym "wiedzącym lepiej"....
Szacun :lol:

d7d
09-04-2020, 12:11
Stawiasz bardzo celne pytania.
Poszukaj odpowiedzi na nie i wstaw je tu dla nas.
Ja myślę, że tego koronawirusa to włosi nie przewidzieli.
I nie tylko włosi.

Adam M.

Strzelasz kolejnego wymyślonego babola.
Podaj konkrety a nie kolejne wywody na poziomie portali spiskowych.
Tobie stawiam celne pytania bo to TY forujesz "ciekawe" teorie.
Kolejny raz i kolejny raz nie podajesz żadnych dowodów.
Nie warto w internecie szukać potwierdzeń tego wpisu


We włoszech w zeszłym roku ZA DARMO wyszczepili ponad 90% emerytów.
Obecną sytuację we włoszech to masz w kazdej wiadomości radia, TV czy prasy...

Co miałeś na myśli? A w zasadzie na "myśli".
Wokół twojego spiskowego wpisu już można tworzyć kolejne idiotyzmy.

Bertha
09-04-2020, 17:18
Nie kłócicie się bo nie ma o co.
Nikt mi nie wmówi ze urzędy działają normalnie. Primo że nie wszystko można załatwić czy zamówić zdalnie, secundo - bo praca na połowie personelu to jaja delikatnie mówiąc.
OK, rozumiem czemu to służy, lecz:
1. teraz nie robią/załatwiają wielu spraw/tematów czyli normalne to nie jest. Np. poczta czynna 8:00 - 14:00 w dużym mieście.
Wracam z terenu i chyba mogę tylko nasmarkać na klamkę aby przykleić awizo.
2. Jeśli się da, to jest dowód na gigantyczny przerost zatrudnienia w administracji, w pup-ach itp. a jednocześnie brak wykwalifikowanego personelu np. w domach opieki
Wystarczyło słyszeć odzywkę do kamery pracownicy DPS po 30 godzinach pracy "może premier przyjdzie i nam pomoże ..."
Wiem co pisze , znam warunki w DPSach i dobrze wiem jak wygląda opieka nad osobą leżącą w stanie ....... warzywnym, no bez szczegółów.
Prawie 4 lata i zero odleżyn.
Lecz w naszym domu.

Wracając jeszcze do odległości od normalności. Miał ktoś jakiś termin wyznaczony? Rozprawa administracyjna w urzędzie , rozprawa w sądzie- coś ze świadkami, może rozwód, wypadek? I co?
Kicha. Odroczenie na świętego Dygdy bo nic nie wiadomo. Ja to rozumiem, lecz należy to rozwiązać od strony legislacyjnej.
Jeden akt prawny o treści w rodzaju " z powodu, w związku z ..... bieg wszystkich spraw/ terminy.... ulega/ją zawieszeniu (przedłużeniu lub chgw jak to nazwać, są mądrzejsi co biorą za to pieniadze) o pół roku" .
Może na rok.
Wszystkie terminowe dokumenty; prawa jazdy, legitymacje, uprawnienia, upoważnienia ... i tysiace innych temacików które wyjdą za jakiś czas bo "elektryk z przeterminowanymi uprawnieniami......" , "....bo l pilot/ratownik/..../....../...... zrobił coś z nieważnym dokumentem i stało się to i to".
Nie powiem o terminowych płatnościach które poszły się pasać , bo.....

Ale do tego trzeba mieć cochones i troszkę wyobraźni.
A może posłuchać starszych, wychowanych jeszcze w tzw. komunie którzy cos pamiętają o planowaniu, końsekwencjach itd.
Uno grande bourdello przed nami.

Aha, zapomniałem o jednej ludowej mądrości:
Budowlanka ostatnia pada, ale ostatnia się podnosi.

d7d
09-04-2020, 17:31
Może tez być takie przysłowie:
Polityk zawsze na cztery łapy spada (i krzywda mu się nie dzieje).

Może politycy, połowie, urzędnicy rządowi, bankowcy zaproponują dla siebie redukcję wynagrodzenia o 20%.
Tak dla zbliżenia się do problemów Narodu?

Bertha
09-04-2020, 20:10
Gdzie nasze 8.000.- wolne od podatku???????????????
Oni maja wolne prawie 30.000 bo diety są nieopodatkowane.
Więc stać ich, aby nas mieć w ..... przez prawie 4 lata.
Dwa miesiące łaszenia się "mię wybierz elektoracie czyli w domyśle -bando frajerów, nikt wam tyle nie obieca co ja" a potem PMWWD do końca kadencji.

adam_mk
09-04-2020, 22:55
Strzelasz kolejnego wymyślonego babola.
Podaj konkrety a nie kolejne wywody na poziomie portali spiskowych.
Tobie stawiam celne pytania bo to TY forujesz "ciekawe" teorie.
Kolejny raz i kolejny raz nie podajesz żadnych dowodów.
Nie warto w internecie szukać potwierdzeń tego wpisu

Co miałeś na myśli? A w zasadzie na "myśli".
Wokół twojego spiskowego wpisu już można tworzyć kolejne idiotyzmy.

Sam sobie poszukaj!
Dałes jakieś kontrprzykłady?
Nie warto szukać...
Nie umiesz czy potwierdzaja to co piszę?
Napisałbyś raz co TY na ten temat sądzisz.
No, chyba, ze wcale o tym nie myslisz tylko szukasz jak sie do kogoś przypiepszyć, jak pies sołtysa...

Adam M.

Kaizen
10-04-2020, 18:32
Że statystyki mamy zaniżone, to chyba tylko miłośnicy skuteczności naszego rządu nie zauważali.
Że śmiertelne przypadki były zaliczane tylko do statystyk covid tylko, jeżeli pacjent przed śmiercią otrzymał wynik pozytywny - to wiedziałem wcześniej (choćby pół rodziny wylądowało w szpitalu z pozytywnym wynikiem - ale dziadek zmarł ze wszystkimi objawami zanim mu test zrobiono to wg statystyk nie był covid).

Ale to dla mnie nowość:
Czytałem tekst w "Frankfurt Allgemaine Zeitung", gdzie rzecznik prasowy naszego Ministerstwa Zdrowia (Wojciech Andrusiewicz - przyp. red.) został zapytany, jak Polska to robi, że ma tak mało zakażonych i zgonów. Jego odpowiedź na to pytanie jest kluczowa w tej sytuacji. Dane, które podajemy do WHO to przypadki, które są potwierdzone testami genetycznymi. Czyli tymi o 100-procentowej pewności (testy PCR). To jednak pokazuje, że manipulujemy danymi. Nieco mniej czułe, szybsze testy (serologiczne), które mają 90 proc. pewności, nie są brane pod uwagę. A powinny, bo jeśli już wykażą zakażenie, to nie ma możliwości, by się myliły. Taki test nie powie osobie zdrowej, że jest chora.

Źródło (https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-szemberg-modelowanie-rozwoju-epidemii-jest-jak-przewidy,nId,4428937)

adam_mk
10-04-2020, 18:44
Na demotach gdzieś było...
- Ile macie przypadków koronawirusa? - 5
A ile testów zrobiliscie? - No, 5 !
To chyba o to chodzi...

Adam M.

autorus
11-04-2020, 11:24
Najwięcej testów zrobił Szwajcaria, chyba wszystkim.

kulibob
13-04-2020, 16:54
Jak dezynfekować pieniądze? Nazbierał mi się już trochę gotówki w skarbonce co klijenci wsypują kase za jajka . Najstarsze pieniądze mają ok 1,5mc najnowsze kilka dni.
Jak je zdezynnfekować.
Czy ozonowanie ok godziny i odstawianie ich na dwa tygodnie wystarczy na odcovidzenie?

d7d
13-04-2020, 17:16
Polecam ozonowanie + pranie w wodzie z mydłem + odkażanie płynem Yeti !!

adam_mk
13-04-2020, 17:19
Jak dezynfekować pieniądze? Nazbierał mi się już trochę gotówki w skarbonce co klijenci wsypują kase za jajka . Najstarsze pieniądze mają ok 1,5mc najnowsze kilka dni.
Jak je zdezynnfekować.
Czy ozonowanie ok godziny i odstawianie ich na dwa tygodnie wystarczy na odcovidzenie?

No - nie!
TOTALNIE Ci juz odbiło...
A wygladałes mi na kumatego.

Poczytaj sieć. Wyraznie piszą, że zwykłe mydło rozwala ich białkowe otoczki.
Dlatego sugerują aby częściej myć łapy.
Tylko...
W pralce nie pierz a normalnie - umyj!
Za pranie pieniędzy wsadzają na długo. Za mycie - nie słyszałem, zeby wsadzali.
:lol:

Adam M.

kulibob
13-04-2020, 18:04
Jak mydłem umyje to wyjdzie że połowa kretami namalowana:).
Poozonuj, odstawie na dwa tygodnie i może faktycznie mydłem umyje.

d7d
13-04-2020, 18:13
W pierwszej kolejności to mycie mydłem, później ozonowanie i obróbka termiczna +180 st. C.
Na końcu leżakowanie w suchym i ciepłym schronie. :)

noc
13-04-2020, 18:24
Odłóż na co najmniej tydzień w spokoju i tyle, a później korzystaj.
Na co to mycie niby ma być potrzebne?

