PDA

Zobacz pełną wersję : Najpierw ściany wewnętrzne czy dach?



Marcowy70
12-04-2020, 14:42
Niby proste, ale niekoniecznie :D Znajomy majster twierdzi, że "wszyscy robio" najpierw ściany działowe, a potem dach, ale taka kolejność mi nie pasuje do harmonogramu - najpierw chciałbym przykryć dom, wstawić stolarkę, a potem zimą na spokojnie stawiać w środku ścianki. Można tak?

Oczywiście nie ma żadnych technicznych ani logicznych przeciwwskazań - ściany wewnętrzne nie są nośne, strop jest belkowany, między górną krawędzią ściany i stropem jest odpowiedni odstęp.

Lew2
12-04-2020, 16:29
Ja robiłem najpierw dach. Ściany działowe na końcu.

Robinson74
12-04-2020, 18:10
Ściany działowe przeszkadzałyby cieślom podczas montażu więźby.

Pytajnick
12-04-2020, 19:41
Niby proste, ale niekoniecznie :D Znajomy majster twierdzi, że "wszyscy robio" najpierw ściany działowe, a potem dach, ale taka kolejność mi nie pasuje do harmonogramu - najpierw chciałbym przykryć dom, wstawić stolarkę, a potem zimą na spokojnie stawiać w środku ścianki. Można tak?

Oczywiście nie ma żadnych technicznych ani logicznych przeciwwskazań - ściany wewnętrzne nie są nośne, strop jest belkowany, między górną krawędzią ściany i stropem jest odpowiedni odstęp.

Jeśli masz na myśli strop BELKOWY i ścianki działowe pod nim, to przeciwwskazań budowania ich po dachu raczej nie ma, jedynie wykonawca może się czasami w głowę pierdyknąć

Marcowy70
13-04-2020, 17:52
OK, dzięki za wszystkie opinie. Tak m się wydawało, że nie ma sensownego powodu.


Ściany działowe przeszkadzałyby cieślom podczas montażu więźby.

Strop jest belkowy, więc w całości montowany z rusztowania zewnętrznego, ściany wewnętrzne w tym nie przeszkadzają.