PDA

Zobacz pełną wersję : Solarman - błędne dane o produkcji



Omega_WS
17-04-2020, 16:49
Witam, pytanie do tych którzy korzystają z falowników Sofar i portalu do monitorowania Solarman. Już któryś raz zdarza mi się że w podsumowaniu źle pokazuje produkcję dzienną. Np. dzisiaj pokazuje 3kWh mimo że w zakładce urządzenie już jest 25kWh i na falowniku też. Ten portal jest taki nieodrobiony czy coś szwankuje z dataoggerem ?

bobrow
17-04-2020, 17:10
Witam, pytanie do tych którzy korzystają z falowników Sofar i portalu do monitorowania Solarman. Już któryś raz zdarza mi się że w podsumowaniu źle pokazuje produkcję dzienną. Np. dzisiaj pokazuje 3kWh mimo że w zakładce urządzenie już jest 25kWh i na falowniku też. Ten portal jest taki nieodrobiony czy coś szwankuje z dataoggerem ?

Zazwyczaj wszystko bangla- dzisiaj zauważyłem , że solarmann na apce wisi , natomiast na www jest ok.
Zaloguj się na solarmanie www

gawel
17-04-2020, 17:18
Zazwyczaj wszystko bangla- dzisiaj zauważyłem , że solarmann na apce wisi , natomiast na www jest ok.
Zaloguj się na solarmanie www

co to jest bangla? U mnie tez hujowo pokazuje

Omega_WS
17-04-2020, 17:32
Na www też źle pokazuje, stanęło na 3.67kWh :) Nie jestem w temacie czy z tego dataloggera można tylko połączyć portal solarman czy jakiś inny też ?

brusss_2008
17-04-2020, 18:03
U mnie też 3.67 ale w zakładce urządzenie pokazuje dobrze. Mam też drugą apkę solarman-3.0 i tam pokazuje dobrze

bobrow
17-04-2020, 18:05
co to jest bangla? U mnie tez hujowo pokazuje

Bardzo przepraszam za „gwarę” - ostatnio dostałem tu zjebki już za to...
Bardzo , bardzo wszystkich przepraszam , których to uraziło ( szczególnie do żywego)...
Pzdr

PS
Ponownie nie mogłem się oprzeć....

bobrow
17-04-2020, 18:06
Na www też źle pokazuje, stanęło na 3.67kWh :) Nie jestem w temacie czy z tego dataloggera można tylko połączyć portal solarman czy jakiś inny też ?

To nie pomogę- może jutro wszystko będzie ok...

gawel
17-04-2020, 19:14
Bardzo przepraszam za „gwarę” - ostatnio dostałem tu zjebki już za to...
Bardzo , bardzo wszystkich przepraszam , których to uraziło ( szczególnie do żywego)...
Pzdr

PS
Ponownie nie mogłem się oprzeć....

Nie przepraszaj to ja stary wapniak jestem i nie zrozumiałem znaczenia. Myślałem nawet o bengalu ;)

bobrow
17-04-2020, 19:34
Nie przepraszaj to ja stary wapniak jestem i nie zrozumiałem znaczenia. Myślałem nawet o bengalu ;)

Gaweł - za mało ulało mi się ironi ...jakiś czas temu jeden ktoś ( była z nim spinka -ale jest już zgoda) zapytał mnie co miałem na myśli pisząc „kuźwa”...

gawel
17-04-2020, 21:09
Gaweł - za mało ulało mi się ironi ...jakiś czas temu jeden ktoś ( była z nim spinka -ale jest już zgoda) zapytał mnie co miałem na myśli pisząc „kuźwa”...

jak to co ? Kurwa :cool:

St@nley
17-04-2020, 21:38
Pytanie z innej beczki czy da się w Solarmanie podpiąć falowniki bezpośrednio nie używając neta? Czyli takie bezpośrednie połączenie np z tel?