Bertha
13-04-2020, 18:59
Kwarantanna 3-4, może 5 dni i jesteś kwalifikowanym zabójcą koronki.:yes:

adam_mk
13-04-2020, 19:47
Wyrzuć!
Co się będziesz narazał!!!
:lol: :lol: :lol:

O lampach UV słyszałeś?
Kup taką rurkę i wstaw do jakiej oprawy od neonówki.
Zamontuj w jakiej szufladzie i trzymaj w niej banknoty.
Bilon potraktuj mydłem.

Adam M.

adam_mk
13-04-2020, 19:57
Odstawi na słoneczko to znikną i problem się sam rozwiąże.
Najlepiej położyć przy ogrodzeniu od południa. Tam gdzie najwięcej światła.
:lol:

Adam M.

kulibob
14-04-2020, 07:49
Wyrzuć!


Adam M.

Chyba kur... nie wiesz do kogo mówisz :)

marcin225
14-04-2020, 09:03
Chyba kur... nie wiesz do kogo mówisz :)

Niech by Ci farba z banknotów zeszła po tych wszystkich zabiegach to może zmądrzejesz :D

adam_mk
14-04-2020, 09:05
Chyba kur... nie wiesz do kogo mówisz :)

No, nie wiem...

Nie wiem czy bardziej potrzebujesz tych walorów czy bardziej jesteś zestrachany!
:lol:
A Ty sam - wiesz?
:lol:

Sytuacja podobna do ratowania się po zatopieniu łódki - dopłynąć wpław do brzegu z naprawdę wielką sztabą złota.
:lol:

Adam M.

kulibob
14-04-2020, 10:56
No, nie wiem...

Nie wiem czy bardziej potrzebujesz tych walorów czy bardziej jesteś zestrachany!
:lol:
A Ty sam - wiesz?
:lol:

Sytuacja podobna do ratowania się po zatopieniu łódki - dopłynąć wpław do brzegu z naprawdę wielką sztabą złota.
:lol:

Adam M.
Strzeżonego ..........

A kto tu tonie Ja już nawet niewiem który dzień się bunkruje a do przejścia na podrabiane mięso (soje) mi daleko.
Ryzyko jest minimalne więc myślę że może po majówce wyskoczę do biedy bo zapasy. Sery ,szynki i inne twarogi.

Ten kryzys to dobra symulacja przygotowania na różne sytuacje. Niema zbytniowpływu na życie i finanse

d7d
14-04-2020, 21:21
Powstają kolejne mity i teorie spiskowe...

Testy na koronawirusa dają fałszywie dodatni test??? Dlaczego youtube ocenzurował kolejny film! Kiedy w końcu powstanie alternatywa dla cenzury youtube/facebook/twittera/instagrama?
Minister Szumowski: testy na covid19 mogą dawać FAŁSZYWIE DODATNIE wyniki
https://gloria.tv/post/vMjDsAv6ZHME3AMwNunVRYKfe

Tak to jest gdy wiedzy nie wystarcza. Wtedy powstają teorie spiskowe.

adam_mk
14-04-2020, 21:22
kulibob
Prepers z Ciebie ledwie początkujacy! :lol:
Ale gospodarz dobry!
Bo?
U Ciebie... "Niema zbytniowpływu na życie i finanse "
Są tacy co codziennie bardziej intensywnie wpatrują się w sznur i hak.
Niemało ich i ciągle więcej.

Co do tej sztaby...
Złoto ma gęstość 19,3 g/cm3
Ołów ledwie 11,3 g/cm3
Spora sztaba to 30 x 10 x 10 cm czyli 3000cm3 o wadze 57900 g czyli około 60kg.
Wartość w dniu dziesiejszym to 200zł za gram.
60 kg to 60 000 gramów czyli 11 580 000 zł za taka sztabę.
Do brzegu masz 5 kliometrów...
Do dna z 50 metrów.
Na grzbiecie masz sztabę 60kg masy.
Wartość sztaby to 11 milionów 580 tysiecy zł.
Płyniesz z tym do brzegu czy wyrzucasz?
Pływałes z worem cementu na grzbiecie? Spróbuj! :lol: :lol: :lol:

No i na takie dylematy teraz życie nas naraża...
:lol:
Ale...
Est modus in rebus!
Poczekaj do czwartku.
Ubierz OP1 zbierz walory i WYDAJ!
Sensacji nie będzie bo kazdego od czwartku w OP1 by ubrali!
:lol:

Adam M.

Bertha
14-04-2020, 21:24
Strzeżonego ..........

A kto tu tonie Ja już nawet niewiem który dzień się bunkruje a do przejścia na podrabiane mięso (soje) mi daleko.
Ryzyko jest minimalne więc myślę że może po majówce wyskoczę do biedy bo zapasy. Sery ,szynki i inne twarogi.

Ten kryzys to dobra symulacja przygotowania na różne sytuacje. Niema zbytniowpływu na życie i finanse

Po co chcesz się fatygować? Aby cię obsmarkali? Wszystko zamawiasz i płacisz przez net, przywożą, stawiasz na 4 dni na kwarantannę, pakujesz do spiżarni. Już na każdym zatylu dowożą do domu.

adam_mk
14-04-2020, 21:30
Znaczy... ktoś nie śpi aby spać mógł ktoś...
Było.
Pytanie za ile nie spi, bo jak za michę ryżu to... pozdrawiam!

Adam M.

Bertha
14-04-2020, 21:55
Zafakturowali podobno 400 ton, wieźli 200 ton, wylądowało 80 ton jak powiedział we wszystkich telewizjach prime minister.
Na linku film z lądowania dzięki uprzejmosci załogi ​https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=9VCsME4j3Iw&feature=emb_logo

2112wojtek
14-04-2020, 22:00
"

A ja myslalem ze Polska byla daleko do przodu... przed wszystkimi innymi panstwami... nie wspominajac o przygotowaniu 2 miesiace przed. :(

.
Oczywiście , że Polska była i jest przed wszystkimi.
Pawiem narodów też już była, tyko świat się na tym nie poznał.
Ale teraz pod przewodnictwem niewysokiego geniusza i jego roztropnej świty, wyprzedza o lata świetlne całą tę lewacką Europę.
To nasz natchniony lud patriotyczny, jako pierwszy przecież odkrył na YT, że wirus to sprawka 5G a galopujący za Covidem kryzys można miło i skutecznie zdławić restrykcyjną ustawą antyaborcyjną albo dotacją na telewizornię.
Świat nas od niemal 5 lat podziwia i nam coraz mocniej zazdrości, o czym radośnie zapewnia nas co dzień pewien miły, choć nieco flegmatyczny pan w okularach.
A to tej wypłaszczonej krzywej zgonów, a to tej rewolucyjnej statystyki liczącej procent zachorowania narodu bez wykonanych testów, albo tego jakże kreatywnego prawa w czasie zarazy.
Widziałeś kraj, gdzie stan nadzwyczajny jest tylko trochę i tyko czasami nadzwyczajnym?
Albo tajne głosowanie, które nie jest tajne, czy kolejną społeczną zrzutkę na coś, co podobno było już przez państwo w lutym dawno zabezpieczone?
No I ten największy w układzie słonecznym samolot z tamponami 6 generacji, co to go dzisiaj z taką dumą premier witał a którego przylotu świat nam z pewnością też zazdrościł. Taka technologia a u nas dzisiaj zagościła. Łyso Ci?
Więc, nie kpij sobie proszę.

Bertha
14-04-2020, 22:58
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/93841624_2971087229601790_6024826908460449792_o.jp g?_nc_cat=107&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=ifx7UYkRfjQAX8k_Yf9&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&_nc_tp=7&oh=3082c335576fbb3ab72d74e7bb6ecbab&oe=5EB9DBFA

d7d
14-04-2020, 23:08
Zafakturowali podobno 400 ton, wieźli 200 ton, wylądowało 80 ton jak powiedział we wszystkich telewizjach prime minister.
Na linku film z lądowania dzięki uprzejmosci załogi ​https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=9VCsME4j3Iw&feature=emb_logo

Może 120 ton to było paliwo :)
MZ i PMM mogę tego nie wiedzieć.
Podobno przyleciało 96 ton środków ochronnych.

kryzys
15-04-2020, 09:52
Oczywiście , że Polska była i jest przed wszystkimi.
Pawiem narodów też już była, tyko świat się na tym nie poznał.
Ale teraz pod przewodnictwem niewysokiego geniusza i jego roztropnej świty, wyprzedza o lata świetlne całą tę lewacką Europę.
To nasz natchniony lud patriotyczny, jako pierwszy przecież odkrył na YT, że wirus to sprawka 5G a galopujący za Covidem kryzys można miło i skutecznie zdławić restrykcyjną ustawą antyaborcyjną albo dotacją na telewizornię.
Świat nas od niemal 5 lat podziwia i nam coraz mocniej zazdrości, o czym radośnie zapewnia nas co dzień pewien miły, choć nieco flegmatyczny pan w okularach.
A to tej wypłaszczonej krzywej zgonów, a to tej rewolucyjnej statystyki liczącej procent zachorowania narodu bez wykonanych testów, albo tego jakże kreatywnego prawa w czasie zarazy.
Widziałeś kraj, gdzie stan nadzwyczajny jest tylko trochę i tyko czasami nadzwyczajnym?
Albo tajne głosowanie, które nie jest tajne, czy kolejną społeczną zrzutkę na coś, co podobno było już przez państwo w lutym dawno zabezpieczone?
No I ten największy w układzie słonecznym samolot z tamponami 6 generacji, co to go dzisiaj z taką dumą premier witał a którego przylotu świat nam z pewnością też zazdrościł. Taka technologia a u nas dzisiaj zagościła. Łyso Ci?
Więc, nie kpij sobie proszę.

