PDA

Zobacz pełną wersję : Przekształcenie ziemi pod domem jednorodzinnym



Piter9013
30-03-2020, 05:22
Witam. Czy jest możliwość przekształcić ziemię rolna klasy IV (zabudowa zagrodowa) pod domem jednorodzinnym w trakcie budowy? Nie zależy mi na przekształceniu całej działki ale tylko tą część na której buduję dom.

Piter9013
30-03-2020, 12:55
Wydzielić działkę budowlaną

Piter9013
30-03-2020, 13:24
Kupiłem dom w trakcie budowy, nie jestem wstanie odpowiedzieć na to pytanie. Pozwolenie pierwotnie było na dwa domy oraz dwa budynki gospodarcze. Przed kupnem sprzedający podzielił działkę na dwie. Pozwolenie jest przepisane już na mnie, ale nie musiałem nic dostarczać do gminy.

pandzik
30-03-2020, 13:26
Możesz wyjaśnić w jaki sposób dostałeś pozwolenie na budowę nie mając działki budowlanej na której ten dom ma powstać?
Czy do wniosku o pozwolenie na budowę nie musiałeś dostarczyć dokumentu odrolnienia terenu pod budynek?

Nie musisz miec dzialki budowlanej. U nas każdy ma Rolną do czasu zakonczenia budowy. potem z automatu zostaje przekształcona.

Piter9013
30-03-2020, 13:31
A jest możliwość aby zrobić to przekształcenie w trakcie budowy, a nie do momentu odbioru?

Piter9013
30-03-2020, 13:53
Pierwotnie pozwolenie było w formie jak napisałem powyżej. Po podziale działek pozwolenie zostało też rozdzielone. Ja mam pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego plus budenk gospodarczy. Tak jestem pewny co do rodzaju działki.

Piter9013
30-03-2020, 14:28
Nie chcem przekształcać całej działki. Tak jak kolega wyżej napisał w momencie odbioru gmina zrobi automatycznie przekształcenie pod budynkiem mieszkalny. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zrobić to wcześniej??

Kaizen
30-03-2020, 15:06
Nie chcem przekształcać całej działki. Tak jak kolega wyżej napisał w momencie odbioru gmina zrobi automatycznie przekształcenie pod budynkiem mieszkalny. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zrobić to wcześniej??

Skoro to zabudowa zagrodowa to grunt pozostaje rolny.

Bertha
30-03-2020, 15:26
Nic się nie robi automatycznie, zmiany w EGiB są na wniosek właściciela. Ukończysz budowę, do operatu będzie załączony twój "wniosek o zmiane w EGiB", to będziesz miał Br. Ewentualnie zgłoś już ujawnienie budynku w EGiB. Wg przepisów o ewidencji gruntów i budynków, budynek to ściany i dach. Geodeta zmierzy obiekt, załączy twój wniosek, policzy pow. zabudowy do kartoteki budynku (w punkcie 6. - status budynku: wpisze -w budowie), z użytkowania wyłączy według projektu ZT - pod budynkiem i komunikację - użytek będzie Br.

Piter9013
30-03-2020, 15:46
Nic się nie robi automatycznie, zmiany w EGiB są na wniosek właściciela. Ukończysz budowę, do operatu będzie załączony twój "wniosek o zmiane w EGiB", to będziesz miał Br. Ewentualnie zgłoś już ujawnienie budynku w EGiB. Wg przepisów o ewidencji gruntów i budynków, budynek to ściany i dach. Geodeta zmierzy obiekt, załączy twój wniosek, policzy pow. zabudowy do kartoteki budynku (w punkcie 6. - status budynku: wpisze -w budowie), z użytkowania wyłączy według projektu ZT - pod budynkiem i komunikację - użytek będzie Br.

W ewidencji już jest wpisany dom i budynek gospodarczy. Czyli pozostałoby udać się do gminy i złożyć wniosek o przekształcenie?

LenaLbn
20-04-2020, 13:07
W ewidencji już jest wpisany dom i budynek gospodarczy. Czyli pozostałoby udać się do gminy i złożyć wniosek o przekształcenie?

Do gminy albo do starostwa - w zależności od tego, który organ prowadzi ewidencję gruntów na danym terenie.