PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie dachu płaskiego i spadkowego



BartoszBZ
21-03-2020, 11:24
Witajcie!
Czy mieliście doczynienia z połączeniem dachu płaskiego i spadkowego. Moje warunki zabudowy wymagają aby zrobić dach spadkowy 20 stopni. W projekcie architekt stworzył mi taki model dachu ja na załączonym zdjęciu. Mam problem ze znalezieniem ekipy która się go podejmie. Jest jedan ale cena jaką podali jest bardzo wysoka. Dach ma około 230m2 Kalenica jest 1.2m od stropu.
Czy macie pomysł jak to wykonać , jakiech materiałów użyć i jak się do tego zabrać? Jaki może być koszt tego wraz z obróbką blacharską
Załączam 2 zdjęcia żeby wiadomo było o czym mowa
442042442042
442047

marzar2
21-03-2020, 11:51
Masz trudny projekt i skomplikowany, co znacznie wpłynie cenę wykonania - również te wszystkie belki, słupy wokół domu robią cenę (ale wygladają fajnie :-))
W projekcie domu powinieneś mieć napisane jak to zrobić - jaki materiał, jak połączyć. Druga sprawa to duża ilość połączeń = ewentualne problemy z nieszczelnościami (nie muszą oczywiście być).
Ja na Twoim miejscu wysłałbym zapytanie o wycenę do firm od dachów - ale tutaj musisz mieć jakis projekt, żeby mogli dać Ci realne koszty.

agb
21-03-2020, 13:59
Mam taki dach i jest to najgorsze rozwiązanie. Kosztowo i wykonawczo. Znalazłem tylko jedną firmę, która chciała się tego podjąć całościowo. Nie wybrałem jej i, jak się później okazało, dobrze. Firmy od dachów płaskich też tego nie chcą robić. Roboty od cholery, a metrów mało. Wolą robić "metry" na zwykłych prostokątnych dachach.

Co do rysunku, musisz to robić etapami. Więźba, deskowanie i krycie wstępne. Potem dach płaski w wywinięciem hydroizolacji na dach skośny. Na końcu krycie wierzchnie.

Elfir
21-03-2020, 14:16
wygląda jakby na siłę ktoś próbował obejść MPZP

BartoszBZ
21-03-2020, 20:00
[QUOTE=agb;7922191] Moglbym sie skontaktować telefonicznie? Albo mailowo?

BartoszBZ
21-03-2020, 20:01
AGB -Moglbym sie skontaktować telefonicznie? Albo mailowo?

agb
21-03-2020, 20:54
Możesz pisać tutaj, abym za pół roku następnemu inwestorowi nie pisał tego samego mailowo... Po to jest forum.

bociankrasna
22-03-2020, 14:23
Temat do ogarnięcia ale ja ze względu na to że robie w dachach sam sobie bym takiego nie zrobił. Zbyt wiele miejsc gdzie może w czasie użytkowania coś przeciekać. Znam wykonawców i wiem jak robią dlatego preferuje proste rozwiązania. Albo niestety trzeba sięgnąć głębiej do portfela. Projektant wszystko wyrysuje ale rozwiązania to już wykonawca z doświadczeniem proponuje.