No co ty powiesz ? a dlaczego lewacki Bill Gates ostatni nachalnie przekonywał że to ma trwać co najmniej 1/2 lub najlepiej 1 rok a on znajdzie szczepionki bo ma swoje laboratoria , Tramp utarł mordę lewakom i zakazał wpłat na WHO ze względu na naciąganie i sianie grozy. w połowie maja prawdopodobnie nikt o tym już nie będzie pamiętał , precz z lewakami ich trzeba poddać kwarantannie bez dostępu do internetu a świat odetchnie.

fotohobby
15-04-2020, 09:58
. w połowie maja prawdopodobnie nikt o tym już nie będzie pamiętał .

Ha, ha - pogadaj o tym z zychem, albo go od razu przeproś :lol:

Bertha
15-04-2020, 10:40
Może 120 ton to było paliwo :)
MZ i PMM mogę tego nie wiedzieć.
Podobno przyleciało 96 ton środków ochronnych.

Kulczyk Fundation i WOŚP razem sprowadzili więcej (chyba 47t+50t) niż rząd polski. I bez wielkiej pompy.

d7d
15-04-2020, 11:04
Bez wielkiej pompy wylądował pierwszy z czterech Dreamlinerów

57 ton środków ochrony osobistej kupionych przez fundację Dominiki Kulczyk trafi do Polski

Jak czytamy w komunikacie na stronie Kulczyk Foundation darowizna wyniosła 20 milionów złotych.
Fundacja Lekarze Lekarzom działająca przy Naczelnej Izby Lekarskiej mogła dzięki tej pomocy kupić:

1 milion masek chirurgicznych,
1,5 miliona masek FFP2 N95,
100 tysięcy kombinezonów klasy II,
100 tysięcy gogli,
100 tysięcy przyłbic.

Ze względu na ilość sprzętu ochrony, który waży łącznie 57 ton, zdecydowano się podzielić ładunek i dostarczyć go w czterech turach. Dostawy odbędą się w najbliższych dniach.
Przewoźnikiem jest LOT Cargo, a transport opłacony został przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Przelot jest realizowany w ramach akcji humanitarnej, czyli zwolniony jest z cła i podatku VAT.
Pomocą z organizacją zakupu środków oraz ich transportem zajęła się w Chinach Polsko-Chińska Rada Biznesu

https://bi.im-g.pl/im/9b/ab/18/z25869979IH,Pierwsze-srodki-ochrony-osobistej-zakupione-przez-.jpg
https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25869854,poznan-wyladowal-pierwszy-dreamliner-z-srodkami-medycznymi.html#s=BoxMMtImg2
https://epoznan.pl/storage/gallery/65095/0fU6lysgh1xAx2FkWlEibhqqExI1ONC7_wm.jpg?1586928008
https://epoznan.pl/news-news-104866-na_lawicy_wyladowal_dreamliner_z_maseczkami_i_komb inezonami_beda_jeszcze_3_takie_transporty

2112wojtek
15-04-2020, 11:59
No co ty powiesz ? a dlaczego lewacki Bill Gates ostatni nachalnie przekonywał że to ma trwać co najmniej 1/2 lub najlepiej 1 rok a on znajdzie szczepionki bo ma swoje laboratoria , Tramp utarł mordę lewakom i zakazał wpłat na WHO ze względu na naciąganie i sianie grozy. w połowie maja prawdopodobnie nikt o tym już nie będzie pamiętał , precz z lewakami ich trzeba poddać kwarantannie bez dostępu do internetu a świat odetchnie.:jawdrop:
A w ogóle, to jaki związek z cytatem, maja te wszystkie dyrdymały i "precze" ?
Przeczytałeś tekst bez kompletnego zrozumienia i jedyne co w nim załapałeś, to słowo "lewak". Twoja lewacka natura ruszyła więc z kopyta na odsiecz innym lewakom i ich "utartym mordom".
Kiepsko chyba jednak czaisz pisane? Albo chciałeś może napisać byle co, byle by tylko napisać?
Opanuj te swoje rewolucyjne emocje. Bolszewizm, nawet ten pobożny nie zrobi na mnie wrażenia.

2112wojtek
15-04-2020, 12:14
Kulczyk Fundation i WOŚP razem sprowadzili więcej (chyba 47t+50t) niż rząd polski. I bez wielkiej pompy.
Jak dołożysz do tego zbiórki z Polsatu, TVN czy prywatne pieniądze Lewego , Sonika i innych, to już w ogóle robi się śmiesznie.

d7d
15-04-2020, 13:38
Ale Kulczyk Fundation, WOŚP, Polsat, TVN i inni prywatni darczyńcy nie mają takiego pięknego PR i transmisji w TVP z przylotu samolotu z towarem.
Nie mają też PAD który rozmawiał w sprawie zakupu środków ochronnych z prezydentem Chin Xi Jinping.

PS nie wiedziałem że takie maseczki, fartuchy ochronne załatwia się na szczeblu prezydentów państw.
Dzięki TVP już to wiem. :)

fotohobby
15-04-2020, 14:22
Żeby tylko te maseczki nie pochodziły z tych samych fabryk, które dostarczyły partię do Francji i Holandi.
Maseczki nie spełniały atestów i nie mogły być używane na oddziałach zakaźnych

d7d
15-04-2020, 16:03
Czy to znaczy że Donald Trump wystawcą tych czeków ?

Kaizen
15-04-2020, 22:30
Żeby tylko te maseczki nie pochodziły z tych samych fabryk, które dostarczyły partię do Francji i Holandi.

Finlandia też wtopiła (https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-finlandia-dymisja-po-skandalu-z-zakupem-maseczek-z-chin,nId,4433073)

Ale u nas nie sprawdzą maseczek (zresztą sprzedały się na poczcie) i można odtrąbić sukces.

d7d
15-04-2020, 23:09
Ciekawe czy to prawda czy fake news

Kobieta na urlopie macierzyńskim, karmiąca 5-miesięczne dziecko i jej koleżanki z pracy, matki samotnie wychowujące dzieci, decyzją wojewody mazowieckiego skierowane zostały do pracy do ogarniętego koronawirusem domu pomocy społecznej – ustalił tvn24.pl.
Decyzje zapadły wbrew zapisom ustawy o zwalczaniu epidemii.
- W dobie epidemii obywatel ma bardzo ograniczoną możliwość bronienia się przed błędami urzędników – komentuje ekspert.
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-konstanty-radziwill-z-naruszeniem-ustawy-wzywa-do-pracy-4556017
Czyżby kolejny urzędnik (wojewoda - Konstanty Radziwiłł) który nie zna prawa lub nie stosuje się do obowiązującego w Polsce prawa??

kulibob
16-04-2020, 14:29
Po co chcesz się fatygować? Aby cię obsmarkali? Wszystko zamawiasz i płacisz przez net, przywożą, stawiasz na 4 dni na kwarantannę, pakujesz do spiżarni. Już na każdym zatylu dowożą do domu.

. Maki, kaszy płatków, makarony, mleka,marchwi,cebuli, mięsa w zamrażarce i suplementów..... mam od kija
Czas ubić 11 zeszłorocznych kur więc na upartego rok można siedzieć.
ale pomału kończą się sery, szynki, jogurty.pozatym zakup czegoś takiego przez internet jest ryzykowne marne terminy ważności.

Poza tym druga lodówka do garażu w drodze:) outletowa z inwerterem i ładnie takie chodzą na offgridzie nie "szarpią" akumulatorów


Dostałem zaszycony pismem z krusu że za drugi kwartał zapłacę 130zł niech se w dupe wsadzą tarczę.

Zresztą zbiory będą do D....przez susze kredyciarze będą piszczeć podwójnie.

Bertha
16-04-2020, 14:57
Sery , szynki konserwowe "krakus", drożdże suszone da się zamówić przez net (np. w dd - powyżej 240 zeta dostawa free). Zamawiasz też grzybek tybetański i mleko uht - procenty według uznania. Do szklanki wlewasz 200ml mleka w temperaturze pokojowej , wrzucasz grzybka i jutro masz kefir. Jutro do drugiej szklanki wlewasz mleko, grzybka przerzucasz (wyławiasz PLASTIKOWĄ łyżeczką lub odcedzasz na sitko PLASTIKOWE) , kefir pijesz lub używasz do ciasta. Za kilka/naście dni grzybek się rozrośnie, to nastawiasz więcej lub dzielisz się z rodziną lub sąsiadką. Ważne - pojemnika z nastawionym grzybkiem nie wolno szczelnie zakręcać aby nie udusić grzybka!!
Jeśli grzybka przypadkiem wypijesz, to twoja strata lecz nie zatrujesz się, jest obojętny. W zeszłym tygodniu dostałem podhodowanego wielkości małej czereśni i drugiego jak pestka.

To jest informacja prozdrowotna a nie reklama.
https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/metody-alternatywne/grzybek-tybetanski-kefirowy-wlasciwosci-skutki-uboczne-aa-mDie-yHPH-mcy8.html

Przepisów na ciasto czy chleb kefirowy też jest od groma i ciut, ciut.
O sałatkach z kiełków słonecznika, buraka i co tam jeszcze mamy nastawiane nie ma co pisać.

Dawno pisałem: Ludzie przeżyją (przynajmniej ci używający rąk i umysłu) , czy gospodraka przeżyje?
Oby nie zginęła jak grzybek w szczelnie zakręconym słoiku.

