PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięcia i rysy w ścianach tynkowych i naprawa



dejewi
08-04-2020, 17:44
Cześć,

Kupiłem mieszkanie w zeszłym roku w stanie deweloperskim. Na ścianach jest położony tynk, niestety bardzo pęka. W sypialni, kuchni oraz salonie zrobiły mi się pęknięcia od podłogi aż do sufitu grube na 2mm.
Deweloper w ramach naprawy sugeruje, że wykona nacięcie i wypełni uniflotem natomiast mój tata który również pracuje w budowlance sugeruje aby położyć płyty gipsowo-kartonowe 8mm co będzie się wiązało z nieznacznym zmniejszeniem powierzchni natomiast argumentuje to tym, że nie będą pęknięcia wychodzić.

Chciałbym prosić Was o poradę, co powinienem zrobić? W jaki sposób najlepiej będzie zamaskować te szpary?

Pozdrawiam

E-Rzecznik Śnieżka
27-04-2020, 21:37
Szanowny Panie,
Umieszczenie zdjęć pomogłoby lepiej ocenić sytuację oraz zaproponować optymalne rozwiązanie. Czy pęknięcia występują również w innych częściach mieszkania? Wykonanie naprawy i poniesienie jej kosztów powinno leżeć po stronie dewelopera. Istotne jest sprawdzenie, czy pęknięcia mają charakter powierzchniowy czy też są głębsze. Konieczna byłaby ekspertyza dokonana przed odpowiedniego fachowca bezpośrednio w mieszkaniu i na tej podstawie dopasowanie techniki wyrównania pęknięć. Bez tego naklejenie płyty gipsowo-kartonowej może być wyłącznie rozwiązaniem tymczasowym.