PDA

Zobacz pełną wersję : odnawianie starych drewnianych schodów



temida
28-10-2002, 14:32
Witam serdecznie :smile: mam pewnien "mały" problem. Otóż mam stare schody z przed 50 lat w stanie ogólnym dobrym tj. mało korników. Chcę je odnowić tzn. usunąć starą farbę, a jest jej tam chyba z 5 warstw i przywrócić wygląd drewna. Jak to zrobić najszybciej i w miarę tanio?. Próbowałem już zmywacza do powł. lakier. upalarki, szlifierki. Najgorsze jest to, że mam już odnowiną klatkę schodową więc szlifowanie i opalarka wchodzą w grę w niewielkim zakresie.

pitbull
31-10-2002, 08:33
Reczna robotka, ot co.
Zabezpiecz klatke foliami rozpietymi na latach drewnianych i zapartymi o sufit i podloge.

temida
31-10-2002, 08:43
Dziękuje za radę, chyba nie mam innego wyjścia, miałem już propozycje obicia ich panelami, po łożenia wykładziny i etc. ale wolę się pomęczyć.

pitbull
31-10-2002, 10:05
Ale wierz mi, efekt bedzie wart tego. Teraz jest moda na odnawianie staroci i to jeszcze tak aby wygladaly na swoje lata.

Snowdwarf
08-11-2002, 12:42
pitbull ma rację - nie obijaj tych schodów tylko azbezpiecz klatkę i odnów schody - opalarka + szlifierka kątowa lub oscylacyjna i papier ścierny na pewno załatwi sprawę - oczywiście jeszcze sporo czasu - zyskasz nie tylko na wyglądzie ale i na konserwacji - stwierdzenie "mało korników" trochę mnie przeraża - i pytanie czy to korniki czy np. spuszczel albo inny szkodnik - po oczyszczeniu schodów z farby na pewno trzeba będzie je zakonserwować a potem już tylko podkład pod lakier do drewna i lakier do drewna (+ ew. bejca)

13-11-2002, 10:50
Witam. Właśnie szukam w Sieci jakiegoś środka na biedne, stareńkie drewno, w którym nie ma już robali, ale są po nich dziurki i próchno. Drewno było "elegancko" zamalowane olejną. Co trzeba by mu teraz zrobić przed zakonserwowaniem i lakierowaniem? Poproszę o jakąś nazwę środka bądź wielu różnych środków...

Snowdwarf
14-11-2002, 10:17
nazwa produktu - szpachla do drewna
producent - jest ich tylu że nie chce mi się ich wymieniać, możną ją kupic w większosci sklepów z mat. budowlanymi , w różnych kolorach...i cenach oczywiście

dziury szpachlujesz, czekasz aż szpachla wyschnie potem szlifujesz, podkład pod lakier i potem lakier + ewentualnie bejca i to wszystko