Mleko UHT ma termin przydatności rok lub dwa

Kaizen
16-04-2020, 15:54
§ 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. (http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000658/O/D20200658.pdf)

Aleśmy sobie wybrali rządzących...
Biedni ludzie w szpitalach - nie mają jak zjeść. W pracy też. W swoim samochodzie jadąc samemu - też musimy się zasłonić (szybko jeżdżący mają z tego chociaż jakiś plus przy fotoradarze).
Ale jest większy paradoks - jak dziecko jest u dziadków/cioci/sąsiadki, bo szkoła/przedszkole zamknięte a rodzice potrzebują do pracy, to w tym prywatnym mieszkaniu też ma mieć zakryte usta (dzieci co tam na stałe mieszkają nie muszą)...

Gamoni i nierobów banda w tym rządzie.

kulibob
16-04-2020, 16:15
Kiedyś myślałem o swoich jogurtach ale jakoś nie przeszło. To chyba bakterie a nie grzyby potrzebne. Może ściągne jakieś z alegro polecasz jakieś?

Teraz w oddali widzę kolejny budynek gospodarczy i królikarnie z kozą ale zoaczymy jak się rozwinie sytuacja. Coraz mniej opłąca się dusić kasę poza minimalna rezerwę na przeżycie roku.

Kaizen
16-04-2020, 16:46
Kiedyś myślałem o swoich jogurtach ale jakoś nie przeszło.

Do jogurtu, to kup Floractin, podgrzej mleko do 40%, zaszczep i przetrzymaj ze 4 godziny w termosie albo pod pierzyną. Po ostudzeniu do lodówki i masz na tydzień czy dwa probiotyk. Potem już możesz szczepić starym jogurtem.

kulibob
16-04-2020, 17:03
Do jogurtu, to kup Floractin, podgrzej mleko do 40%, zaszczep i przetrzymaj ze 4 godziny w termosie albo pod pierzyną. Po ostudzeniu do lodówki i masz na tydzień czy dwa probiotyk. Potem już możesz szczepić starym jogurtem.

Mógłbyś rozwinąc?
Mam Lactobacilus rhamnsus GG i reuteri
Lub
Lactobacilus rhamnosus , casei, plantarum

Idzie z tego zrobić jogurt?
Testowałałeś?

Mam stoperan jakby co :)

adam_mk
16-04-2020, 17:32
Bardziej eko jest węgiel z niedopalonego ogniska. :lol:

Adam M.

adam_mk
16-04-2020, 17:35
Przypomne moze tytul watku

KORONAWIRUS - przydatne informacje, walka z mitami i plotkami

Nie zauważyłeś, że w dobie zamykania, ograniczania i kneblowania podają bardzo dobre informacje - jak przeżyć w tym dziwnym kraju z jeszcze dziwniejszym rządem czas pandemii ?!

Adam M.

d7d
16-04-2020, 17:42
§ 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. (http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000658/O/D20200658.pdf)

Aleśmy sobie wybrali rządzących...
Biedni ludzie w szpitalach - nie mają jak zjeść. W pracy też. W swoim samochodzie jadąc samemu - też musimy się zasłonić (szybko jeżdżący mają z tego chociaż jakiś plus przy fotoradarze).
Ale jest większy paradoks - jak dziecko jest u dziadków/cioci/sąsiadki, bo szkoła/przedszkole zamknięte a rodzice potrzebują do pracy, to w tym prywatnym mieszkaniu też ma mieć zakryte usta (dzieci co tam na stałe mieszkają nie muszą)...

Gamoni i nierobów banda w tym rządzie.
Hola hola, nie "aleśmy sobie wybrali" tylko inni "nam" i sobie, na nasze nieszczęście, ich wybrali.
W pracy tez trzeba nosić?
Dotyczy wszystkich czy w może niektórych "pracach" (zakładach pracy) "prace" nie będą odbywały się w trybie ustawy?? :D
Np. posłowie w sejmie lub w senacie tez muszą nosić zakrycia twarzy?
A Premier i np. minister zdrowia na swoich licznych wystąpieniach w TVP będą nosili szaliki, kominiarki lub maseczki? :)

Czy tzw, para mieszana, nie zamieszkująca wspólnie ale chwilowo wspólnie przebywająca w pomieszczeniu (pokoju) które nie jest stałym miejscem zamieszkania lub pobytu żadnego z nich, też będą musieli nosić maseczki ?? :D

Kaizen
16-04-2020, 17:50
Mógłbyś rozwinąc?

A konkretnie? Nie wyszło wg tego przepisu?

kulibob
16-04-2020, 18:33
A konkretnie? Nie wyszło wg tego przepisu?

Czy to testowałeś?

Wsypałem po tabsie z probiotyku do ciepłego mleka i teraz trzymam w piekarniku na eco 40* 4h i zobaczymy co wyjdzie

kulibob
16-04-2020, 18:35
Wow... zainwestowales... a przy jakiejs lawce bys pewnie korek po winie znalazl.

Moglby byc wielokrotnego uzytku. Zawsze troche $ zaoszczedzone.

.

Nawet nie umiem tego skomentować aby nie dostać bana

JTKirk
16-04-2020, 19:52
Plotka czy mit?!?



Coraz ciekawsze kwiatki z tym koronawirusem. Najpowszechniej wykorzystywanym nie tylko w Polsce testem na obecność korony jest technologia RT-PCR (polymerase chain reaction – reakcja łańcuchowa polimerazy).
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10311758/testy-na-koronawirusa-co-sprawia-ze-nie-mozna-wykonywac-ich-wiecej.html

Tutaj mamy taki teścik PCR
https://www.creative-diagnostics.com/sars-cov-2-coronavirus-multiplex-rt-qpcr-kit-277854-457.htm

Co pisze producent? Ano to, że testu w żadnym razie nie należy używać do diagnozy a jedynie do badań naukowych. Do tego wynik może być zaburzony obecnością wirusa grypy, adenowirusa, chlamydii, mykoplazmy.

Kaizen
16-04-2020, 20:56
Czy to testowałeś?

Wsypałem po tabsie z probiotyku do ciepłego mleka i teraz trzymam w piekarniku na eco 40* 4h i zobaczymy co wyjdzie

Przetestowałem kilkakrotnie, jak mi szarańcza nie zostawiła jogurtu na zaszczepienie kolejnej partii.
Sprawdź, czy Ci piekarnik precyzyjnie trzyma temperaturę - 42* i bakterie się żegnają. A mi Amica potrafiła na programie "wyrastanie ciasta" przekroczyć 50* pokazując na wyświetlaczu aktualną temperaturę 30* (ale niezależny termostat odpalał wentylator obudowy a robił to powyżej 50*).

Kaizen
16-04-2020, 21:05
@kaizen - ten "grzybek" zawiera właśnie bakterie kefirowe, koszt jednorazowy 15.- + wysyłka.

Mowa była o jogurcie - tylko Ty piszesz o kefirze. I to nietypowym.

Bertha
16-04-2020, 21:28
Dla mnie to jeden ... , białe i nie słodkie.

kryzys
16-04-2020, 21:41
Takie czasy...
Takie... forum!
No i żont co z zasłoniętym pyskiem coraz nowe idiotyczne obostrzenia nam serwuje.
Według przepisów...
Wyrwie się ktos do burdelu a tam... wszystkie w maseczkach!
Zwierzatka korzystając z nieobecnosci ludzi kolonizują miasta.
To własnie TEN DZIWNY ŻONT nam to robi!

Teorii spiskowych snuł tu nie będę, ale w sieci pojawiają się coraz ciekawsze!
:lol:

Adam M.

W sieci jest to już dobrze naświetlone i chyba trzeba się powoli bać , nawet ten tzw fajny minister dziś stwierdził że tylko szczepienia , pewnie od billa Gatesa , trza sobie dołek kopać bo mnie nikt nie zaszczepi to pewne jak w banku .

fotohobby
16-04-2020, 22:34
Kop, a dobrze sie przysyp...

d7d
16-04-2020, 22:49
W sieci jest to już dobrze naświetlone i chyba trzeba się powoli bać , nawet ten tzw fajny minister dziś stwierdził że tylko szczepienia , pewnie od billa Gatesa , trza sobie dołek kopać bo mnie nikt nie zaszczepi to pewne jak w banku .

Fajny minister? Tez podkrążonymi oczyma albo "ze smutnymi oczyma spaniela"?
Ten co ładnie mówi ale bez sensu?
I w ten sposób zdobywa uznanie ciemnego ludu.

Ten sam co nie potrafi uzasadnić dlaczego nie ma badań personelu lekarskiego?
Ten co nie chce wypowiadać się na temat zagrożenia COVID-19 a na końcu mówi "maseczki zdejmiemy jak będzie szczepionka"
Kolejny z odlotem.
Jest bardziej politykiem niż ministrem zdrowia (choroby).

Kaizen
16-04-2020, 22:54
Dla mnie to jeden ... , białe i nie słodkie.

To jak woda i wódka... Tak samo jogurt jest bezalkoholowy a kefir to napój alkoholowy (przynajmniej tradycyjny - z tych "grzybków").

d7d
16-04-2020, 23:26
Chyba jednak przesadzili,rzad mógł odpuścić i wpisać kolejny wyjątek

https://www.wojsko-polskie.pl/dgw/u/47/9e/479e41b7-630a-40aa-9efe-3158c6bc6282/3y0a1146.jpg

adam_mk
16-04-2020, 23:38
Jak nigdy - tym razem sie z Tobą ZGADZAM!
Fote na dysku zapiszę, bo nikt mi za kilka lat nie uwierzy!

Adam M.

