PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe ogrzewanie elektryczne - łazienka



pracusele
13-04-2020, 08:40
Witam,
Prośba o poradę w poniższym temacie:
Jestem już dawno po wylewkach i dolna łazienka już eksploatowana jednak po kilku miesiącach stwierdziliśmy ze błędem było nie dać ogrzewania podłogowego pod prysznicem.
Obecnie zaczynam kładzenie płytek w drugiej łazience i tam jest zrobione tak samo jeśli chodzi o ogrzewanie. W jaki sposób teraz dorobić ogrzewanie w prysznicu?
1. odkucie i wpięcie się do obecnego obwodu raczej odpada z uwagi czy po latach coś nie stanie się ze złączem
2. obok prysznica mam osobny obwód do grzejnika pociągnięty z kotłowni (docelowo ma on grzac z pieca jak podłogówka wyłączona lub przez grzałke ele. w grzejniku) może do niego podpiąć dodatkowe rurki które ułożę w prysznicu (obecnie w miejscu prysznica brak wylewki)
3. może mata elektryczna w samym prysznicu ale jak to wtedy sterować? jedynie chyba termostat ustawiony na godzinę od-do bo jak podłogówka będzie zimą działać i w łazience będzie ciepło to mata w prysznicu nie będzie grzała?
4. rozważałem jeszcze opcje położenia mat elektrycznych na całej podłodze w łazience (by w przejściowym okresie grzało) tylko czy ma to w ogóle sens i czy mogę te maty położyć na wylewkę i od razu na to kleić płytki (60x120)? kable mają zazwyczaj 3m, zakładając 5mm kleju powinno się zmieścić tylko czy to finalnie nie wpłynie negatywnie na sam klej lub odklejenie się płytki?

Może miał ktoś podobny dylemat i jakoś go rozwiązał?