PDA

Zobacz pełną wersję : Dzialka Budowlana bez mediow i drogi dojazdowej.



Mr.Marcin
04-04-2020, 18:16
Witam!

Znalazlem moja wymarzona dzialke, ktora nie posiada niestety zadnej utwardzonej drogi dojazdowej i zadnych mediow oprocz pradu. Najblizsza droga do ktorej mozna by pociagnac droge z dzialki znajduje sie okolo 200m. Media typu woda i kanalizacja rowniez ok. 200m., niestety kompletny brak gazu w okolicy.
Teraz pytanie do Was doswiadczonych w budowie, czy jest sens inwestowac w taka dzialke? Dzialka 10 Arow znajduje sie na wiosce. Wiem ze wszystko jest do zrobienia potrzeba tylko cierpliwosci i duzo pieniedzy ;)

Ktos moze mi podac orientacyjne koszta drogi, przylaczy wody i kanalizacji oraz rzeczy o ktorych mozna zapomniec przy planowaniu takiej inwestycji?

CityMatic
04-04-2020, 19:47
Trochę mała ta działka, aby robić taką inwestycję, Przydało by się coś więcej np pod instalację FV, pompę ciepła, Jeśli brak jest gazu trzeba przewidzieć czym będziesz ogrzewał, a to jest podstawa w naszym klimacie.
Moje zdanie jest takie, że warto poszukać jeszcze, albo zakupić większą działkę. Nawet zrobienie POŚ, czy studni na 10 arach jedno z drugim się prawnie wyklucza.

Elfir
04-04-2020, 20:13
przede wszystkim sprawdź czy ktoś ci jakiekolwiek przyłącza będzie chciał pociągnąć.
Droga to pewnie ok. 200 zł/m2 chyba, że chcesz dojeżdżać gruntową?

Mr.Marcin
04-04-2020, 20:53
Trochę mała ta działka, aby robić taką inwestycję, Przydało by się coś więcej np pod instalację FV, pompę ciepła, Jeśli brak jest gazu trzeba przewidzieć czym będziesz ogrzewał, a to jest podstawa w naszym klimacie.
Moje zdanie jest takie, że warto poszukać jeszcze, albo zakupić większą działkę. Nawet zrobienie POŚ, czy studni na 10 arach jedno z drugim się prawnie wyklucza.


a zakladajac ze taka dzialka juz z mediami i droga dojazdowa byla by warta 120 tys. i zakladajac ze sprzedajacy obnizy cene o kwote kosztow doprowadzenia mediow i drogi, czy pod wzgledem czasowym i wszystkimi sprawami biurokratycznymi, ma to sens? czy po drodze moge napotkac problemy ktorych nie da sie przewidziec przed kupnem dzialki i np. moge utknac w takim punkcie ze ktoras rzeczy moze nie byc mozliwa do zrealizowania jak naprzyklad podlaczenie wody...

Z gory dziekuje za podpowiedz :)

Mr.Marcin
04-04-2020, 20:55
przede wszystkim sprawdź czy ktoś ci jakiekolwiek przyłącza będzie chciał pociągnąć.
Droga to pewnie ok. 200 zł/m2 chyba, że chcesz dojeżdżać gruntową?

Czy ktos mi pociagnie przylacza, chodzi o firme? czy gospodarstwo ktore posiada juz takie przylacze?

Droga gruntowa bedzie jak najbardziej w porzadku . czy sa jakies wymogi odnoasnie szerokosci drogi?

Elfir
04-04-2020, 21:06
Czy zakład energetyczny pociągnie ci linię elektryczną.
Woda - czy ze studni ma parametry odpowiednie do wody pitnej?

Wiktor1111
04-04-2020, 21:11
- a ta droga dojazdowa 200m to gmina?

jajmar
04-04-2020, 21:12
Nie wiem jak reszta ale ja nie rozumiem. Chcesz kupić 10 arów za 120 tyś, bez mediów i bez drogi ? Nie znam lokalizacji działki ale wg mnie cholernie drogo.

Wodę i kanalizę - warunki wydaje miejscowa spółka wodna, na tej podstawie ktoś ci powie za ile masz przyłącza.

Napisz wprost ile za ar tej działki.

boconek03
04-04-2020, 21:46
Przecież zależy gdzie to jest.
W mieście w polach takie coś może być dużo warte. Przecież nie dostęp do mediów robi cenę że wołają po 50tyś za ar.

Wiktor1111
04-04-2020, 21:56
Rów drogowy jest ?
Zjazd z drogi jest ?

CityMatic
05-04-2020, 12:51
a zakładając ze taka działka już z mediami i droga dojazdowa była by warta 120 tys. i zakładając ze sprzedający obniży cenę o kwotę kosztów doprowadzenia mediow i drogi, czy pod względem czasowym i wszystkimi sprawami biurokratycznymi, ma to sens? czy po drodze moge napotkac problemy których nie da się przewidzieć przed kupnem działki i np. mogę utknąć w takim punkcie ze któraś rzeczy może nie być możliwa do zrealizowania jak na przykład podłączenie wody...Z gory dziekuje za podpowiedz :)

Oczywiście, że może być wiele przeciwności - można wystąpić o WZ dla tej działki i wszystko się wyjaśni(szkoda że taki mamy czas i to trochę potrwa).
Oczywiście , że atrakcyjność działki zależy od jej ceny więc jeśli masz możliwość negocjacji ceny na każdym etapie jej zakupu, to podczas poszukiwania alternatywy, można negocjować ustalać i potwierdzać jakie koszty są do "ugrania"
Pamiętaj o jednym , że jeśli Tobie uda się doprowadzić media to wzdłuż tej drogi , a jest jej nie mało wszystkie działki i tam są czy ich obecnie nie ma zyskają na wartości. Jeśli właścicielem jest osoba która sprzedaje Ci 10 ar to należy przyjąć , że celowe są jego "upusty". Dodatkowa zabudowa jak się pojawi uatrakcyjnia samo miejsce, rośnie liczba zainteresowanych osób:rolleyes: przyległymi terenami.

Mr.Marcin
05-04-2020, 13:50
Oczywiście, że może być wiele przeciwności - można wystąpić o WZ dla tej działki i wszystko się wyjaśni(szkoda że taki mamy czas i to trochę potrwa).
Oczywiście , że atrakcyjność działki zależy od jej ceny więc jeśli masz możliwość negocjacji ceny na każdym etapie jej zakupu, to podczas poszukiwania alternatywy, można negocjować ustalać i potwierdzać jakie koszty są do "ugrania"
Pamiętaj o jednym , że jeśli Tobie uda się doprowadzić media to wzdłuż tej drogi , a jest jej nie mało wszystkie działki i tam są czy ich obecnie nie ma zyskają na wartości. Jeśli właścicielem jest osoba która sprzedaje Ci 10 ar to należy przyjąć , że celowe są jego "upusty". Dodatkowa zabudowa jak się pojawi uatrakcyjnia samo miejsce, rośnie liczba zainteresowanych osób:rolleyes: przyległymi terenami.

Dzieki! Dobry pomysl podsunoles :) jest to jakis sposob aby sprobowac koszta budowy drogi podzielic na inne osoby.