2112wojtek
16-04-2020, 23:48
Kolejny z odlotem.
Jest bardziej politykiem niż ministrem zdrowia (choroby).:rolleyes:
Nie znęcaj się nad tym najsmutniejszym z ministrów.
Chłop ma teraz swój życiowy dylemat.
Wybór pomiędzy Hipokratesem a fanaberią prezesa w takiej bandzie, to jak żyć albo nie być.


PS wojsko nie musi chodzić w maseczkach - tu jest wyjątek.
Pytanie zatem za 5 zł. Czy to taka oddolna i spontaniczna inicjatywa żołnierska, he, he... czy może im brązowo-nosy Mariusz nakazał ?:lol2:
Czegoś takiego nawet Jaruzelski Breżniewowi pewnie by nie wymyślił.

Bertha
17-04-2020, 00:04
To jak woda i wódka... Tak samo jogurt jest bezalkoholowy a kefir to napój alkoholowy (przynajmniej tradycyjny - z tych "grzybków").

Bez przesady, oseska tym nie karmię. Potrzymam dłużej, puszczę przez wężownicę i zobaczymy co wykapie :bash:

Tyle mi zostało, co mi nakapało
jak przyjdzie milicja, będzie prohibicja.

https://www.youtube.com/watch?v=q_mBGeEU6qI

Chef Paul
17-04-2020, 00:29
... Bolszewizm, nawet ten pobożny nie zrobi na mnie wrażenia.
Na mnie robi coraz większe wrażenie :)
... np odkrycie, że Stalin był "ministrantem" :) ;)

Kaizen
17-04-2020, 00:32
Będzie mandacik za nie zachowanie odległości?

https://twitter.com/i/status/1250652850658725888

kryzys
17-04-2020, 05:35
Fajny minister? Tez podkrążonymi oczyma albo "ze smutnymi oczyma spaniela"?
Ten co ładnie mówi ale bez sensu?
I w ten sposób zdobywa uznanie ciemnego ludu.

Ten sam co nie potrafi uzasadnić dlaczego nie ma badań personelu lekarskiego?
Ten co nie chce wypowiadać się na temat zagrożenia COVID-19 a na końcu mówi "maseczki zdejmiemy jak będzie szczepionka"
Kolejny z odlotem.
Jest bardziej politykiem niż ministrem zdrowia (choroby).

Tak dokładnie ten , już mu mówię a od......l się odemnie chyba że mojego trupa chce zaszczepić bo żywcem nie dam się zniewolić do reszty .

kryzys
17-04-2020, 05:41
:rolleyes:
Nie znęcaj się nad tym najsmutniejszym z ministrów.
Chłop ma teraz swój życiowy dylemat.
Wybór pomiędzy Hipokratesem a fanaberią prezesa w takiej bandzie, to jak żyć albo nie być.


PS wojsko nie musi chodzić w maseczkach - tu jest wyjątek.
Pytanie zatem za 5 zł. Czy to taka oddolna i spontaniczna inicjatywa żołnierska, he, he... czy może im brązowo-nosy Mariusz nakazał ?:lol2:
Czegoś takiego nawet Jaruzelski Breżniewowi pewnie by nie wymyślił.

Oby tylko o fanaberie nasze lokalne chodziło i prezesa ale tu chyba coś wyżej śmierdzi znacznie wyżej bo dlaczego te durnoty na całym świecie głoszą i odzywa się ten od windowsów który chce szczepić wszystkich a ci durnie przyklaskują , szczepił już w Keni młode dziewczyny które potem nijako w ciążę nie mogły zajść , gońmy to towarzystwo z ostatnich 30-tu lat jak najdalej od nas , są wybory i jest okazja wybrać nowego prezia ale takiego który ma najmniejsze poparcie jakiegoś narodowca najlepiej .

kulibob
17-04-2020, 06:07
Przetestowałem kilkakrotnie, jak mi szarańcza nie zostawiła jogurtu na zaszczepienie kolejnej partii.
Sprawdź, czy Ci piekarnik precyzyjnie trzyma temperaturę - 42* i bakterie się żegnają. A mi Amica potrafiła na programie "wyrastanie ciasta" przekroczyć 50* pokazując na wyświetlaczu aktualną temperaturę 30* (ale niezależny termostat odpalał wentylator obudowy a robił to powyżej 50*).

Po 4h w piekarniku brak różnicy w smaku . + do rana wtemperaturze pokojowej również brak zmian. Może piekarnik przegrzewa jak sprawdziłem pirometrem to 42-43 a niżej nie zejdzie.

JTKirk
17-04-2020, 09:04
https://www.euromomo.eu/outputs/images/Pooled-number.png

kryzys
17-04-2020, 09:53
:rolleyes:

A co ci mam powiedzieć ? sprawdź sobie śmiertelność wstecz np 5 lat w danym kraju i porównaj to do obecnej sytuacji ,wynik prawie ten sam ale o dziwo w tym roku jakoś mniej na raka umiera na zawały też ok 70 procent mniej więc to teoria spiskowa ? czy mistyfikacja do tego sam sobie musisz dojść , wiem jedno że starsi tzw bracia w wierze od dawna sterują prawie wszystkim od banków centralnych po sterowanie gawiedzią i mają w tym osiągnięcia wszak mają najwięcej tytułowanych psychologów i filozofów ba nawet nobla dostawali za to , mam być spokojny ? czekać aż mi świat po ich zorganizują ? zaszczepią szczepionkami Bila Gatesa ? wprowadzą bankowość bezgotówkową ? na moim domie powieszą przekaźnik 5G ? mam być spokojny ? toć to wszystko ich pomysły , nawet w ministerstwie finansów zawsze jakoś musi być starszy brat w wierze i nie musi być urodzony w PL czy to w tamtym rządzie czy to w tym , mam być spokojny ? ty nie masz żadnych wątpliwości ? pasuje ci to wszystko ? nie myślisz czasem że coś tu nie halo ? nie lubię teori spiskowych ale coś kwiczy w powietrzu ,
ps oglądałeś na jutubie ? polecam film 10 odcinków oglądnij wszystkie nazywa się - upadek kabały .

kryzys
17-04-2020, 10:15
Ty nie jesteś reformowalny i mam wrażenie że masz w nosie co się dzieje na tym świecie ty skupiasz się na osobie która coś tam klepie , potrafisz spojrzeć dalej niż na mnie ?? robisz to samo co d7d pytasz i próbujesz walczyć tylko z kim ? ze mną ? mnie się boisz czy naprawić chcesz ? ja ci nie zaszkodzę tego bądź pewny ty obawiaj się tych u góry a zwłaszcza starszych braci bo zanim się obudzisz to ci płuca od 5G nabrzmią czy nie zapłacisz klepciami tylko kartą lub telefonem z aplikacją pegasus oczywiście to dla twojego dobra , popatrz wyżej nie na mnie ja jestem mały choć wysoki.

Bertha
17-04-2020, 10:16
Na mnie robi coraz większe wrażenie :)
... np odkrycie, że Stalin był "ministrantem" :) ;)

Nie wiedziałeś e był w seminarium?

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/05/29/czy-stalin-naprawde-chcial-zostac-ksiedzem/
cytat:
Początkowo Stalin (http://ciekawostkihistoryczne.pl/leksykon/jozef-stalin-1878-1953/) trwał przy swoim zamiarze zostania popem. Pierwszy rok nauki ukończył z oceną celującą, zajmując ósme miejsce w całej szkole. W roku szkolnym 1894-1895 miał piątki ze śpiewu i języka oraz piątki i czwórki ze znajomości Pisma Świętego. Za sprawowanie otrzymał ocenę celującą. Jako że miał dobry głos, śpiewał w chórze jako pierwszy tenor na prawym skrzydle.Po drugim roku nauki Soso poprawił jeszcze swoje wyniki: tym razem zajął piąte miejsce z jeszcze większą liczbą ocen celujących.

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Stalin-Jozef-W;3978850.html... Początkowo uczył się w szkole cerkiewnej w Gori, a 1894–99 kształcił się w prawosławnym seminarium duchownym w Tyflisie (obecnie Tbilisi); usunięty, ...

d7d
17-04-2020, 10:41
...
Pokaż wykres dla Polski w okresie np 5-10 ostatnich lat :)
Może też być dla innych państw w Europie.
Najlepiej też w ujęciu procentowym r/r.
Dzięki temu będzie można dokładniej oszacować zmiany.

kryzys
17-04-2020, 11:07
A ty co zrobisz ? skupisz się na mnie ? d7d ci pomoże w tym . idę na ryby szkoda czasu.

JTKirk
17-04-2020, 11:19
Pokaż wykres dla Polski w okresie np 5-10 ostatnich lat :)
Może też być dla innych państw w Europie.
Najlepiej też w ujęciu procentowym r/r.
Dzięki temu będzie można dokładniej oszacować zmiany.

Nie wiem, czy w ogóle będzie to do znalezienia...wklejam to co mi gdzieś tam mignie, a wiem że może to kogoś zainteresować....
Jak znajdę, to wrzucę, ale nie mam złudzeń...

Kaizen
17-04-2020, 11:24
Po 4h w piekarniku brak różnicy w smaku . + do rana wtemperaturze pokojowej również brak zmian. Może piekarnik przegrzewa jak sprawdziłem pirometrem to 42-43 a niżej nie zejdzie.

To zrób wg mojego przepisu :P

Ludowy sposób bez termometru to ogrzanie do takiej temperatury, żeby nie trzeba było być fakirem, żeby utrzymać palec w mleku, zaszczepienie i na noc pod pierzynę.

