PDA

Zobacz pełną wersję : Zimna podłoga w mieszkaniu



Piottrek2
29-03-2020, 15:06
Dzień dobry. Od 3 lat mieszkam na parterze stu letniej kamienicy, mieszkanie kupiliśmy po remoncie, w trakcie jego eksploatacji wyszło na jaw że jest one zimne i zawilgocone. Rok temu wstawiłem w okna nawiewniki co podziałało na obniżenie wilgoci i zmniejszenie kosztów ogrzewania, w tym roku trzeba było dopłacić już tylko 500 zł zamiast 1200 w poprzednim roku. Mieszkanie znajduje się na wysokim parterze z nie ogrzewana piwnicą, w mieszkaniu zwłaszcza w pobliżu ścian podłoga robi się lodowata dlatego wpadłem na pomysł ocieplenia jej od strony piwnicy twardą wełna 5 cm ale dzisiaj zszedłem do piwnicy aby zobaczyć co i jak, zauważyłem ze sufit piwnicy jest cieplejszy jak podłoga w mieszkaniu. Od kilku lat planowany jest remont elewacji budynku, ponieważ jego zewnętrzne ściany maja braki w zaprawie pomiędzy cegłami, ściana ma przegrodę. Moje pytanie jest takie czy jest możliwe to że chłód podłogi bierze się z przemarzania przegrody i powinienem poczekać na remont elewacji czy nie ma sensu bo taki remont z zewnątrz nie będzie miał wpływu na zimna podłogę?

Tomek W
06-04-2020, 12:38
Panie Piotrze
Ciężko jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną takiej sytuacji. Najlepszym rozwiąznaiem byłoby zlecenie zdjęć termowizyjnych . Wówczas byśmy wiedzieli co przyczyną tego stanu.
Nie sądzę żeby strop przemarzał od ścian, może ewentualnie na styku ściany zewnętrznej , ale to też tylko gdybanie.

Jaki ma Pan strop ? Jeżeli jest to strop Kleina to może okazać się że stalowe belki powodują taki efekt. Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby tak juz wcześniej wspomniałem zlecenie termowizji