PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie słupów drewnianych -szlifowanie



marrio
28-03-2020, 21:44
Mam w domu 3 słupy drewniane 16x16 cm i chciałbym je jakoś wykończyć. Myślałem nad różnymi sposobami. Najpierw chcieliśmy j obudować ale z racji że słupy sie trochę poskręcały to zabudowa ich musiałaby mieć całkiem spore wymiary co by słabo wyglądało estetycznie. Obecnie skłaniamy się do oszlifowania słupów i zabejcowania i polakierowania ich. Słupy są częściowe pobrudzone zaprawą. Jeśli zaszła by taka potrzeba to postaramy się słupy oczyścić z zaprawy. Czym to oszlifować, jakim sprzętem? Czy zwykła duża szlifierka wystarczy czy powinno byc coś bardziej specjalnego. W necie widziałem taki filmik gdzie właśnie szlifuja słup https://www.youtube.com/watch?v=Z7ld9_mJj6Y i tam używają jakiejś specjalnej szlifierki do parkietu. Dzięki za pomoc

Nurek_
29-03-2020, 08:15
Takie słupy tylko że na zewnątrz objechałem tanią szlifierką do gładzi. W miejscach gdzie nie dało się dojechać użyłem szlifierki oscylacyjnej macalister kupionej za parę groszy w Castoramie. Ogólnie, myślę, że każda szlifierka oscylacyjna będzie ok.

turalyon
29-03-2020, 09:04
Zwykła szlifierka - ale współczuję robić to teraz jak dom wykończony. Pyłu będzie peeeeełno

cuuube
29-03-2020, 09:20
Zwykła szlifierka - ale współczuję robić to teraz jak dom wykończony. Pyłu będzie peeeeełno

co to znaczy zwykła szlifierka ? Przecież są urządzenia z odciągiem, podpinasz pod odkurzacz i już .
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Szlifierka-tasmowa-PBSD-600-A1/p100259320?mktc=shopping&gclid=EAIaIQobChMIjMDei5-_6AIVxsjeCh1_LAOXEAQYBSABEgLLEfD_BwE
Tam gdzie nie da się dojść sprzetem to niestety robótki ręczne .

marrio
29-03-2020, 10:31
No niestety. Dom wykończony. Postaramy się zrobić "komorę" wokół słupa -może nawet podwójną. Czy najpierw konieczne jest by oczyścić z resztek zaprawy ten słup?

cuuube
29-03-2020, 12:16
Jeśli są jakieś większe kleksy to np szpachelką, z tego co widać (słabe zdjęcie) to nie ma tragedii .

marrio
18-04-2020, 19:10
Operacja można powiedzieć zakończona. Wszystkie 3 słupy szlifowane. Robiłem to właśnie szlifierką Parkside zaczynając od papieru 40-stki, ale jeśli ktoś miałby coś podobnego do zrobienia to myślę, ze lepiej byłoby na początku zgrubnie zebrać strugiem a dopiero potem wykończyć szlifierką. Wymaga to zainwestowania w dwa urządzenia ale robota poszła by dużo szybciej i łatwiej.

marrio
18-04-2020, 19:17
Operacja można powiedzieć zakończona. Wszystkie 3 słupy szlifowane. Robiłem to właśnie szlifierką Parkside zaczynając od papieru 40-stki, ale jeśli ktoś miałby coś podobnego do zrobienia to myślę, ze lepiej byłoby na początku zgrubnie zebrać strugiem a dopiero potem wykończyć szlifierką. Wymaga to zainwestowania w dwa urządzenia ale robota poszła by dużo szybciej i łatwiej.