2112wojtek
17-04-2020, 11:39
https://www.euromomo.eu/outputs/images/Pooled-number.png
Obawiam się, że tego typu dane bez komentarza nie oddają dobrze rzeczywistości i mogą zanadto uspokajać.
1. Wykresy dotyczą bowiem całej populacji , która jak wiemy nie jest teraz w jednakowym stopniu narażona na zgon.
2. Nie wiemy jaki będzie faktyczny przebieg krzywej " zielonej" za kilka tygodni - wykres jest wciąż niepełny. Takie podwójne zmiany pik-minimum-pik, były przecież notowane wcześniej. Nie znamy być może drugiego szczytu.
3. Dla przedziału wiekowego 15-64 mamy obecny wyjątkowo duży i nienotowany wcześniejszymi laty skok. Rodzi to przypuszczenie, że potrzebna jest być może teraz jeszcze jedna krzywa odniesienia, która jest tutaj nieuwzględniona.
4. "Czerwona" bazowa jest krzywą interpolowaną i w zasadzie pokazuje tylko ładną i mocno przybliżoną zasadę zmian. Nie zmieni się ona nawet jeśli pewnego dnia umrze na świecie z jakiegoś powodu 5 razy więcej ludzi niż zwykle. Podaje ona tyko przebieg oczekiwany. Najlepiej to widać choćby na piku w roku 2016 pomiędzy 1-25 tygodniem. Ludzie umierali według wzoru.
5. Odchylenia maksymalne linii zielonej (dzienna liczba zgonów,) od linii przewidywanej z rysunku substant. increase, zawsze przypadała na zakładany i wyliczony szczyt cykliczny, czyli pokrywała się z pikami ( linie czerwone szare). Obecnie jest ona przesunięta od miejsca szczytu i jest w miejscu gdzie przewidywany był statystyczny spadek ilości zgonów. Czyli coś jest jednak mocno nie tak.
Myślę, że dla nas w tej chwili najciekawsze byłoby pokazanie aproksymowanej krzywej zielonej, od czasu choćby grypy H1 ( albo lepiej hiszpanki) . Moglibyśmy sobie pogdybać o najbliższej przyszłości i po oceniać , czy ktoś nie robi nas czasem w konia :cool:. Za rok nawet po takiej interpretacji danych będzie już wiadomo.

JTKirk
17-04-2020, 11:42
Tutaj źródło
https://www.euromomo.eu/
Do nich pisz z pretensjami odnosnie przyjętej metodologii. ;)

2112wojtek
17-04-2020, 12:35
Tutaj źródło
https://www.euromomo.eu/
Do nich pisz z pretensjami odnosnie przyjętej metodologii. ;)
:) Źle oceniasz moją wypowiedź. Absolutnie nie podważam ich metodologii. Wręcz przeciwnie.
Uważam tylko, że każde zbyt pobieżne rzucenie okiem bez wnikliwszej analizy tych wyników, może nieuzasadnienie uspokajać.
A tego spokoju, po tych wynikach nie powinno być, co pokazują także ich wykresy, które tu pokazałeś.
BTW to są bardzo ciekawe badania i one też niestety mogą niepokoić. Stąd moja uwaga, że zobaczymy bardziej obiektywną "prawdę" za parę tygodni.
Żadnej więc negacji czy pretensji z mojej strony nie było.:)
Sytuacja obecna jest zupełnie nietypowa i to zapewne zrewiduje dotychczasowy sposób prowadzenia badań.To tylko pewna statystyka i trend z zaszłych wydarzeń na określony użytek.
Znacznie ciekawsze analizy, bo akurat na obecne czasy, prowadzi Harvard. To ich badania uwzględniane są przez większość polityków . Stąd np. zmiana postawy Trumpa czy Johnsona, zarzut USA o ukrywaniu przez Chiny prawdy itp.
Forbes opublikował niedawno na podstawie wyników tych badań, kilka ciekawych analiz sytuacji i prognoz. Niektóre z nich oparte np. o analizę Eulerowską są wyjątkowo zaskakujące.

JTKirk
17-04-2020, 12:46
No chyba faktycznie źle to odebrałem.
Nie da się ukryć, że trzeba być cierpliwym i czekać.....
Możesz wrzucić coś odnośnie tych analiz o których piszesz??

2112wojtek
17-04-2020, 13:45
No chyba faktycznie źle to odebrałem.
Nie da się ukryć, że trzeba być cierpliwym i czekać.....
Możesz wrzucić coś odnośnie tych analiz o których piszesz??
Musiałbyś poszukać w ostatnich numerach Forbesa. Z ciekawszych, które zapamiętałem, to prognozy i ocena obecnej sytuacji.
Np Polska i parametry potrzebne do zmiany przebiegu z obecnej krzywej, niestety wciąż wykładniczej, o niewielkiej co prawda ale wciąż dodatniej strzałce i wciąż niebezpiecznej dla naszego życia ( w tym i gospodarczego) tendencji. Kraje mające dużo większą ilość zgonów i zachorowań np. Niemcy zamieniają ją już na liniową rosnącą z nadzieją, że z czasem jako całość przebiegu epidemii zmieni się na stałą lub logarytmiczną z ujemną strzałką dla cięciwy punktów początkowego lub szczytowego i obecnego. Czas pokaże. Podawanie statystyk tendencji np.dla Polski, Ukrainy, Rosji jest wyjątkowo utrudnione, ze względu na sposób próbkowania jaki przyjęła władza - testowanie tyko podejrzanych.
Ponieważ walka z pandemią przebiega teraz w zasadzie tylko na rozrzedzaniu punktów sieci i skutecznym lub nie spłaszczaniu jej przebiegu (jakby co, to zerknij do problemu mostów Eulera i teorii grafów), to najszybciej, zanim będzie lek lub szczepionka, wyniki osiągną te państwa, gdzie jest najmniej swobód lub najłatwiej je ograniczyć ( Chiny, Korea, Japonia, A. Saudyjska a w Europie np Węgry, Słowacja, Czechy, Polska).
Analiza ich podaje też warianty dla różnych metod ograniczeń w walce z epidemią, przy czym np w zależności od gęstości zaludnienia, nawyków itp najgorsze, bo najdroższe ale też najszybsze wyniki w obecnej sytuacji przynosi metoda zbiorowej odporności, którą wybrała Białoruś czy Szwecja. Wyniki w obu krajach mogą być jednak skrajnie różne podobnie jak i konsekwencje. Parametrem ograniczającym może też być mutacja, ale tej, podobnie jak spisków na razie nikt nie bierze do badań.

Kaizen
17-04-2020, 14:49
Obawiam się, że tego typu dane bez komentarza nie oddają dobrze rzeczywistości i mogą zanadto uspokajać.
1. Wykresy dotyczą bowiem całej populacji , która jak wiemy nie jest teraz w jednakowym stopniu narażona na zgon.

W całej Europie do wczoraj na Covid zmarło 89 317 osób. W sumie od początku epidemii. W Polsce co roku umiera jakieś 400 000 osób (dla porównania na całym świecie COVID pochłoną do dzisiaj zaledwie 1/3 tej liczby ofiar śmiertelnych) - 286 zmarłych na covid to raptem 0,0715% tej liczby, czyli nic. Nawet niech statystyki covida będą 4x zaniżone - mamy 0,286% - dalej niewidoczne na wykresach.
Jak na tych wykresach ma to być widoczne - dla kilku wybranych krajów? To (jeszcze) nie jest istotny wzrost w całej masie umierających.

Ale mamy początek początku epidemii. Pewnie byłoby inaczej, gdyby nie ograniczenia. Zachorowało raptem 7582 z 38mln - 0,02% - czyli mniej niż nic jak przyjąć, że najbardziej optymistyczne prognozy mówią, że 30% (I TO JEST PIERWSZY CZYNNIK DLACZEGO COVIDA NALEŻY SIĘ BAĆ, ŻE TAK SKUTECZNIE SIĘ ROZNOSI) populacji zarazi się (te bardziej pesymistyczne to 60-70%) i co gorsza najprawdopodobniej nie zyskujemy odporności a przynajmniej nie na długo (AFAIR badania na razie wykazują podwyższony poziom przeciwciał przez tydzień po wyzdrowieniu).

A jak prawdopodobnie będzie wyglądał bilans za jakiś czas, jak te 30% przechoruje (czyli wersja optymistyczna)? 38 000 000 x 30% = 11 400 000 chorych
Śmiertelność wychodzi (trochę zaniżona - bo liczbę chorych trzeba by wziąć z chwili, gdy ofiary śmiertelne były diagnozowane, bo zarażeni pomiędzy zdiagnozowaniem ofiar śmiertelnych a ich śmiercią wpiszą się do statystyk śmierci w przyszłości) 286/7582=3,77% (I TO JEST DRUGI CZYNNIK DLACZEGO COVIDA NALEŻY SIĘ BAĆ, ŻE TAK SKUTECZNIE ZABIJA JAK ŻADEN INNY WIRUS)
Owszem, można się czepiać, że statystyki i zarażeń, i śmiertelności zaniżone z powodów o których było już - ale ponieważ obydwie zaniżone to przez to % śmiertelności jest z powyższym zastrzeżeniem realny. Czyli mamy 3,77%*11 400 000 = 430 000 zmarłych na covid
Czyli przez koronawirusa umrze drugie tyle ludzi, co w Polsce umiera normalnie w ciągu roku. Teraz pytanie, w jakim to będzie czasie? Czy to będzie pół roku? Czy statystyka każdego półrocza będzie taka, bo będziemy nadal się zarażać?
Co więcej - śmiertelność z powodu innych chorób przenoszonych podobnie jak covid powinna spaść, bo środki zapobiegania epidemii działają też na grypę i inne patogeny. Pewnie będzie też mniej wypadków śmiertelnych na drogach, w zakładach pracy itd. Ale z kolei pogłębiona niewydolność służby zdrowia pewnie spowoduje większą śmiertelność z innych powodów jak choroby układu krążenia.

