PDA

Zobacz pełną wersję : Piec centralnego i wylot do komina.



megi119
25-03-2020, 13:24
Witam,

Nie wiem jak to sprecyzować fachowo, zdjęcie odda całe. Z pieca centralnego idzie rura w ścianę, niestety porobiły się szpary, zaprawa się wykruszyła. W ścianie łączącej rurę z ścianą, też porobiły się minimalne szpary dookoła. Czym to zaizolować w rurze i to w ścianie?

pozdrawiam
Magda

442154

LDP05
25-03-2020, 14:09
Należy usunąć wszytko co się rusza, nie trzyma wokoło rury, minimum 2-3 cm na szerokość i w głąb ściany, następnie użyć zaprawy uszczelniającej wysokotemperaturowej
np.:
https://www.castorama.pl/uszczelniacz-kominkowy-ceresit-1200-st-c-280-ml-id-1083769.html

megi119
25-03-2020, 14:21
Dziękuje.

A tej zaprawy użyć również na rurę, tam gdzie się łączą. Dziury są tam już na wylot? :(

adam_mk
25-03-2020, 15:17
To jakiś żart?
Gliny ukop, dodaj trochę soli i wody do plasyczności i tym zalep.
Ponad 2000 lat działało to i tu zadziała...
Jak na piaskach mieszkasz to gdzieś w budowlanym glinę suszoną na kg kupisz.

Adam M.

kryzys
25-03-2020, 16:37
Do tej gliny lub kupionej w castoramie dodać kawałek wełny mineralnej potaplać to razem i taką papką jak zalepi to do końca żywota kotła wystarczy.

Kaizen
25-03-2020, 18:09
Z pieca centralnego idzie rura w ścianę, niestety porobiły się szpary, zaprawa się wykruszyła.

Wezwij fachowca - niech sprawdzi, bo jak nie ma elastycznego łącza, to może być poważniejszy problem. Takie łączenie na krótko nie jest prawidłowe i grozi uszkodzeniem trójnika przez brak możliwości kompensacji rozszerzalności cieplnej i pracy komina.


https://www.youtube.com/watch?v=TQjyPunAYng

adam_mk
25-03-2020, 19:01
Pewien jesteś?
Przecież to nie jest komin systemowy.
"porobiły się szpary, zaprawa się wykruszyła."
Ja w moim kopciuchu mam wejsciw w komin "na sztywno".
Chyba z 30 lat tak jest (ja tu mieszkam dużo krócej).

Adam M.

megi119
27-03-2020, 19:17
Dziękuje za odpowiedzi.

Fachowcy właśnie to robili i to nie dawno, z mieszkaniówki. Zaprawa bardzo szybko się wykruszyła.

Kupię albo uszczelniacz gotowy, albo glinę jak będzie w brico/pegaz bo nic innego u nas nie ma.

Tylko ile tej soli do gliny? :)

vr5
27-03-2020, 22:04
Dziękuje za odpowiedzi.

Fachowcy właśnie to robili i to nie dawno, z mieszkaniówki. Zaprawa bardzo szybko się wykruszyła.

Kupię albo uszczelniacz gotowy, albo glinę jak będzie w brico/pegaz bo nic innego u nas nie ma.

Tylko ile tej soli do gliny? :)

Pewnie W Twoim kotle temperatura wody dochodzi prawie do 100 st.C.
Jeśli tak, to zrób, jak sugeruje Kolega @Kaizen - weź prawdziwego fachowca, który tak wykona połączenie kotła z kominem by była kompensacja, a kłopoty powinny zniknąć.

adam_mk
27-03-2020, 22:39
Tylko...
Tu chodzi o rurę dymową....
A soli tak garstkę.
Pomysł, aby w tej glinie zamoczyć wełnę i nią upchać szparę jest dobry.

fahofca poszukasz jak nie zadziała.

Adam M.

vr5
28-03-2020, 08:28
Jeszcze upewnij się, czy kocioł "się nie chlebocze".
Jeśli w posadce nastąpiły pęknięcia ( beton się pokruszył) i kocioł stoi niestabilnie to zawsze mogą się pojawiać tego typu problemy.