PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie anteny do jętek



tomdz
20-03-2020, 14:43
Witam,
Potrzebuję zamontować uchwyt antenowy do jętek nad balkonem (jak na zdjęciu). Jak to zrobić najbezpieczniej, tak by nie wyrwało uchwytu przy silniejszym wietrze (balkon jest skierowany na południe, często mocno wieje z zachodu na wschód)? Myślałem o jakiejś opasce przez 2 jętki, ale nie znalazłem uchwytu o odpowiedniej orientacji. Mocować do jednej jętki od frontu się boję, bo jętka ma tylko 6 cm grubości, więc nie będą to przesadnie długie wkręty. Pojawiła się też koncepcja zrobienia długiego uchwytu na zamówienie i "położenie go na kilku jętkach" - nie wiem jednak jak wówczas przymocować taką rurę, by nie dopuścić do jej obracania.
Ma ktoś doświadczenie w takich tematach?
442006

CityMatic
20-03-2020, 18:36
W każdym sklepie hydraulicznym kupujesz uchwyt rurowy (o średnicy dostosowanej do Twojego masztu), Nie jeden ale minimum DWA. Montujesz go do jętki w osi i mocujesz maszt anteny - żadna siła wiatru nie przekręci, ani nie uszkodzi jętki.
442013

tomdz
22-03-2020, 11:11
Dziękuję, o taki konkret właśnie mi chodziło! Czyli np. mogłaby być to taka obejma (https://air-com.pl/product/view/31915), tak? Widzę, że jest wersja lekka oraz ciężka - zapewne lepsza ciężka? 4 sztuki, po 2 na każdą parę jętek od góry?

CityMatic
22-03-2020, 11:17
Fajne - to jeszcze lepsze - ale, aż 4 szt? nie wystarczą dwie to i tak potężna siła musiała by być, aby coś takiego uszkodzić zgiąć - ważne jest, aby rura była grubościenna i nie zapomnij zakorkować ją od góry - to częsty błąd o którym po prostu się zapomina, a tam się skrapla woda (niekiedy wleci) i zacieka na posadzkę lub ocieplenie.