To, że (jeszcze) covid ginie w masie i nie widać go na wykresach to zasługa ostrych działań podjętych na całym świecie. Jakby nie to, to pewnie już mielibyśmy te 30% populacji światowej zarażonej i % śmiertelności znacznie większy, bo faktycznie ludzie umieraliby na ulicach.

Edyta: Dane o Covid z raportu WHO z 16 kwietnia 2020 r. (https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/)

2112wojtek
18-04-2020, 00:19
. Nawet niech statystyki covida będą 4x zaniżone - mamy 0,286% - dalej niewidoczne na wykresach.
Jak na tych wykresach ma to być widoczne - dla kilku wybranych krajów? To (jeszcze) nie jest istotny wzrost w całej masie umierających.

. (https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/)
Ponieważ na tym forum, różne rzeczy czasem dzieją się, to nie wiem już teraz, czy Twoja wypowiedź jest jakimś zarzutem do mojej wypowiedzi czy znaczącym suplementem?:)
Nie ważne zresztą, bo zgadzam się z tym co piszesz. Szacunki , jakie podałeś są IMO bardzo realne ( nie zagłębiałem się w to i nie znałem tych danych wcześniej), podobnie zresztą jak Twoje obawy, które także podzielam. Zwłaszcza, że już nawet z tego co nam serwują media wynika proste uśrednienie, że przy tak źle niedookreślonej grupie badanej, ilość zgonów z powodu wirusa jest teraz na poziomie prawie 4%, choć gdzie indziej było nawet 8%. Tego nasz system pewnie by nie wytrzymał.
Porównywanie graficzne teraźniejszości do poprzednich okresów grypowych i ofiar jest też nie do końca poważne, zwłaszcza przy tak nieokreślonej dokładności pomiaru i nie znanych a nie widocznych przecież na wykresie wyników opracowania danych. To trochę jak interpretacja i prognozowanie wyników wyborów planktonu przed policzeniem głosów , gdzie tolerancja błędu powinna być dla dużych grup i rzetelnych badań max 3% a tu plankton zdobył 2 % przy progu 5% . I to wszystko jeszcze narysowane na wykresie. Tendencja jest ta sama i procentowo niewielkie zmiany w całej kupie jej nie zmienią -lokalnie dramat, globalnie wahnięcie.
Ufam, że prowadzone w miarę rzetelnie badania i modele nie są też po to by nas straszyć czy uspokajać, albo by być pożywką dla wyimaginowanych teorii ludzi z tzw chłopskim rozumem, wietrzących wszędzie uknuty spisek. Od propagandy i marketingu na zmarłych nie są przecież naukowcy.

niktspecjalny
18-04-2020, 06:32
Chodzę w masce, rękawiczkach, dbam o higienę osobistą,dostosowałem się do obostrzeń władzy , ograniczono mi swobodę , budżet się nadszarpnął, odżywiam się w nieco innym stylu ,powiem ,że bardziej oszczędnie,póki co pracuję, system wprowadzony ograniczył mi spotkania rodzinne. Zastanawiam się gdzie tu jest kruczek czyli nienormalność z poprzedniego punktu wyjścia? Wasza tragifarsa której ogrom w postach jest bardzo zaskakująca.

p.s

ad1. nie chodziłem tak często w masce
ad2. aż tak o higieną rąk to jeszcze nie dbałem (pozostałe higiena to przecież standard :D)
ad3. bywało tak w Stanie Wojennym jak to się uciekało szybko do chałupy bo " godz. policyjna".
ad4. co do ograniczenia swobody to tak nie miałem .Przykład(a wiele ich) .Zatrzymał mnie pan policjant w samochodzie jak jechałem z żoną i spytał "jesteście rodziną? Jeśli nie to niech Pani siada z tyłu i włoży maseczkę.
ad5. kasy mniej bo tam i tudzież zawiesiliśmy tamto i to
ad6. odżywianie przybrało inny wymierny skutek. Mam mniej potraw typu "przegląd lodówki".
ad7. pracuję zupełnie w innym wymiarze (mam więcej wolnego ale i więcej jestem w ciągłości w pracy) choć uposażenie mam na podobnym poziomie.
ad8. nie widziałem się przez tego zmutowanego , z moimi warszawiakami na żywo (córka , wnuczki)

Nie ma żadnego zagrożenia ,zagrożeniem jesteśmy my sami nakręcając tą całą zmutowaną rzeczywistość.:mad:

JTKirk
18-04-2020, 07:08
England and Wales have experienced a record number of deaths in a single week, with 6,000 more than average for this time of year.
Only half of those extra numbers were attributed to the coronavirus. Experts said they were shocked by the rise, particularly in non-Covid-19 deaths, and expressed concern that the lockdown might be having unintended consequences for people’s health.

https://archive.is/2eKCW

Bertha
18-04-2020, 11:30
Kwarantanna to "tania" bierna postawa, można inaczej - diagnostyka i lokalizacja zakażeń = TESTY. Lecz do tego trzeba cochones i R-O-Z-U-M-U.
Jeśli osoba pełniąca obowiązki minizdra zdrowia, nie potrafi wystękać kilku słów np. NIE WOLNO W TYM TERMINIE lub JEST NIEREALNE Z PRZYCZYN EPIDEMICZNYCH to nie ma ani jednego ani drugiego.

Tu jak można inaczej https://natemat.pl/305877,szefowe-rzadow-islandii-nowej-zelandii-tajwanu-kobiety-walcza-z-covid-19
plus jeden cytat: Pierwsze badania były już 31 grudnia.
Wystarczy rozum i słuchanie specjalistów.

Nie piszę o pieniądzach.
Mnie uczono od smarkacza, że na czarną godzinę zawsze musisz coś mieć odłożone.

autorus
18-04-2020, 12:22
Jak dezynfekować pieniądze? Nazbierał mi się już trochę gotówki w skarbonce co klijenci wsypują kase za jajka . Najstarsze pieniądze mają ok 1,5mc najnowsze kilka dni.
Jak je zdezynnfekować.
Czy ozonowanie ok godziny i odstawianie ich na dwa tygodnie wystarczy na odcovidzenie?

Piekarnik, 70st :) Tak dezynfekują medycy. Oczywiście nie pieniądze tylko maseczki , ale do pieniędzy tez się nada IMO oczywiście.

d7d
18-04-2020, 13:41
Piekarnik, 70st :) Tak dezynfekują medycy. Oczywiście nie pieniądze tylko maseczki , ale do pieniędzy tez się nada IMO oczywiście.

Jeżeli banknoty to lepiej nie zbliżać się do 243oC

kemot_p
18-04-2020, 18:03
Owszem, można się czepiać, że statystyki i zarażeń, i śmiertelności zaniżone z powodów o których było już - ale ponieważ obydwie zaniżone to przez to % śmiertelności jest z powyższym zastrzeżeniem realny. Czyli mamy 3,77%*11 400 000 = 430 000 zmarłych na covid
Czyli przez koronawirusa umrze drugie tyle ludzi, co w Polsce umiera normalnie w ciągu roku. Teraz pytanie, w jakim to będzie czasie? Czy to będzie pół roku? Czy statystyka każdego półrocza będzie taka, bo będziemy nadal się zarażać?

Wątpię, czy określanie śmiertelności wirusa na podstawie stosunku znanych zachorowań do zgonów jest wiarygodne, skoro nie badamy wszystkich zmarłym, a z drugiej strony wykonujemy bardzo mało testów więc np. chorujących bezobjawowo nie ma wcale w statystykach. Znalazłem ciekawe dane na temat wycieczkowca Diamond Princess. Jest to o tyle dobry przykład, że wszyscy pasażerowie tej "mikrospołeczności" zostali przebadani, znamy również strukturę wieku. Na 712 zarażonych pasażerów 331 było bezobjawowych, 37 wymagało intensywnej terapii, 9 zmarło. Śmiertelność w tej "mikrospołeczności" wyniosła ok. 1,2%. Biorąc pod uwagę dodatkowy fakt, że pasażerów w wieku powyżej 65 lat było 2, 3-krotnie więcej niż np. w społeczeństwie Polski rzeczywista śmiertelność jest jeszcze niższa.
Z drugiej strony, gdyby ten wirus był rzeczywiście tak groźny jak niektórzy twierdzą to byłoby to już teraz widać w statystykach zachorowań i zgonów w Szwecji, a inne kraje jak np. Czechy zamiast luzować restrykcje i ograniczenia - wprowadzałyby kolejne. A tendencja jest odwrotna.

Kaizen
18-04-2020, 18:38
Znalazłem ciekawe dane na temat wycieczkowca Diamond Princess. Jest to o tyle dobry przykład, że wszyscy pasażerowie tej "mikrospołeczności" zostali przebadani, znamy również strukturę wieku.

