PDA

Zobacz pełną wersję : czy styropian jest bezpieczny?



kazikujazdowski
20-03-2020, 15:28
Czy styropian jest bezpiecznym materiałem czy wymaga jakiegoś szczególnego zabezpieczenia osobistego?

wg39070
20-03-2020, 15:47
Do czasu gdy się go nie je, jest jak najbardziej bezpieczny.

Termo Organika
20-03-2020, 16:48
Styropian to bezpieczny – bezkonkurencyjny materiał izolacyjny. Markowy, dobry styropian powinien być produkowany zgodnie z europejską normą EN 13163 Styropian produkowany zgodnie z tymi standardami jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zdrowia osób wykonujących prace izolacyjne, jak i późniejszych użytkowników ocieplonych budynków. Oznaczenie styropianu znakiem CE pozwala na dopuszczenie go na rynek europejski. Ponadto producenci dobrej jakości styropianów posiadają dokumenty uwierzytelniające w postaci Certyfikatu Zgodności z normą europejską oraz Rekomendacje Techniczne i Jakości wydawane przez notyfikowane w unii europejskiej jednostki badawcze. W przypadku Polski taką jednostką jest Instytut Techniki Budowlanej. Styropiany produkowane przez firmę Termo Organika posiadają także bardzo ważny dokument potwierdzający bezpieczeństwo styropianu stosowanego w budownictwie, którym jest Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Styropiany posiadające powyższe atesty nie powodują podrażnień skóry i błon śluzowych oraz nie wywołuje innych, szkodliwych dla organizmu skutków, dlatego praca ze styropianem nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochrony osobistej, które wymagane są często przy innych wyrobach izolacyjnych.

boconek03
22-03-2020, 17:30
W razie pożaru domu taki bezkonkurencyjny to już nie jest.

Ifarrg
22-03-2020, 18:07
W razie pożaru domu taki bezkonkurencyjny to już nie jest.

Aaaaa.... Bo jak dom się spali, to wełna zostanie ... Utrzyma szkielet domu, od środka sobie tylko ściany postawisz od nowa... Albo zdejmiesz ją i położysz na nowym... Co? No, wiem, że nie o to Ci chodzi... A mnie chodzi o to, że nic nie jest bezpieczne przy pożarze..

boconek03
28-03-2020, 22:14
Reakcja na ogień jest jaka jest więc nie ma z czym dyskutować.