PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty stropowe kanałowe-woda



przemeks19
16-03-2020, 14:39
Witam
Mam zrobiony strop z płyt kanałowych,robiłem go jesienią 2019.
Jestem na etapie rozkładania instalacji elektrycznej.
Przy próbie mocowania kabla do sufitu gdy się przewiercilem 6 wiertłem na wylot poleciała woda czyli w tych kanałach mam wodę .
Zostawić to aż odparuje czy nawiercać na końcach płyty żeby woda wyleciała??
Będę miał wszędzie sufit podwieszany i boje się że mi latem woda będzie na niego kapać sufity myślę robić teraz ta jesienią i nie wiem czy to odparuje góra czy będzie mi dołem spadać.

PaRa
16-03-2020, 16:55
Nie powiedział Ci sprzedawca, że trzeba każdy kanał przewiercić ? U siebie wierciłem na środku płyty, zakładałem że to najniższy punkt. Starałem się też trafić w środek kanału, wierciłem od dołu nie na wylot.

Mam sufit podwieszany i na razie nic na nim nie wyszło. Jak zrobiłem ostateczną hydroizolację to woda nie ma jak się dostać do płyt.

PaRa
16-03-2020, 18:35
Nie powiedział Ci sprzedawca, że trzeba każdy kanał przewiercić ? U siebie wierciłem na środku płyty, zakładałem że to najniższy punkt. Starałem się też trafić w środek kanału, wierciłem od dołu nie na wylot.

Mam sufit podwieszany i na razie nic na nim nie wyszło. Jak zrobiłem ostateczną hydroizolację to woda nie ma jak się dostać do płyt.

W moim dzienniku strona 4 post 80 jest zdjęcie gdzie widać jak woda leci.

przemeks19
17-03-2020, 07:42
Nie powiedział....

Czyli wystarczy na środku wywiercić??

Ja zacząłem wiercić na końcu każdej płyty i na środku. Ale jest tego trochę bo parter 180 M2.

Mam drugie pytanie. Mam garaż podobnych rozmiarów co ty.

Masz w opisie że nie ogrzewany. Ja myślałem dać 2 małe grzejniki. Jest to sens??

PaRa
23-03-2020, 16:21
Nie powiedział....

Czyli wystarczy na środku wywiercić??

Ja zacząłem wiercić na końcu każdej płyty i na środku. Ale jest tego trochę bo parter 180 M2.

Mam drugie pytanie. Mam garaż podobnych rozmiarów co ty.

Masz w opisie że nie ogrzewany. Ja myślałem dać 2 małe grzejniki. Jest to sens??

To masz pare otworów do wywiercenia, każda płyta co 25 cm. Ja na początku zaznaczyłem miejsce wiercenia, odmierzając odległości od krawędzi.

Mój garaż nie ma izolacji od gruntu, tylko po obrysie płyty XPS pionowo ( czyli dolna krawędź poniżej strefy przemarzania ) MOżna powiedzieć że grunt grzeje mi garaż zimą i chłodzi latem. Na ścianach dałem 10 cm styro grafitowego i 20 cm na stropie, do tego okno 3 szybowe i brama garażowa ( nie najsłabsze parametry, najlepsze też nie ). Ja ogrzewania w garażu nie potrzebuje, profilaktycznie rzeczy wrażliwe na niskie temperatury na zimę wynoszę.

Janekk1234
23-03-2020, 17:46
Też mam takie stropy, na trzech kondygnacjach.
U mnie woda dostała się tylko do jednej z kondygnacji, gdy mocno padał deszcz a jeszcze nie zrobiono wieńców.
Trzeba nawiercic w conajmniej trzech miejscach, po środku i w dwóch skrajnych końcach.

Niby woda paruje ale słyszałem historie gdzie po wielu latach ktoś wiercił sufit i masa wody zleciała.

ag2a
23-03-2020, 19:18
Takie płyty koniecznie trzeba nawiercić jeśli nie chcecie mieć później problemów