PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt domu



Szaju
11-04-2020, 11:22
Witam.

Taki projekt domu wybrałem
Nie ukrywam że bardzo mi się podoba.
Jest funkcjonalny i ma wszystko czego mi trzeba.
https://www.kbprojekt.pl/1587/groszkow
Ale mam kilka pytań. Czy mogę w tym domu zmienić strop na żelbetowy gdyż dom fizycznie nie ma stropu tylko podwieszany sufit. Jest to część która wymaga przeprojektowania i rozumiem że na etapie adaptacji projektu do działki architekt może to dla mnie zrobić?

Apacer
11-04-2020, 19:09
Dlaczego chcesz zmieniać na żelbet? Planujesz w przyszłości adaptację góry? Dochodzą duże koszta + zmiana konstrukcji ścian (może dołożyć słupy). Zauważ, że przy wiązarach też można mieć stryszek

Elfir
11-04-2020, 22:13
Mogą okazać się konieczne przeliczenia ścian nośnych i fundamentów.
Jasne - da się w adaptacji, pytanie tylko za ile?

Szaju
12-04-2020, 18:09
Po prostu się boję że dom nie będzie stabilny. Nie jest mi potrzebny strych ani żadne użytkowe poddasze do adaptacji.
Projekt odrazu wpadł mojej narzeczonej i mi. Ma wszystko czego potrzeba nam do szczęścia. Największym minusem jest ten strop drewniany właśnie. Czy duże są koszta ocieplenia i wykonania tego wszystkiego w porównaniu do zelbetowego.? I bardzo bym prosił o opinię ogólna tego projektu. Jak wam się podoba?

Elfir
12-04-2020, 19:37
Jednym słowem podważasz kompetencje konstruktora, który liczył dom?

Kaizen
13-04-2020, 10:37
Nie ukrywam że bardzo mi się podoba.
Jest funkcjonalny i ma wszystko czego mi trzeba.
https://www.kbprojekt.pl/1587/groszkow

Jak dla mnie to przy trzech sypialniach jedna łazienka dyskwalifikuje projekt.
To, że część dzienna jest za nocną to też słabe rozwiązanie a najgorsze to wejście do sypialni z salonu. Salon IMO za mały.
Strop architekt adoptujący może przeprojektować. Możesz też zapytać sprzedawcy gotowca - mój miał dwie alternatywne wersje stropu, bo już dla kogoś robił takie modyfikacje i zachował prawo do dalszej sprzedaży. Wtedy warto będzie przeprojektować też więźbę/wiązary bo pozwoli to zaoszczędzić (ale i tak wyjdzie znacznie drożej).