PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy w domu letniskowym



AnnaDaria
31-03-2020, 09:50
Witajcie
Przychodze z zapytaniem o wybor pieca gazowego do domu letniskowego. Dom jest w szkielecie drewnianym, ok 90-100m2 z poddaszem uzytkowym, ocieplony 20cm welna i 15cm styropianu, na calym parterze rozlozona podlogowka. Jako, ze jest to dom letniskowy to nie bedziemy w nim przebywac caly czas, a zima napewno rzadziej. Oprocz gazowki mamy tez kominek. Ale dom jest drewniany wiec stala temperatura caly czas musi byc utrzymywana. Facet, ktory nam bedzie wszystko podlaczal polecil nam piec Saunier Duval Isotwin Condens 24/30 bo takie montuje i nie mial z nimi problemow. Koszt pieca to ok 6000zl, plus reszta materialow i robocizna. A moje pytanie jest takie, czy naprawde musze wydac tyle na piec do domu, w ktorym nie bede mieszkac? Moze macie cos tanszego a tez dobrego? Wazne dla mnie jest aby byl z zasobnikiem.

swierol
02-04-2020, 11:09
Witajcie
Przychodze z zapytaniem o wybor pieca gazowego do domu letniskowego. Dom jest w szkielecie drewnianym, ok 90-100m2 z poddaszem uzytkowym, ocieplony 20cm welna i 15cm styropianu, na calym parterze rozlozona podlogowka. Jako, ze jest to dom letniskowy to nie bedziemy w nim przebywac caly czas, a zima napewno rzadziej. Oprocz gazowki mamy tez kominek. Ale dom jest drewniany wiec stala temperatura caly czas musi byc utrzymywana. Facet, ktory nam bedzie wszystko podlaczal polecil nam piec Saunier Duval Isotwin Condens 24/30 bo takie montuje i nie mial z nimi problemow. Koszt pieca to ok 6000zl, plus reszta materialow i robocizna. A moje pytanie jest takie, czy naprawde musze wydac tyle na piec do domu, w ktorym nie bede mieszkac? Może macie cos tanszego a tez dobrego? Wazne dla mnie jest aby byl z zasobnikiem.

Cześć. Powiedz czy masz zamiar tam utrzymywać cały czas temperaturę 20stopni czy temperaturę dodatnią np 10 stopni? Planujesz wewnątrz wykończenie w drewnie na podłodze lub ścianach?

Bertha
02-04-2020, 18:00
Pierwsze pytanie z dwóch:
1. Czy masz alarm na/w budynku?
2. Czy masz czujnych sąsiadów, o ile masz sąsiadów w zasięgu wzroku?

Jeśli odpowiedzi brzmią 2 x TAK, to twój post #1 ma sens.

AnnaDaria
06-04-2020, 21:38
Cześć. Powiedz czy masz zamiar tam utrzymywać cały czas temperaturę 20stopni czy temperaturę dodatnią np 10 stopni? Planujesz wewnątrz wykończenie w drewnie na podłodze lub ścianach?
Jesli mnie nie bedzie na miejscu to chce utrzymywac temperature w okolicach 10-12 stopni. Drewno nieee...na dole sa plytki wszedzie, u gory zas panele, wszedzie sciany z regipsow.

AnnaDaria
06-04-2020, 21:40
Pierwsze pytanie z dwóch:
1. Czy masz alarm na/w budynku?
2. Czy masz czujnych sąsiadów, o ile masz sąsiadów w zasięgu wzroku?

Jeśli odpowiedzi brzmią 2 x TAK, to twój post #1 ma sens.
Tak i tak. Ale co to ma do rzeczy?