PDA

Zobacz pełną wersję : Kawalerka 26m - jak urządzić ?



Kawalerka26m
29-03-2020, 21:48
442294
Witam, jestem na etapie urządzania mojego własnego małego m. -kawalerka 26 m. Największy problem sprawia mi pomieszczenie, które będzie sypialnia, jadalnią, garderobą, salonem. W tym pokoju muszę zmieścić stół, dużą pojemną szafę (w innych pomieszczeniach nie będę miała niestety żadnego przechowywania), maszynę do szycia (60cmx50 cm) i łożko bądź rozkładana sofa (chociaż przyznam, ze wolałabym spać na łóżku niz na rozkaładanej sofie). Niestety nie mam pomysłu jak ustawić meble, żeby pomieszczenie było funcjonalne. Zamieszczam szkic kawalerki. Jeśli ktoś ma pomysł, prosze o pomoc.

Elfir
30-03-2020, 00:38
https://images92.fotosik.pl/340/6cfc6a14241d5a99.jpg

Zlikwidowanie wc da miejsce na szafę przy wejściu. Za to można powiększyć łazienkę.
Stół składany, zawieszany na ścianie.
Sofa albo tapczan.

Klaudia_buka
02-04-2020, 15:33
małe przestrzenie tez można ciekawie i sprytnie zaaranżować.
[SPAM]


W takim niewielkim metrażu najważniejsza jest wprowadzenie rozwiązań, które mają kilka opcji w jednej. Np. podesty w których znajduje się dodatkowe przechowywanie, przesuwne ścianki kryjące dodatkowe elementy takie jak łóżka, biurka albo nawet dwustronne szafy dzielące pomieszczenia.
Należy unikać podwieszanych sufitów, dodatkowych ścianek działowych (zabierają cenne m2 za które słono płacimy ;p) - zdecydowanie lepiej wykonywać przegrody ażurowe aby wydzielić poszczególne strefy.

Dwie łazienki wprowadzone przez dewelopera to totalna porażka;p

Czasami nawet najbardziej szalone pomysły w takich przestrzeniach sprawdzając się najlepiej więc warto puścić wodze fantazji !

E-Rzecznik Śnieżka
08-04-2020, 10:42
Albo taka aranżacja
442758