PDA

Zobacz pełną wersję : Różne działki



Olaaa98
27-03-2020, 16:20
Witam zwracam się z pytaniem od czego mam zacząć. Moja mama ma działkę (pole) o długości 1.16 a natomiast jej siostra ma 27a działkę obok jej pola bez dostępu do drogi. Chcemy to podzielić tak żebym ja mogła mieć kawałek działki na budowę domo oraz syn cioci żeby mógł też postawić dom. Moje pytanie jest takie od czego mamy zacząć żeby było dobrze?

Olaaa98
27-03-2020, 17:00
Witam zwracam się z pytaniem od czego mam zacząć. Moja mama ma działkę (pole) o długości 1.16 a natomiast jej siostra ma 27a działkę obok jej pola bez dostępu do drogi. Chcemy to podzielić tak żebym ja mogła mieć kawałek działki na budowę domo oraz syn cioci żeby mógł też postawić dom. Moje pytanie jest takie od czego mamy zacząć żeby było dobrze?

Bertha
27-03-2020, 20:31
1,16 a to nie długość, lecz chyba powierzchnia.
Teraz konkrety. Co jest zapisane w MPZP?
Obydwie działki muszą być tych samych właścicieli i ten sam sposób własności. Identyczny stan dla obu działek musi być w ksiegach wieczystych. To przeprowadzasz notarialnie.
Czekasz aż stan ukaże sie w KW - ekw.ms.gov.pl - żadne płatne strony!
Potem geodeta, połączenie działek i podział tak aby obie działki miały dojazd.
W międzyczasie chyba zgoda KOWR = schody i pułapka.
Tylko tyle i aż tyle.

kanijczyk
27-03-2020, 20:45
Myślę, że powinnaś zacząć od napisania tego postu po polsku.

LenaLbn
27-03-2020, 21:19
W pierwszej kolejności udaj się do geodety. On podpowie Ci jakie rozwiązania są możliwe konkretnie w Twoim przypadku. Z dokumentami podziałowymi od geodety (zatwierdzonymi w Starostwie i ewentualnie w Gminie) możesz załatwić resztę u notariusza.

waka
28-03-2020, 01:12
Pierw działkę trzeba połączyć w jedną, a później podzielić jak chcecie to co powstanie. Robota dla geodety

Apacer
28-03-2020, 17:07
Zacząć to trzeba od planów zagospodarowania :lol2:

boconek03
28-03-2020, 19:14
Ja bym zaczął od uporządkowania stanu prawnego. Podzielić i poprzepisywać co na kogo. Geodeta i notariusz pomogą.