PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana miejsca przyłącza gazowego w domu.



Pawelbl
05-04-2020, 17:21
Witam, jestem aktualnie na etapie stanu surowego zamkniętego i wiem już, że będę rezygnował z gazowej kuchenki na rzecz indukcji. W związku z tym nastąpiła potrzeba zmiany miejsca przebiegu instalacji gazowej od skrzynki w ogrodzeniu do budynku- zasilany gazem będzie tylko kocioł w kotłowni. Czy w związku z tą zmianą konieczne jest naniesienie zmiany w projekcie i zatwierdzenie jej przez starostwo? Czy w trakcie odbiorów przebieg tej instalacji jest weryfikowany? Jeśli tak to przez kogo?pozdrawiam.

kemot_p
05-04-2020, 17:27
Zmianę przebiegu wewnętrznej instalacji gazowej można wykonać na etapie prac, wpisem do dziennika budowy i uwzględnieniem tego faktu w dokumentacji powykonawczej. Mi projektant instalacji gazowej zaprojektował wejście od budynku w kotłowni, a następnie przejście rurami stalowymi wewnątrz budynku do kuchni - rozwiązanie dyskusyjne ze względów estetycznych.
Wykonawca i jego Kierownik zaproponowali wykonanie instalacji ziemnej z dwoma wejściami do budynku - do kotłowni i do kuchni. Zmiana na będzie odnotowana w dokumentacji powykonawczej.

CityMatic
05-04-2020, 18:04
W związku z tym nastąpiła potrzeba zmiany miejsca przebiegu instalacji gazowej od skrzynki w ogrodzeniu do budynku.

Zmiany na plan naniesie geodeta w projekcie po wykonawczym do PINB- niezbędnym do odbioru budynku,
Zmiany wewnątrz wpisze kierownik budowy w dziennik prac budowlanych.