gawel
18-04-2020, 10:13
Nie mam pojęcia ale ta aplikacja solarmana jest chujowa bo strona wisi i robi się coraz większy rozjazd pomiędzy falownikiem a danymi z aplikacji :mad:, wczoraj np około godziny 11 odczyt bieżący z urządzenia był poprawny ale licznik dzienny i pozostałe miesięczne, roczne i całkowite stanęły zużycie jest obcięte o 12 kwh czyli w moim przypadku o 50%. w Marcu wypadł cały dzień bo kitajcy się bawili serwerem :mad:. Pomijam fakt że falownik rejestruje wszystko a apka nie zaciąga tych danych z falownika tylko od momentu rejestracji urządzenia. Jeżeli więc ktoś chciałby rzetelnie podliczyć zużycie to oprócz danych z licznika potrzebuje wartość produkcji całkowitej i trzeba ją odczytać w określonym dniu np koniec miesiąca bezpośrednio z falownika aby mieć wiarygodne dane o auto konsumpcji.

Stanowska
18-04-2020, 16:29
U mnie wczoraj to samo. Dzisiaj działa normalnie.
PS.
@gawel
Jak sczytujesz dane o autokonsumpcji? Po prostu organoleptycznie sprawdzasz ile nabił licznik na dobę i tyle?
Tylko skąd wtedy wiesz, ile prądu zużyłeś w domu, jeżeli masz nadprodukcję?

Omega_WS
18-04-2020, 17:11
A może da się jakoś inaczej odczytywać dane z datalogera ? Jak widzimy Server A defaultowy to pewnie serwer chińczyków. Ale możemy też ustawić drugi. Tylko nie wiem jak to ugryźć żeby przesłać dane.

https://i.imgur.com/E05RLdh.png

Stanowska
18-04-2020, 18:54
Porównałam moje dane z Solarman'a z licznikiem OTUS 3 i napiszę, co następuje, a mianowicie:
CAŁKOWITA PRODUKCJA (efektywna) - COKOLWIEK TO ZNACZY, nie pokrywa się ze wskazaniami licznika, natomiast:
ROCZNA PRODUKCJA (efektywna) pokrywa się ze wskazaniami licznika IDEALNIE, rozumiejąc, że energia CZYNNA oddana, to jest moja nadwyżka produkcji.
Wtedy wszystko się zgadza, co do joty.

gawel
19-04-2020, 08:24
U mnie wczoraj to samo. Dzisiaj działa normalnie.
PS.
@gawel
Jak sczytujesz dane o autokonsumpcji? Po prostu organoleptycznie sprawdzasz ile nabił licznik na dobę i tyle?
Tylko skąd wtedy wiesz, ile prądu zużyłeś w domu, jeżeli masz nadprodukcję?

tak wzrokowo

lesiu681
19-04-2020, 10:02
Coś tam im chyba nie działa jak trzeba w Tym Solarmanie. Wszyscy mieli przerwę w odczycie danych 17.04.
Co ciekawe w starym Solarmanie, tym pierwszym na www pokazywało jak trzeba. Ogólnie jeśli chodzi o desktopowy podgląd na Solarmana to wolę zdecydowanie tą pierwszą wersję.

gawel
19-04-2020, 11:24
W komórce pokazuje jeszcze co innego

axel83
19-04-2020, 13:34
Raczej już nie dopiszą tej brakującej produkcji, w lutym było to samo. Zostaje dla pewności co miesiąc spisywać produkcję z falownika. Ogólnie Solarman apk na komórkę to jakiś dramat - ciągle jakieś prace serwisowe a efektów nie widać

waldek 25kW
21-04-2020, 13:27
Dopisali!

lesiu681
22-04-2020, 02:01
Dopisali!
Prawda! U mnie też produkcja z 17.04 wyrównała się do stanu faktycznego.

JTKirk
22-04-2020, 06:31
tak, to prawda , dane zostały uzupełnione.
Nie wszyscy wiedzą, ale można też wchodzić przez inną stronę na monitoring danych - dane do logowanie dokładnie te same
https://m.ginlong.com/main.html
obie strony obsługują też falowniki firmy Solis

bpiter79
01-05-2020, 14:22
U mnie też 3.67 ale w zakładce urządzenie pokazuje dobrze. Mam też drugą apkę solarman-3.0 i tam pokazuje dobrze

A skąd masz tego solarna 3.0? Można prosić o jakieś namiary?