PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomóc



Gregor_a
09-04-2020, 22:12
Witam
Mam zakupiony taki zestaw https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-2-funkcyjny-5-x-podlog-3-x-grzejnik-7666323643?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Będzie 2x grzejnik w sypialni i raz drabinka w łazience oraz 5 pętli op. Spec który miał mi to robic powiedział oglądając aukcje że jest ok , po wzięciu tego do ręki jest to lipa nie będzie to dobrze grzało. I już nie odbiera telefonu. Jakie macie opinie na taki rozdzielacz?
Piec na paliwo stałe, poddasze ok 120m2, dół ogrzewany podłogówką

CityMatic
10-04-2020, 08:36
Taki rozdzielacz nie grzeje, on po prostu rozprowadza ciepło po obwodach instalacji ogrzewania. I nie wiem dlaczego miałby być zły. Skąd takie wnioski?

Gregor_a
10-04-2020, 08:47
Chodzi o to że powrót z podlogowki miesza się z zasilaniem ciepłej wody i wchodzi na powrót grzejników i zasilanie podlogowki. I tu jest pytanie czy będzie dobrze to grzało. Czy nie będzie się za bardzo wstydziło zasilanie podlogowki

CityMatic
10-04-2020, 09:00
Grzejniki to obwody wysokotemperaturowe, op to niskotemperaturowe wszystko jest ok, nie możesz zasilić op temperaturą taką jak grzejniki bo będzie za ciepło i bardzo niekomfortowo gdy będzie gorąca podłoga. Piec na paliwo stałe bez bufora jest kiepskim rozwiązaniem dla op ale "sprytny" instalator i z tym sobie poradzi. Dzięki takiemu układowi i rozdzielaczowi ustawi odpowiednie przepływy i proporcje i będzie działało dobrze.

Gregor_a
10-04-2020, 10:02
Dzięki za pomoc. Trzeba montować.

CityMatic
10-04-2020, 10:04
Oczywiście, fajny i "klasowy" rozdzielacz-posłuży lata.