PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek i wzrost cen związanych z covidem.



kulibob
06-04-2020, 11:46
Zaobserwował kos znaczący spadek cen jakichś rzeczy w związku z pandemią?
Może warto nakupować by tego co jest tanie. Poza paliwem coś jeszcze potaniało?

obrzydliwy
06-04-2020, 13:39
Złotówka :)

d7d
06-04-2020, 14:55
Złotówka :)
40 litrów paliwa to jest jakaś oszczędność... 40 x (4,90-2,90) = 80 PLN.

Za zaoszczędzone 80 PLN to można ostro poszaleć :)
Można sprzedać EURO i kupić złotówki!

kulibob
06-04-2020, 20:04
I jaki z tego morał? CO zostaje w kieszeni to twoje. Jeśli np używasz dużo ołówków a nagle stają się tanie to dlaczego nie kupić na zapas?

Kaizen
06-04-2020, 20:27
Zaobserwował kos znaczący spadek cen jakichś rzeczy w związku z pandemią?
Może warto nakupować by tego co jest tanie. Poza paliwem coś jeszcze potaniało?

Akcje większości spółek, ceny certyfikatów emisji CO2. Wiele surowców - https://www.bankier.pl/surowce/notowania

Janekk1234
06-04-2020, 20:41
Zaobserwował kos znaczący spadek cen jakichś rzeczy w związku z pandemią?
Może warto nakupować by tego co jest tanie. Poza paliwem coś jeszcze potaniało?

Węgiel ;)

Koniecznie nakupuj węgla ;)

kulibob
06-04-2020, 21:10
Węgiel ;)

Koniecznie nakupuj węgla ;)

I co z nim miał bym zrobić?

d7d
06-04-2020, 23:07
Sprzedasz po wyżej cenie po kryzysie z koronawirusa :)

kulibob
07-04-2020, 06:07
Sprzedasz po wyżej cenie po kryzysie z koronawirusa :)

Już sprzedałem ten co miał i to przed koroną:)

kulibob
07-04-2020, 06:17
Akcje większości spółek, ceny certyfikatów emisji CO2. Wiele surowców - https://www.bankier.pl/surowce/notowania

Wzrost cen blachy cieszy ale nigdy nie traktowałem jej inwestycyjnie raczej walutwę na ostateczne czasy więc dalej chomikuje. Na metalu jest się teraz x2 bo i zł słaby. Co niestety nie pomaga w zakupie w chinach.
Akcje nie wiesz kiedy nadejdzie dno a raczej nie nadeszło.
Myslałem racz o artykułach codziennego użytku,AGD,RTV, generalnie wszystko co może mi się przydać. To co mogą firmy wyprzedawać aby się utrzymać

q-bis
07-04-2020, 08:22
Meble, właśnie kupiłem. 20% rabat, darmowa dostawa, 150 zł na kartę za wydany każdy 1tys. [do wykorzystania tylko u sprzedawcy] - razem to jakieś 40% mniejszy koszt zakupu.
Szukają gotówki ...

Chris Zielonka
07-04-2020, 12:41
Walczą o przeżycie jak wiele innych firm którym wirtualne państwo z dykty i sznurka pomogło. Z jednej strony to takie niby wredne nachapać się bo inni są w trudnej sytuacji. Z drugiej jak nie sprzedadzą wcale będzie jeszcze gorzej. Zwłaszcza że wszyscy dostawcy płyt i blatów a sa nimi przeważnie niemcy nagle zażądali natychmiastowej spłaty za dostarczone już towary. Czyli to co firma płacila po sprzedaży teraz musi zapłacić przed.
Myślę że warto kupować po obniżonych cenach ale to co naprawdę się przyda. Tona ołówków raczej się nie przyda.

marcin225
07-04-2020, 12:53
Darmowe dostawy to były zawsze. Przeceny 20% też jakoś szału nie robią. Jak tak dalej pójdzie to za 2-3 miesiące będą przeceny na poziomie 50-70% byle tylko sprzedać.

d7d
07-04-2020, 15:26
Myślę że warto kupować po obniżonych cenach ale to co naprawdę się przyda. Tona ołówków raczej się nie przyda.
Masz rację ale tona ołówków za np. 500 PLN może się przydać.

kulibob
07-04-2020, 18:07
Ołówki były tylko przykładem.


Generalnie potrzebuję bojler 300l i drugą klimę ale covid musi wygasnąć bo na montaż nikogo nie wpuszczę.

Warto czekać z bojlerem sądzicie że będzie można coś chapnąć?
Czy robocizna za klimę i sama klima może spaść z ceną?

gawel
07-04-2020, 18:19
Ołówki były tylko przykładem.


Generalnie potrzebuję bojler 300l i drugą klimę ale covid musi wygasnąć bo na montaż nikogo nie wpuszczę.

Warto czekać z bojlerem sądzicie że będzie można coś chapnąć?
Czy robocizna za klimę i sama klima może spaść z ceną?

Kup n allegro i sam podłącz https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-c-w-u-egeo-z-zasobnikiem-270-l-9080035918

d7d
07-04-2020, 18:23
Generalnie potrzebuję bojler 300l i drugą klimę ale covid musi wygasnąć bo na montaż nikogo nie wpuszczę.

Warto czekać z bojlerem sądzicie że będzie można coś chapnąć?
Czy robocizna za klimę i sama klima może spaść z ceną?

Na jakiej podstawie można dać wiarygodną odpowiedź ?
Sądzisz że ktoś coś wie ponad zwykłe gdybania?

kulibob
07-04-2020, 19:05
Kup n allegro i sam podłącz https://allegro.pl/oferta/pompa-ciepla-c-w-u-egeo-z-zasobnikiem-270-l-9080035918

Bojlera to szukam za 1500-2000. Tylko nie wiem czy 1 czy 2W. Przy 2W w taką pogodę jak teraz nadwyżki ze słońca mógłbym wpuścić w podłogę. Ogrzewania już nie potrzeba ale basenu jeszcze nie mam i trochę za dużo ciepła się robi.

kulibob
07-04-2020, 19:06
Na jakiej podstawie można dać wiarygodną odpowiedź ?
Sądzisz że ktoś coś wie ponad zwykłe gdybania?

Teoretycznie tak ponieważ może hurtownie zaczynają tonąć może ktoś coś wie na ten temat

niktspecjalny
07-04-2020, 20:03
Na jakiej podstawie można dać wiarygodną odpowiedź ?
Sądzisz że ktoś coś wie ponad zwykłe gdybania?

Odpowiem jak ty.Jaką masz odpowiedź ,tą wiarygodna odpowiedź. Myślisz ,że ktoś wie oprócz twojego pieprzenia.?:cool:

Gik
09-04-2020, 15:28
ja to widzę inaczej. Szykował bym się na wzrost cenowy artykułów bardziej potrzebnych. Powiedzmy boilery - psują się tak jak psuły albo i bardziej, bo domy okupujemy intensywniej, dodatkowo budowy zaczęte muszę ciągnąć się dalej - popyt jakiś jest. A produkcja? Możliwości pracy dla pracownika utrudniona, dostawy towarów też utrudnione.
Inna sytuacja może dotyczyć jakiś duperelów typu TV czy komody/meble bo konkurencja istnieje, zapasy są. A potrzeba wymiany w szczególności dla mebli to najczęściej "widzi mi się". Ale import leży i kwiczy. Chociaż w sumie TV to tyle w magazynach, że na pewno nie braknie.
Ale dobre artykuły zawsze się obronią.