PDA

Zobacz pełną wersję : Fronius gwarancja



kulibob
24-03-2020, 13:36
Jaki rodzaj gwarancji wybraliście przy froniusie bo waham się czy zarejestrować 5 czy 7 lat

CityMatic
24-03-2020, 18:03
A czemu się wahasz? jest jakaś różnica pomiędzy warunkami ? bo nie wiem albo nie wnikałem w warunki.
Ja zarejestrowałem na 7 lat.

kulibob
24-03-2020, 18:09
A czemu się wahasz? jest jakaś różnica pomiędzy warunkami ? bo nie wiem albo nie wnikałem w warunki.
Ja zarejestrowałem na 7 lat.

Przy 7 letniej płacisz za transport i chyba montaż . A przy 5 całkowicie free

_Grisza_
24-03-2020, 18:12
Ja już wiem co nieco o sposobie realizacji Fronius-owej gwarancji, ale nie będę się jeszcze ostatecznie wypowiadał bo okres mamy wyjątkowy.
Jedno jest pewne na pewno nie brałbym gwarancji 7 letniej.

CityMatic
24-03-2020, 18:21
Przy 7 letniej płacisz za transport i chyba montaż . A przy 5 całkowicie free

No to ja płacę - liczyłem tak - bo koszt zwrotu liczyłem na 7 lat.(mam nadzieję że się nie zepsuje);)

_Grisza_
24-03-2020, 18:24
Przy 7 letniej płacisz za transport i chyba montaż.

A wiecie że Fronius jako taki nie ma swojej bazy serwisowej, że naprawy realizowane są przez tzn. "Partnerów"?
Wiecie jaki wygląda zainteresowanie taką naprawą serwisową tychże "Partnerów", widzieliście ich cennik, za te niby usługi montażu/naprawy/transportu?

Aha i konia z rzędem dla tego, kto wskaże zapis w warunkach gwarancji określający czas na reakcję producenta od momentu zgłoszenia usterki/awarii.

kulibob
25-03-2020, 09:14
Tak też myśle lepiej wziaść 5 lat i wszystko wtym zawarte. Jest opcja płatnego przedłużenia ale jakoś stawek nie mogę znaleźć.
W najgorszym przypadku to po 5 latach instalacja jest już prawie spłacona.

tobiasz86
25-03-2020, 15:31
Kurde nastraszyliście mnie z tą gwarancją. Jeszcze dopowiem, przedłużenie gwarancji na okres 7 lat to tak naprawdę dwa lata normalnej, pełnej gwarancji + 5 lat okrojonej. Rejestrując swój falownik, dokonałem tak naprawdę zakupu pakietu gwarancji- a że to był zakup poza punktem sprzedaży to przysługuje mi prawo do reklamacji/ zwrotu. Coś mi się przypomina, że nawet taka informacja mi się wyświetliła podczas rejestracji. Czy ktoś z was może wie jak zrezygnować z przedłużenia gwarancji? nigdzie nie widzę opcji dotyczącej rezygnacji. Będę wdzięczny za pomoc, mam jeszcze 3 dni do końca ustawowego czasu na zwrot.

d7d
26-03-2020, 12:08
Ciekawe w jaki sposób realizuje się gwarancję tych "chińczyków".

kulibob
26-03-2020, 13:47
wybrałem 5 letnią (2+3)

tkaczor123
26-03-2020, 14:48
Dwa lata normalnej wynika raczej tylko z tego że w Polsce mamy 2 lata rękojmi i gdyby tych pierwszych 2 lat nie dali normalnych rękojmia by to załatwiła.
Pozostałe 5 lat to tylko zwrot za części i może się okazać że wysiądzie kondensator za 10 zł a za naprawę zapłacisz pewnie z 500 zł.
Zastanawiam się czy warto płacić prawie 10k za Froniusa Symo 10.0-3-M, kiedy można kupić 3 jednofazowe chińczyki za 6k, plus nawet dwa dodatkowe na zapas i wszystko w tej samej cenie co Fronius. No i te chińczyki mają bez łaski 10 lat gwarancji.

Pasuje wymienić wszystkie kondensatory, to tak jakbyś w samochodzie pojechał na wymianę rozrządu i Panie tylko pasek!.
Wiedza i sprzęt do diagnozy też kosztuje:). Lepiej nie kiedy wydać 500zł niż kupić nowy.
Należy uważać na "chiński" sprzęt bo zdarzają się podróby podzespołów z chin:P

tkaczor123
26-03-2020, 16:09
Jeżeli nowy kosztuje tyle samo albo mniej niż naprawa starego, to chyba nielogiczne jest naprawiać.

To chyba logiczne nikt nie da Ci gwarancji na naprawę np 5 lat. No chyba że firma X która może szybko zniknąć z rynku.
Do pewnej granicy jeszcze można podjąć ryzyko naprawy w stosunku do nowego sprzętu.
Kumpel który się przekształcił od roku montuje tylko Fronki ( ma dobre rabaty, klienci znają markę, mało problemów z kl.).

_Grisza_
26-03-2020, 20:11
Ciekawe w jaki sposób realizuje się gwarancję tych "chińczyków".
Bardzo prosto, nikt nie bawi się w naprawę, dostajesz nową sztukę.

_Grisza_
26-03-2020, 20:14
Kumpel który się przekształcił od roku montuje tylko Fronki ( ma dobre rabaty, klienci znają markę, mało problemów z kl.).

Jeśli kumpel jest oficjalnym "Partnerem Fronius" to zapytaj go proszę czy zna cennik usług gwarancyjnych na linii Partner - Fronius.

tkaczor123
28-03-2020, 19:18
Jeśli kumpel jest oficjalnym "Partnerem Fronius" to zapytaj go proszę czy zna cennik usług gwarancyjnych na linii Partner - Fronius.

Niestety nie.