To o tyle zły przykład, że epidemia się nie skończyła a pasażerowie zeszli na ląd. Dalej się zarażają i umierają - ale już nie obciążają statystyki wycieczkowca. Do tego chorzy lądowali z niego w szpitalu w Japonii, wszyscy mieli opiekę i byli pozamykani w kabinach. We Włoszech dla kontrastu śmiertelność to 13%
Restrykcje nie wytępią wirusa ani nie uchronią przed zachorowaniem - jedynie spłaszczają krzywą, więc równocześnie wydłużają falę. To z jednej strony łagodzi niewydolność służby zdrowia, ale z drugiej ma katastrofalne skutki dla gospodarki, budżetu państwa i budżetów domowych (a to też zabija). Dlatego niektóre kraje obierają inną drogę. Pewnie przez dekady będą trwały dyskusje o tym, które wyjście było lepsze i z jakiego punktu widzenia.

kemot_p
18-04-2020, 19:03
Pożyjemy zobaczymy, ale Twoje założenie że z powodu koronawirusa będzie umierać w Polsce w pół roku 430tyś ludzi zupełnie mnie nie przekonuje i nie ma ku temu żadnych przesłanek - przecież to byłoby 2300 osób/dzień - nawet we Włoszech w szczycie epidemii tyle nie było (już nawet pomijam fakt, że jest to o wiele starsze społeczeństwo i dużo liczniejsze niż w PL). Wg mnie pomyliłeś się o rząd wielkości, jeśli nie o dwa.
Tutaj szacują coś zgoła innego: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowa-prognoza-rozwoju-pandemii-w-kraju/stjrtkg

Bertha
18-04-2020, 19:45
https://natemat.pl/306133,marszalek-lubuskiego-z-po-sciagnela-z-chin-23-tony-sprzetu-ochronnego

No comment.

d7d
18-04-2020, 20:34
Pożyjemy zobaczymy, ale Twoje założenie że z powodu koronawirusa będzie umierać w Polsce w pół roku 430tyś ludzi zupełnie mnie nie przekonuje i nie ma ku temu żadnych przesłanek - przecież to byłoby 2300 osób/dzień - nawet we Włoszech w szczycie epidemii tyle nie było (już nawet pomijam fakt, że jest to o wiele starsze społeczeństwo i dużo liczniejsze niż w PL). Wg mnie pomyliłeś się o rząd wielkości, jeśli nie o dwa.

Tutaj szacują coś zgoła innego: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowa-prognoza-rozwoju-pandemii-w-kraju/stjrtkg
Ta prognoza amerykańskiego Instytutu Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim bazuje na fałszywych danych.
Dobrze by było gdyby szczyt pandemii w Polsce już był i zachorowania miałby by się ku końcowi.
Potwierdzone zakażenia - 8.742 przypadki
Zgony - 347 przypadków
347/8.742 = 3,97%
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Kaizen
19-04-2020, 01:40
Pożyjemy zobaczymy, ale Twoje założenie że z powodu koronawirusa będzie umierać w Polsce w pół roku 430tyś ludzi zupełnie mnie nie przekonuje i nie ma ku temu żadnych przesłanek - przecież to byłoby 2300 osób/dzień - nawet we Włoszech w szczycie epidemii tyle nie było (już nawet pomijam fakt, że jest to o wiele starsze społeczeństwo i dużo liczniejsze niż w PL). Wg mnie pomyliłeś się o rząd wielkości, jeśli nie o dwa.

We Włoszech nie było, bo podjęli jak większość krajów radykalne działania. Tylko, że takich działań nie da się utrzymać na dłuższą metę nawet bogatym krajom.
I obyś miał rację używając czasu przeszłego co do szczytu epidemii we Włoszech i co do moich obaw co do ilości ofiar w Polsce.

Coraz bardziej jednak się obawiam, że nasze władze za bardzo pocisnęły na początku (obstawiam że tłumiąc na maksa żeby doprowadzić do wyborów) teraz zapowiadają luzowanie, gdy mamy jeszcze daleko do szczytu i właśnie należałoby zwiększać obostrzenia. Ale przeszarżowali IMO - i co do wyborów, i co do możliwości gospodarki i budżetów. Jakby dalej cisnęli, to nie byłoby z czego wypłacać socjału i ludzie wyszliby na ulice.
Zresztą podobnie będą musiały zrobić wszystkie kraje - gospodarki trzeba będzie odmrozić. Ludzie będą się starali zabezpieczać - ale na ile skutecznie?
I przez to luzowanie dopiero zacznie się faktycznie jazda bez trzymanki.

marcin225
19-04-2020, 06:06
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-na-swiecie-chorych-moze-byc-50-razy-wiecej-niz-myslimy-6501258544658049a.

Tak jak wszyscy mówią że większość przechodzi bezobjawowo. Także śmiertelność tego wirusa jest znacznie poniżej 1%.

kulibob
19-04-2020, 06:39
We Włoszech nie było, bo podjęli jak większość krajów radykalne działania. Tylko, że takich działań nie da się utrzymać na dłuższą metę nawet bogatym krajom.
I obyś miał rację używając czasu przeszłego co do szczytu epidemii we Włoszech i co do moich obaw co do ilości ofiar w Polsce.

Coraz bardziej jednak się obawiam, że nasze władze za bardzo pocisnęły na początku (obstawiam że tłumiąc na maksa żeby doprowadzić do wyborów) teraz zapowiadają luzowanie, gdy mamy jeszcze daleko do szczytu i właśnie należałoby zwiększać obostrzenia. Ale przeszarżowali IMO - i co do wyborów, i co do możliwości gospodarki i budżetów. Jakby dalej cisnęli, to nie byłoby z czego wypłacać socjału i ludzie wyszliby na ulice.
Zresztą podobnie będą musiały zrobić wszystkie kraje - gospodarki trzeba będzie odmrozić. Ludzie będą się starali zabezpieczać - ale na ile skutecznie?
I przez to luzowanie dopiero zacznie się faktycznie jazda bez trzymanki.

MAseczka i nochal na wierzchu lub maseczka pod brodą tak się zabezpieczają.
Pozatym ludzie ciągle zapieprzają codziennie do sklepów zamiast chodzić co dwa tygodnie.

Gospodarkę trzeba odmrażac ale poświęcić nieistotne i ryzykowne gałęzie gospodarki zwłaszcza te które łatwo powstaną na nowo.

kulibob
19-04-2020, 06:44
Piekarnik, 70st :) Tak dezynfekują medycy. Oczywiście nie pieniądze tylko maseczki , ale do pieniędzy tez się nada IMO oczywiście.

85* 1h, ozon i kwarrantanna. Tera leżakują zaraz kolejna partia gotówki idzie do dezynfekcji.
I tak nie za bardzo mam co z ta gotówką robić. Jak pójdę do biedy to zapłacę setkami a resztę karta dopłacę. Jutra druga lodówka przyjedzie to będziemy planować co i jak.

JTKirk
19-04-2020, 10:14
i właśnie należałoby zwiększać obostrzenia.
Może wytłumacz, jak widziałbyś te zwiększanie obostrzeń? Bo szczerze mówiąc, ja tutaj nie widzę już pola do dalszego zwiększenie obostrzeń. Chyba, że chodzi ci o zamknięcie wszystkiego, ze sklepami spożywczymi włącznie, to tak, faktycznie....

JTKirk
19-04-2020, 10:18
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-na-swiecie-chorych-moze-byc-50-razy-wiecej-niz-myslimy-6501258544658049a.

Tak jak wszyscy mówią że większość przechodzi bezobjawowo. Także śmiertelność tego wirusa jest znacznie poniżej 1%.

to całkiem prawdopodobne...biorąc pod uwagę jak szybko się rozprzestrzenia się wirus, to na oko widać, że te liczby osób zarażonych są za niskie.
Może się okazać, że szacunki docelowo o 70% zarażonych (Niemcy) czy też ponad 80% (bodajże UK) były jak najbardziej trafne, tylko nie powiedziano najistotniejszego - że większość przechodzi to bezobjawowo...

marcin225
19-04-2020, 12:01
To o tyle zły przykład, że epidemia się nie skończyła a pasażerowie zeszli na ląd. Dalej się zarażają i umierają - ale już nie obciążają statystyki wycieczkowca. Do tego chorzy lądowali z niego w szpitalu w Japonii, wszyscy mieli opiekę i byli pozamykani w kabinach. We Włoszech dla kontrastu śmiertelność to 13%
.

Bardzo dobry przykład bo masz pokazane że na ponad 700 przypadków ( a przebadali wszystkich nie tak jak zwykle tylko tych co mają objawy) 9 osób zmarło...
Na podstawie czego podajesz śmiertelność we Włoszech? Oficjalnych danych? Jak tam chorych było o WIELE więcej niż oficjalnie zdiagnozowanych. Statystykę zmarłych się powinno podawać do ilości rzeczywistych zachorowań a nie tylko tych zdiagnozowanych. Gdyby badać wszystkich to wtedy co innego.
Media robią ludziom sieczkę z mózgu tymi statystykami. Jak czytam o umieralności 3-4% to mi się śmiać chce :D Ładnie się dałeś Kaizen zmanipulować :)

JTKirk
19-04-2020, 12:03
problem w tym, że chyba nie ma możliwości stwierdzić, jaka jest/była rzeczywista liczba zachorowań...

marcin225
19-04-2020, 12:19
problem w tym, że chyba nie ma możliwości stwierdzić, jaka jest/była rzeczywista liczba zachorowań...

Zgadza się, dlatego też nie powinno się podawać % zmarłych. Ludzie w większości są przekonani , że na 100 zachorowań kilka osób umiera ( te kilka %) a jest to nieprawda.
A możliwość jest. Trzeba by wszystkich przebadać na obecność przeciwciał jak w tym amerykańskim mieście. Tylko wtedy jeszcze nie daj Boże wyszłoby , że na 10 000 chorych umiera kilka osób i co wtedy?